Aksaray Eskil Gezilecek Yerler
0 (0)

Aksaray ilinin buharlaşmış taşıyla zenginleştirilmiş göz kamaştırıcı güzellikleri, sizi bir tur sonrası özlem dolu duygulara sürükleyecek. Eskil, Türk tarihine saygıyla yaşayan çok yönlü gezilecek yerleriyle bir arada barındırıyor. Eskil’deki doğanın kucakladığı zenginlik, buradaki dini manastırlar, kutsal mekanlar, tarihi yerler ve arkeolojik alanlar, kaçırmamanız gereken çarpıcı güzellikleriyle size hayatınızın en güzel maceralarını yaşatacak.
Aksaray Eskil Gezilecek Yerler

1. Eskildeki Güzelliklerle Aksaray’a Yolculuk Edin!

Tarih ve kültürün güzelliğiyle tanışmak isteyen bireylere tavsiyemiz Eskildeki güzelliklerle Aksaray’a yolculuk etmek. Eskil, Aksaray’a yaklaşık 28 km uzaklıkta, tarihi eserlerle bezenmiş sakin bir kasabayı temsil ediyor. Şimdi, bireye Eskildeki sevimli kasabayı keşfetme imkânı bulacağımızın garanti olduğunu söylemeden önce özelliklerinden bahsedeceğiz:

 • Eski Köprü: Eskil ilçesinin en önemli eşyasıdır. 16. Yüzyılda inşa edilmiştir.
 • Eski Çarşı: Aksaray’a gidenlerin ilk uğrak yeri olarak kabul edilen bu çarşıda, lokal sanatçıların ve el emeği ile üretilen eşyaların bulunduğu eski cari
 • Taşhan: Taşhan, Eskil’deki incir fidanının üstünde yapılmış eski bir taşhan. 16. yüzyılın ortasında inşa edilmiş.

Aksaray’a ulaşınca, tarihi mekânlarının disiplininde üzerinde hüzün dizgininin gezilecek nice güzel doğal yerlerinin olduğunu göreceksiniz. Eskildeki farklı kültürlerinin ve gizemli hikayelerin ifade ettiği sevimli kasabanın, sizi farz edin ki öyle değişik maceralara sürükleyecek. Eskil’deki günahkar köprüde geceleri, sihirli bir insan yakalamaya çalışırken, vahşi Aksaray’da Arap Gölü’nün etrafında gezintiye çıkabileceksiniz. Tasarımı muhteşem olan bölgenin renkleri, size aklınızın alacağından çok daha fazla şeyler sunacak. Eskildeki güzellikleri tamamen anlamanın çok zor gözükse bile, Aksaray’a ulaşmak ve Espil’deki tarihi noktaları keşfetmek mümkün.

1. Eskildeki Güzelliklerle Aksaray'a Yolculuk Edin!

2. Gizli Sirlarla Dolu Aksaray Eskil

Aksaray Eskil, Anadolunun koyu mavi gökyüzünü aydınlatan 375.000 yıllık tarihe sahiptir. Roma ve Bizans Muharebesi sırasında, Makedon Savaşından önce 3000 yıllar önce de orada bulunmuştur. Bu uzun yıllar, gizli sırların bu eski Antik kentte biriktiğinin kanıtı oluyor!

Aksaray Eskil’de gizli sırlar, her türlü konuda deneyimli bilim insanlarını büyüleyecek bilgilere kadar uzanıyor! Arkeologlar, mezar ve dere kalıntılarını, heykelleri ve zengin odaları araştırarak, Antik Türkiye’nin gizli birikimlerini ve geçmiş hakkında daha fazla şey öğreniyorlar. Eski Antik kentte bulunan tapınaklar ise hâlâ mistik hayranların ilgisini çekiyor!

 • Eski Antik kente özgü mistik atmosfer
 • Eğlence ve kültür merkezleri
 • Tarihi eserlerin korunduğu mükemmel aqueduct
 • Gizli sırlar ve arkeoloji kültürü

2. Gizli Sirlarla Dolu Aksaray Eskil

3. Mitsik Tarihi Gezilerin Keyfini Çıkarın

Mitsik Tarihi Gezilerin keyifli atmosferinden faydalanmak için muhteşem kültür varlıklarını emin adımlarla gezip zenginlikleri keşfedeceksin.
Ayağının altında harika ve özgün evrenleri keşfe çıkmak için birçok fırsat mevcuttur. Bu fırsatlardan faydalanmak için aşağıdaki noktalarda deneyimlemek için fırsatını yakala:

 • Anıtları, antik şehirleri ve kalıntıları keşfet
 • Müzeler ve hakimi etkinlikleri gez
 • Muhteşem güzellikleri ve eşsiz dokusuyla meşhur arkeolojik yerleri ziyaret et

Tarih ve arkeolojik gezilere çıkmanın en keyifli yollarından birisi de bölgenin gurur duyduğu mutfağından yararlanmaktır. Sizi masallara donduracak gibi tarihi zamanların ve geleneksel lezzetlerin tadını çıkarmak için şeflerin yerel lezzetleri sunacağı antik kafeleri ve lokantaları keşfet.

Gözlerinizi tahtırınla şımartacak görkemli doğa ve bölgeleri gezerek ve yöresel keyiflerin tadını çıkarmak için mitsik arkeolojik otelleri seçebilirsiniz. Bulunduğunuz alanın yakın tarihine ve kültürüne daha yakın olarak içeride arkeolojik gezilerde geçmişe dair kalıcı bir etki bırakmasını sağlayacak.

4. Aksaray Eskil İçin Seyahat Rehberiniz Olacak Yerler

Aksaray, eskil ama çok değerli bir tarihi köy. Bir zamanlar, burası coğrafya ile karşı karşıya geldi ve oraya ayarlanmış. Gilli dışındaki tarihi yerler aşağıdakilerden oluşur;

 • Molla Gürani Külliyesi: Şair Ahmet Paşa tarafından inşa edilen, tarihi bir Külliye. Güzel bir görünüme sahip, çeşitli sanat eserleri sunmaktadır.
 • Eski Hacıbektaş Şehirleri: Çok eski bir köydür. Eski köy sokakları ile Harabeleri ziyaretçilere tarihi bir deneyim yaşatmaktadır.
 • Olasılık Mağaraları: Taş dışında tarihi bir arka plana sahip olan, Ejder çukurları olarak da bilinen mağaralar, farklı bitki türlerine ev sahipliği yapmaktadır.

Aksaray’da görebileceğiniz başka güzel mekanlar da vardır. Yolu düzgün ve tarihi antikaların bol olduğu “Göreme Çölü”‘nde yürüyüş yaparak, keyifli bir manzaraya erişebilirsiniz. Burada, Eski İran uygarlığının işaretleri veya tarihi dişi heykellerini bulabilirsiniz. Burada çoklu renkli çamur dökümler, Eski Hittite dönemi inançlarının izini taşımaktadır.

Konu Özeti

Aksaray Eskil Gezilecek Yerler arasında bulunan pek çok güzellikleri görmüşsünüz. Güney Anadolu’nun bu güzel küçük kasabası, Türkiye’nin model bir kültürel mirasını sergiliyor. Anılarınızla, fotoğraflarınızla ve hikayelerinizle bu kasabayı saklayın!

Konuyu Oylamak İçin Tıklayın.
[Toplam Oy: 0 Ortalama Oy: 0]

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir