Amasya Suluova Gezilecek Yerler
0 (0)

Amasya Suluova; uzun çayırları, sımsıcak insanları, güzel manzaraları ve kültürüyle her zaman için yolunuzu gösterebilen, gezilerinizi unutulmaz hale getirebilecek harika bir yer. Bu makalede, size Amasya Suluova’nın hikayesi ile beraber gezilecek yerleri anlatacağız. Her ziyaretinizde daha iyi gelişen, daha çok gezilecek yerleri olduğu için Amasya Suluova her daim için ilgi çekmeyi başarmayı başardı. Şimdi, güzel Amasya Suluova’ya gezi yapmak için yeni bir başlangıç yapalım.
Amasya Suluova Gezilecek Yerler

1. Gizemi tadında Amasya Suluova Yolculuğu

Amasya Suluova Turu Ne Zaman Yapılır?

Amasya Suluova gezisi, her yıl Temmuz ayının en güzel gününde yapılıyor. Yolculuk, Amasya Çınarheyi’nden başlayarak, yüzyıllardır süregelen gelenek ve gizemleri keşfederek, ormanlar, nehirler ve dağlar arasında güzergah boyunca devam ediyor. Gün boyunca tarihi bir tatil muamele edilerek, gezimizin bitişi suluovalılar tarafından karşılanan ve misafirlerini ağırlayan Suluova’ya ulaşılıyor.

Suluova Keşifleri

 • Lale Pansiyonu – Yüzyıllardır Suluovalıların ev sahipliği yaptığı tarihi pansiyon. Konaklama yapmak isteyenler ve konuyla ilgili meraklılar için harika bir kaynak oluşturuyor.
 • Suluova Karnavalı – Bu yıl Suluova, ilkini kutlayacak ve her yıl çeşitli kültürel, sanatsal ve müzikal etkinliklerin yer aldığı etkileyici bir karnaval düzenleyecek.
 • Suluova Nehri – Suluova Nehri çaresizce topraklara bir özlem çakıyor. Suluovalılar tarafından harikulade etkinlikler yapılıyor ve balık tutmak üzere çok sayıda gemi var.
 • Tarihi Eserler – Şehirdeki tarihi eserler harikalar yaratıyor. Şehirde gizemli mezarlar, mosque, meydanlar ve bunun gibi daha birçok şey var.

Gezi boyunca, turistin gözdesi olan bu kent, misafirleriyle kendi kendine yetebilen derin güzellikler ve gizemiyle büyülüyor. Amasya Suluova Yolculuğu, size ve ailenize unutulmaz günler yaşatacak.
1. Gizemi tadında Amasya Suluova Yolculuğu

2. Keşfe Çıkmadan Önce: Amasya Suluova Gezilecek Yerler

Suluova sizi hayatınızda gördüğünüz en güzel manzaralarla karşılayacaktır. Günbatımı eşliğinde gökyüzü videolarını tanıyacaksınız. Koca taşların gölgesinde, üzerinde yüzdüğünüz bu muhteşem bölgede çok sayıda gezilecek yerler bulunuyor. Her ziyaretçi burada kendine uygun aktiviteyi bulacaktır.

 • Amos Kalesi: Andoba höyüklerinden alınan taşlarla yıllarca boy göstermiş olan, tarih kalıntılarının sıralandığı, dedelerin ağzından duyduğumuz hikâyelerin hâkim olduğu, harika bir yer.
 • Suluova Gölü: Kıyılarında yürüyüş yapanların aşık olduğu, çayırlık alanları ve kırmızı tepelerle süslü, cafelerde sohbet edenlerin toplandığı keyifli bir alan.
 • Kıyı Gölü Mağarası: Mağaranın içerisinde yüzen taşlar ve pitoresk görüntülerin tadını çıkarabileceğiniz, eşsiz bir yer.
 • Nemrut Tepesi: Heybetli tepelerin arasında yürüyüşe çıkanları, bölgenin en önemli etkileyici görüntüsü olan günbatımı manzarasıyla karşılayan güzel bir yer.

Durmaksızın farklı müzeleri ve mağaraları inceleyebilir, rahatlayabileceğiniz ve Suluova’ya özgü lezzetleri deneyebileceğiniz yüzlerce mekan yaşamak için sizi bekliyor. Birçok gezi noktasını görmek ve Amasya’nın sessizliğinde keyif almak için bir adım atın ve Suluova onu sizin için unutulmaz bir gezi haline getirmeye hazır olacak.

2. Keşfe Çıkmadan Önce: Amasya Suluova Gezilecek Yerler

3. Zamanınızı En Özel Anlarla Değerlendireceğiniz Yerler

Gününüzü birbirinden özel anlar yaşayarak değerlendirmek istiyorsanız uygun zamanda doğru yerde olmanız gerektiğini unutmamalısınız. Şehirler arasında sıradışı yerleride sizin için çıkarabileceğiniz alternatiflerin başında gelmektedir:

 • Piknik Alanları: Piknik alanları, farklı aktiviteler ve tatiller yapmak için mükemmeldir. Kendinize ve ailenize göl kenarında, ormanda veya parkta özel anlar yaşayabilirsiniz.
 • Şehir Yürüyüşleri:Neredeyse her şehirde, turistler ve lokaller sarnıçlar, çarşılar ve ızgara evler gibi şehir içerisinde küçük gezilerin tadını çıkarabilecekleri birçok farklı nokta bulacaklar.
 • Escape Room Oyunları:Gününüzü çözülmeyi bekleyen bir bulmacayla değerlendirebilirsiniz. Gizem dolu ortamlar ve eğlenceli sorular sayesinde yakın arkadaşlarınızla renkli bir zaman geçirebilirsiniz.

Ancak her zaman sıkıcı bir vakit geçirmeyi seçebilirsiniz. Hayatı küçük dokunuşlarla süslemenizi sağlayacak şeyler de zamanınızı değerlendirmeniz için iyi bir seçenek olacaktır. Müzik, günlük yürüyüşler, şarkı söylemek ve buluşmalar hayatınızın anlam ve tadını daha güçlü bir şekilde hissetmenize yardımcı olacaktır.

4. Suluova İle İmzalayacağınız Fotoğraflar

Kendinize ve aile üyelerinize eşsiz bir an olsun diyorsanız, Suluova sizin için doğru bir yer! Suluova’nın kusursuz eşsiz manzaraları, vazgeçilmez bir fotoğraf arkadaşlarının mümkün olduğunca çok anını çekerek, kısa zamanda mükemmel fotoğraflarınızı toplayabileceğiniz bir mekan!

 • En bilinen fotoğraflar olan deniz kenarı manzaraları,
 • Suluova’nın yükselti dolu gerdanlık manzaraları,
 • Ada görünümlü her geçen gün tekrar tekrar daha güzel mağaraları,
 • Küçülmeyecek çökmeyecek sürekli yükselen dağları,
 • Ve kıyıdan olduğu kadar ormanda, patikalarda ve tarlalarda çoklu renklerin buluştuğu şahane çiçekleri arasından neler geçer.

Suluova size bir arkadaşçıl buluşma alanı sunuyor, hemen hemen tamamen mükemmel duruma getirilmiş. Sadece çektiğiniz fotoğraflar ile sizi çok daha uzağa alacak oluşan özel anınızın geçtiği her yerde, çekim sırasında huzurlu droplere sürprizler bırakmaya hazır!

Konu Özeti

Amasya Suluova, ne kadar derin bir tarih anıtı olsa da, aynı zamanda muhteşem manzaralara sahip büyüleyici bir şehir. Her turist için keyifli geziler sunan çeşitli güzellikleriyle, Amasya Suluova, oldukça kültürel bir anlamda derin bir deneyim sunuyor. İçindeki eski tarih, harika doğa ve muhteşem görünümüyle, sizi gerçekten kendine çekiyor. Amasya Suluova’ya uğrayıp, burasının gizlediği güzelliklerin tadına varmanızı çok arzu ediyoruz.

Konuyu Oylamak İçin Tıklayın.
[Toplam Oy: 0 Ortalama Oy: 0]

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir