Ankara Bala Gezilecek Yerler
0 (0)

Ankara’nın içinde ve çevresinde bulunan kültür, doğa ve tarih mirasıyla dolu yerler, sizi şaşırtmak adına harika fırsatlar sunuyor. Akdeniz’in uydu şehri Ankara, batı Anadolu’nun o eşsiz manzarası ile tarihi merkezleri, imparatorluk mevkileri, yemyeşil doğasıyla uzun saatler için güzel bir rehber. İşte Ankara’yı tamamlayan, çevresindeki doğasını ve tarihine yakın olabilme fırsatı sunan ünlü ve güzel dağ gezileri! Burada bu coğrafyanın gizemlerine dalıp trenle dolandıracağınız zengin bir deneyim sizi bekliyor. Ankara Bala gezilecek yerlerin karşısına geliyor! Gelin hep birlikte bunlara yakından bakalım.
Ankara Bala Gezilecek Yerler

1. Ankara’ya Gidin, Bala’da Gezinin!

Ankara’nın Bala ilçesini görmeden Türkiye’yi tam olarak anlayamayacaksınız. Bu tarihsel ve güzel şehirde iz bırakan tarihi zenginlikler, sıcakkanlı ve cömert insanlar, inanılmaz yemekler, bol miktarda doğanın zenginliği ve güzel havasıyla, Bala sizi etkileyebilecek her şeye sahiptir!

Bala’ya gittiğinizde, akşamın serinliğinde açık havada candle lit yemekler düzenlemekle huzurlu bir restoran seçebilirsiniz, güzel cafelere ziyaret edebilir veya yakınıdaki mağazalardan güzel hediyeler alabilirsiniz. Ayrıca, tarihi tarihi mekanları keşfedebilir veya doğanın zenginliğini keşfetmek için bol miktarda aktivite yapabilirsiniz:

 • Tarihi ve Kültürel Miras Keşfetme: Anıtlar, türbeler, heykeller ve Bala İlçesi’ni ziyaret ederek tarihi yerlere keşfe çıkın.
 • Doğa Gezisi: Doğanın zenginliğini keşfetmek için yeşil vadiyi, ozonlu havayı ve sakin bahçeleri keşfetmek nu rahatlatıcı olacak.
 • Yöresel Yemekler: Bala’nın sıcakkanlı insanlarından yerel yemekleri denemeyi unutmayın – Alışveriş Merkezi’nin yakınlarında yerel ürünler ve yemekler satan açık hava pazarı!

Baldi’ye giderken, Ankara’ya gidin ve en iyi şeyi kaçırmayın!
1. Ankara'ya Gidin, Bala'da Gezinin!

2. Bala Gezilecek Güzel Yerler

Predominantly İç Anadolu bölgesinin çöllerinin ortasında bulunmaktadadır Bala. Çeşitli türlerde eşsiz doğal güzelliklerin ortasında bulunan Bala; doğal kaynaklarıyla, mağaralarıyla, tarzıyla, insanı adeta doğaya kucak açmaktadır. Birçok seyahat tutkunu arama terminallerinin ilk tercihlerinden biridir Bala.

Gezilmesi, dolaşılması veya ziyaret edilmesi açısından sayısız müthiş opsiyonu beraberinde getiren Bala, özellikle de güzel manzaralara ve muhteşem jeolojik avantajlara sahip. Birçok tarifsiz güzelliğin özlemiyle ve üzüntüsüyle kutsanış bir mekan olan Bala’da; konaklamalı ziyaretlerin keyfini yaşamak adeta bir görevmiş gibi hissedilmektedir:

 • Kirkızı Canyon – Yoğun dag güzellikleri ve elverişli ikliminin ortasında, canlı yeşillikte, kocaman topuklu avuçların etrafını kuşatan Kirkızı Canyon için sadece sevgene gerçekten anlam ifade eder.
 • Tatar Yaylası – Yeşilin tonları arasında yüzen, karlarla kaplı harika Tatar Yaylası, havuz ve göletleri, sonsuz tabiatı ve korkunç bacaları sayesinde Bala’nın en çok ziyaret edilen yeridir.
 • Vadi Duvarları – Yüksek vadi duvarları, kalabalık tepe ve kuytu köyleri, tarihi kale yapıları, vadilerin arasında kaybolan su kaynakları ve devasa mağaralar; güzelliğinin yanı sıra, fazlasıyla ürkütücüdür.

2. Bala Gezilecek Güzel Yerler

3. Yenilecek Yerler Bala’da

Güzel Bala ilçesindeki yenilecek yerler, tadına doyamayacağınız yemekler ve mükemmel mekânlar için ideal bir adres. Şehri keşfedebileceğiniz noktaların sayısı sınırsız. Başlamadan önce ideal akşam öğününüzün saatini ayarlamayı unutmayın!

  Bala’da En Çok Tercih Edilen Yenilecek Yerler:

 • Dongho Restaurant: Doğum günü etkinlikleri ve haftasonu yemekleri için fransız ve klasik lezzetleri sevenlerin tercih ettiği popüler bir yer.
 • Aegean Borsa: Özellikle çok çeşitli mezelerin tadına bakmanız için harika bir yer. Sofrasına oturup arkadaşlarınızla lezzetli günler geçirmek için neredeyse bir sosyal mekan!
 • Kırkpınar Coffee House: Limonata ve taze maydanozlu midye gibi modern tarzda servis sunan bir kahve evidir. Kasaba havası ne kadar hafif olursa o kadar hoş olur.
 • Karaoglan Restaurant: Yapısal ve ahşap tadında donmuş bir kuzu pirzola ile muazzam bir et yemeği arıyorsanız, bu et restoranı tercih etmelisiniz!

Şehirde bir akşam yemeği postası için Bala’da çok sayıda seçenek var. Oraya gidenlerin her zevke, her fiyata ve her ortama uygun tarzda yenilecek yerler bulması garantilidir.

4. Bala Gezintisi Nasıl Olsun?

Kusursuz Bala Gezintisi

 • En önemli olanı, gezintinin için hangi balayı seçeceğiniz. Bölgenizdeki farklı stokçuları arayın ve hayvan sağlığı açısından en üst seviyede olan hayvanlardan bulunduğundan emin olun.
 • Gideceğiniz yeri planlamak için iyi bir fikirdir. Hangi alana gideceksiniz? Kullanılabilir parkları arayın ve mesafe ölçün. Bu arada, yetişkinlerin gözetimi altında olacağınızdan emin olun.
 • Gezintinin yapılacağı zamanı düşünün. Çok sıcak bir gün balayı uzaklaştırabilir, herhangi bir şeye reva görmeyebilir.Onu yağmur ya da rüzgarlı havalarda uzun zamandır yürütemeyebilirsiniz.
 • Gezintinin için bala malzemelerini hazırlayın. Çeşitli çaprazlar, tüylü balık, merhametli oklar ve diğer oyuncaklar iyi olacaktır. r.

Gezinti Sırasında Ne Yapılır?

 • Yürüyüşe çıkmadan önce bala genellikle oyuncaklarıyla oynamaya başladığından emin olun. Ayrıca ona takabileceğiniz küçük bir güvenlik etiketiniz olmalı.
 • Gezinti sırasında köpek için çok önemlidir. Köpek mümkün olduğu kadar sessiz olmalıdır. Onu herhangi bir taarruza ürkmesi durumunda hemen ayırmanız gerekir.
 • Dengesiz köpekler kaypulduğunda, bir arama oturumu gezintiyle biter. Bu nedenle, bölgeye çevrede bir arama başlatın veya bir arama oturumu planı yapmak. Onu hep gözetleyin.
 • Gezinti sırasında arkadaşlar veya aile üyelerinin köpekleri arasında temas engellemeye çalışın. Asla onlar arasında bir çatışma çıkmasına izin vermeyin.

Konu Özeti

Ankara’yı her daim çekici kılan şeylerin başında gelen Bala’nın her tarafını keşfetmek, karşısına çıkan her şeyi görmeye çalışmak ve keşfe çıkmak için istekli olmak, sizi Bala’da her zaman zevk alacak bir anın yaşamak, sizi bekliyor. Bala’yı gezmek size kendinizi çok farklı hissettirecek ve her yeni yer size farklı hikayeler sunacak. Ankara’nın büyülemekte olduğu zenginlikler Bala’da sizi bekliyor. Neler göreceğinize hayret edeceksiniz.

Konuyu Oylamak İçin Tıklayın.
[Toplam Oy: 0 Ortalama Oy: 0]

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir