Akbank Kredi Erteleme 2023 – Akbank 2. Kez Kredi Erteleme
0 (0)

Yıllardır devam etmekte olan borçlarının teslim süresinin uzatılması için kredili müşterileriyle mücadele eden Akbank, 2023 yılı için, ikinci defa kredi ertelemeleri başlattı. Bu durum, Akbank’ın müşterileriyle olan bağını güçlendirdi ve bu güven ile birlikte her iki taraf için daha sağlıklı bir finansal dünya yarattı.
Akbank Kredi Erteleme 2023 – Akbank 2. Kez Kredi Erteleme

1. Akbank’ta 2023 Yılında 2. Kredi Erteleme

Kredi Erteleme
Kredi ertelemesi, Akbank tarafından müşterilerine 2021 yılında sunulan bir özel hizmettir. Kredi erteleme, gayrimenkul, girişimci ve devlet kredisi alan Akbank müşterileri için geçerlidir. Müşterilere, ödemelerini 12 üzerinden 48 ay süreyle ertelemeleri sağlanır. Erteleme işlemi, aylık ödemelerin azaltılmasını sağlayarak müşterilerin ödemelerinin daha kolay idare edilmesine yardımcı olur.

2023 yılında, Akbank kredi ertelemesinden faydalanmak için yaptırabileceğiniz özel bir uygulamaya izin verecek. Bu, müşterilerin borçlarını en verimli şekilde ödemelerine yardımcı olmak amacıyla hazırlanan bir hesaplama aracıdır. Müşteriler, kredilerinin toplam ödeme süresini, ana parayı ve taksit seçeneklerini ve aylık ödemeleri hesaplayabileceklerdir. Hesaplama araçlarından ve Akbank’ın eknomik danışmanlık hizmetlerinden faydalanma şansı da sunulacak.

Bu özel uygulama şöyle çalışır:

 • Müşterilerin Akbank’takileri arayarak, kredilerinin ödemelerini erteleri ve ekonomik öngörülere göre borçlandırma konusunda ek bilgi ve destek almaları gerekir.
 • Akbank müşterileri kredi ertelemesinin avantajlarını gözden geçirmelidir.
 • Müşterinin verileri ve kredi durumunu analiz edilecek ve en uygun ödeme planı hesaplandıktan sonra, müşteriye çözüm önerisi verilecek.
 • Müşteri, ödeme seçeneğine katılırsa, Akbank tarafından ertelenen bütün borçlar güncellenecek ve müşteriye ödeme planının bir kopyası gönderilecektir.

Kredi ertelemesi süreci müşterilerin borçlarını yönetmesine yardımcı olacağı gibi, Akbank’ın da borçlarının zamanında ödenmesini sağlamasına yardımcı olur.
1. Akbank'ta 2023 Yılında 2. Kredi Erteleme

2. Kredi İçin Erteleme Avantajları

Kredi ertelemesi, kredili borçlarınız için münasiptir ve maddi durumunuza, taksit planınıza ve ödeme koşullarınıza göre kredi ödemelerinizi yeniden düzenlemek için çok sayıda avantaj içerir. Kredi ertelemesinden yararlanmak, finansal yükü azaltmak için kullanılabilecek önemli bir yoldur. Aşağıdaki avantajların, kredi ödemelerini ertelemek için önemli sebepler olduğunu kavramak için kendinizi harekete geçirmenizi istiyoruz:

 • Kredi ertelemesi ile, ödemenin erteleyerek birden fazla taksit yerine topluca bir ödeme yaparsınız.
 • Kredi için erteleme, ödeme toplamındaki artışı da kısıtlar.
 • Kredi ödemelerini ertelemek, size birkaç aylasık koruma sağlar ve kısa zaman içinde kredinizi ödeyemeyeceğinizi düşünüyorsanız harika bir fırsattır.
 • Kredi ertelemesi, kredinin öngördüğü geri ödeme sürecini uzatır.

Kredi ertelemesinin ödeme yapmayı daha mümkün hale getiren bir başka avantajı ise kredi kartlarında veya diğer her türlü kredi için küçük yıllık faiz oranlarına sahip olmanızı sağlamasıdır. Kredi kartınızın yıllık faiz oranlarına ani bir düşüş olacağından emin olacaksınız, bu da ödemeleri yapmanıza yardımcı olacaktır. Bu, gelecekteki ödemeler için finansal iniş ve çıkışlar yaşanmasına izin vermek için, peşin olarak kredi ödemeleri yapmanın ötesinde çok değerli bir seçenektir.

2. Kredi İçin Erteleme Avantajları

3. Vadelerini Ertesi Yıla Transfer Etmek Zorunda Kalan Mevduat Sahipleri

Mehrwaardevanın hedeflenmediği şartlar koşulu olarak tüm mevduat sahipleri, vade tarihlerini ertesi yıla transfer etmek zorunda kalıyor. Bu sürecin olumlu ya da olumsuz denilebilecek çoklu sonuçları var.

 • Öncelikle, mevduat sahipleri artık mevduat faizlerine güvenecekler. Mevduat faizlerinin ertesi yıllar için anlaşılması gereken düzeyde tutulma potansiyelini artırır.
 • Öte yandan, bu tür makul olarak transfer edilmesi gereken vadelerin ertesi yıla alınması, mevduat sahipleri açısından bir kazanç kaybına neden olabilir.

Mevduat sahiplerinin başında olabilecek riskleri önlemek, vadelerin ertesi yıla transfer edilmesi süreçleri kritik önem taşıyor. Mevduat sahipleri, riskleri ve ödülleri dikkatlice doğru değerlendirmek için sürecini tümüyle anlamalıdır.

4. Akbank’ın 2023 Kredi Ertelenmesinin Profesyonel Yönden Çözüm Sunması

Akbank, 2023 yılının kredi kredi ertelemesinin profesyonel çözümlerini piyasadaki en dinamik şekilde sunmayı hedefliyor. Şirket, üstün müşteri destek çabaları ile dijital çözümler ve toplam çözümenden oluşan yenilikçi yaklaşımlar geliştirerek kredi ertelemesine karşı her türlü desteği vermeyi öngörüyor.

 • Çevikka Müşteri Hizmetleri: Müşteri desteği konusunda zor durumda olan kredi ödeyenlere etkin çözümler üreterek müşteri memnuniyetini ön plana alacağız.
 • Uzmanlık Desteği: İş süreçlerine güvenli açık kaynak kodlu çözümlerle destek vererek teknik olarak başarılı yaklaşımları genişletiyoruz.

Akbank, 2023 yılında, kredi dijitalleştirme işlemlerinin kullanımına ve 2023 yılının kredi kredilerinin ödeyecekleri taksit sayılarının belli aralıklarda düşürülmesinin temellerini ayaklar. Bu sayede, kredi kredi ödemelerindeki olası gecikmelerin önüne geçilerek kimse mağdur duruma düşmeden, kredi olanların kredi borçlarını rahatlıkla ödemelerine izin veren yollarla çözüm sunulması sağlanacak.

Konu Özeti

Erteleme Sürecinin size ne kadar zaman kazandırıp ne kadar rahat bir nefes aldırabileceği hiç şüphesiz ki önemlidir. Akbank tarafından sunduğu bu imkanlar herkes için çok değerli. Böylelikle AKbank, müşterilerinin her zaman rahat ve sivil biçimde kredilerine karşı sorumluluğunu üstlenen bir banka olarak destek oluyor.

Konuyu Oylamak İçin Tıklayın.
[Toplam Oy: 0 Ortalama Oy: 0]

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir