30. Dönem POMEM Sınavı Ne Zaman 2023 POMEM Giriş Yerleri Açıklandı
0 (0)

Üniversite giriş sınavlarının en merakla beklenenlerinden olan 30. Dönem POMEM Sınavı, geçtiğimiz aylarda kesin bir tarihle herkesin karşısına çıktı. 2023 POMEM Giriş Yerleri de nihayet açıklandı ve üniversite kapılarının, adayların hayallerini süsleyebilecek çok mühendislik ve doğa bilimleri konularında büyük parlaklıklarla karşılaması söz konusu! Merakla beklenen sınav ayrıntıları ile beraber kalemleri eline alın ve sınav gününün hayalini kurmaya başlayın. Sizin için hazırladığımız bu yazıda 30. Dönem POMEM Sınavı tarihi, giriş yerleri, hangi şehirlerde ne yönden öğrencinin girebileceğine kadar her bilgi mevcut olacak.
30. Dönem POMEM Sınavı Ne Zaman 2023 POMEM Giriş Yerleri Açıklandı

1. 30. Dönem POMEM Sınavına Merhaba Deme Zamanı

Türkiye’nin en prestijli gönüllü askerlik programı POMEM, 30. dönem başvuruları için açılmış durumda. Neredeyse elli yılı aşan geçmişi olan bu eşsiz program, POMEM olmak isteyen adaylar için bambaşka bir dünya sunuyor. O nedenle, bu müthiş programa katılmak isteyen herkes bu başvuruyu kaçırmayalım.

POMEM için sınav sürecine bir göz atmak gerekli. Sınava başvurmak isteyenlerin;

 • Üç fotoğraf ile zorunlu başvurumuş
 • Mezuniyet belgesi ve iki referans mektubu ile
 • Sınav başvuru formu
 • Sınav ücreti

sunması gerekiyor. Sınav başvuruları sona erdiğinden itibaren adaylar, dört gün öncesine kadar başvurularını düzeltmeyi tercih edebiliyor. Adaylar, başvurularını net ve eksiksiz olarak göndermeleri konusunda uyarılıyor.

Sınav tarihine kadar, adaylar tüm formları doldurup göndermekle kalmayacak. Çok sıkı bir ön hazırlık dönemi geçirmeleri de gerekiyor. Alanlarına göre farklı odalardan oluşan geniş bir sınav, başarılı olmak için püf noktalarını keşfetmeyi ve tüm konuların son derece hakkaniyetli bir şekilde bildiklerini kanıtlamayı gerektiriyor.
1. 30. Dönem POMEM Sınavına Merhaba Deme Zamanı

2. 2023 POMEM Giriş Yerlerini Kaçırma!

POMEM sınavı unutulmaz olaniyor. Öğrenciler, tüm zorlukları ve kendilerine güvenebilecekleri destek ağını bulmak için sınama sürecinin aynasından izliyor. 2023 POMEM yazı sınavına kayıt olmak için herkesin bu ortamın kapısını açması ve başlamak için fırsat yakalamak için unutulmaz fırsatlar yakalamaları için son şanslarıdır. Sınavlar oldukça kıymetli olacaktır.

Don’t miss out on the registration for the 2023 POMEM Exam! Register for the opportunity to experience the competitive nature of the POMEM exams and to be provided with the necessary support network you need to get through the process. An invaluable experience awaits those that take the leap and get registered!

 • Güncellemeler: 2023 POMEM kayıtlarını güncellemek için online olarak yayınlanan tarihlere mutlaka bakın.
 • Tarih Hatırla: 2023 POMEM yazı sınavının kayıt tarihlerini kaçırmayın!
 • Konsantrasyon: Girdikten sonra, POMEM sınavı için çalışmaya başlamak için faydalı kaynakları kontrol edin.

Make sure to check the online published dates to keep up-to-date with the 2023 POMEM exam registrations. Remember not to miss the registration dates for the 2023 POMEM written exam! Once you have signed up, be sure to access the useful resources available to start your preparations for the POMEM exam!
2. 2023 POMEM Giriş Yerlerini Kaçırma!

3. 30. Dönem Sınav Tarihi Belli Olmuştur

Mezuniyet gününün habercisi olarak nitelendirebileceğimiz 30. dönem sınav tarihi kesinleşmiştir. Ders çalışılması önemini arttıran sınav tarihi her öğrencinin yakından ilgileneceği bir konu haline gelmiştir. Tarihe konsantre olarak sınav tarihine bir göz atalım:

 • Final sınavları : 20 Haziran – 27 Haziran
 • Vize sınavları : 14 Temmuz – 19 Temmuz

Bu kadar kısa bir süre içinde öğrencilere sınav hazırlıkları için azami çaba göstermeleri öğütlenmektedir. Derslerin gereklerine uygun bir şekilde bitirilmesi ve çalışmalar babadan ocağa sürmesi, sınav başarısının önünün açılmasında başlıca rol oynayacaktır. Artık zaman daralıyor, sınavın öncelikli hedefleri bir an önce başlatmak ve bitirmek şeklinde olacaktır. Bu nedenle de bu süreci niteliğini yüksek düzeyde programlamak öğrenciler için hayati bir önem taşıyor. Sınav tarih sürecini en üst düzeyde tutmak, mezuniyete olan sayısız adımlardan birisi olacaktır.

4. Yine Güçlü ve Heyecanlı Yıl Hazır Ol!

Son yılın bildirdiği koronavirüs pandemisinden sonra, yeni yıla merakla kutluyoruz. Yıl 2021 her iletişim, eğitim, sağlık gibi alanlarda sınırları değiştirici sonuçlar ve keşifler getirecek. Yeni yılda hepimizin başından geçen değişikliklere adapte olmamız gerektiğini unutmamalı ve konfor alanlarımızdan çıkıp özgüvenli ve heyecanlı mücadele alanlarımıza adım atmamız gerekiyor.

Yeni yılda, çevrenizdeki insanlara ilişkin tutumunuzu koruyun. İletişim başta olmak üzere, çevresel ve sosyal bağlamda özgürlük ve eşitlik esinleyen uygulamaları destekleyin. Hayatınızda kendi kendinizi sürekli olarak geliştirmek için maço olmayan riskler alın. Deneyimlerinizi zenginleştirmek, yeni insanlarla iletişim kurmak, farklı yerleri keşfetmek ve sizi teşvik eden herhangi bir meslekte gelişmeyi desteklemek için kendinizi mutluyken teslim edin:

 • Yeni dil öğrenin ya da kelime dağarcığınızı genişletin.
 • Yeni hobiler edinin ya da eski hobilerinize yeni yöne harcayın.
 • Kültürler, sanatlar ve İB konularında başlangıç yapmaya hazırlanın.

Yıl 2021 yenilik ve gelişme yılı olacak, dolayısıyla güçlü ve heyecanlı olmak ve enerjinizi yoğun olarak kullanmak için gerekli adımları atın. Hayatlarımızda yaşadığımız değişiklikler, bizi, çalışmakta olduğumuz konularda hayat hakkında daha farkındalık geliştirmeye ve gerçek hayatta çok daha büyük başarılar için çalışmaya teşvik edecek.

Konu Özeti

30. Dönem POMEM Sınavı ile birlikte Türk Silahlı Kuvvetlerinde görev almak isteyenlerin sonunda beklenen an geldi. 2023 POMEM Giriş Yerlerinden tüm mümkün bilgiler edinildi. Şimdi sınava katılmaya çalışanlara ne kadar armağan ediliyor: Kocaman cesaret! Çünkü bu yolda başarıyla yürüyenler kendileri için harika bir gelecek inşa etme şansına sahip olacaklar. Çalışmaya devam edin, çünkü önünüzdeki engeller büyük bir başarıya ulaşma sürecinde sizi büyütmeye ve güçlendirmeye yardımcı olacak. Kesinlikle başarılı olacağınızdan emin olun!

Konuyu Oylamak İçin Tıklayın.
[Toplam Oy: 0 Ortalama Oy: 0]

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir