Ankara Güdül Gezilecek Yerler
0 (0)

Türkiye’nin içinde barındırdığı gizli cennetlerden bir tanesini keşfetmeye ne dersiniz? Güneybatı Türkiye’nin çekici kalbi Ankara Güdül, çeşitli tarihi ve doğal güzelliklere sahip. Gezilecek bir sürü mekanıyla Ankara Güdül, gezginlerin seyahat listesine koyulup görülmeye değer olmayı hak ediyor. Ankara Güdül, ziyaretçilerini unutulmaz anılarla yenilemeye her zaman hazır.
Ankara Güdül Gezilecek Yerler

1. Güdül’e Yolculuk: Ankara’nın Yegane Ziyaret Noktaları

Ankara’ya gitmek hiç bu kadar heyecan verici olmamıştı! Güzel Gürül kasabasının ve tarihi dokusunu keşfetmek için hayaller kurmaya hazırlanıyoruz. Tarihin sayfalarında gezinmediğiniz, kültürünüzü etkileyecek yepyeni maceralara atılmak için Ankara’nın yegane turistik bölgelerini listeliyoruz.

 • Topkapı Evi: Dünyanın en güzel tarihi yapılarından biridir ve hem tarihi keşfedenlerin hem de doğa tutkunlarının kesinlikle bulabilecekleri bir müze.
 • Anıtkabir: Devlet hocası Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıldönümlerinin anısına inşa edilen meşhur mezar.
 • Barış Parkı: Şehirdeki büyük projelerden birinde inşa edilmeye başlanan park, romantik bir gelecek vaat ediyor.

Hareketlenmeyle, stres atmak ve daha iyi bir zihinsel duruma ulaşmak için güzel Güdül’de bisikletçilere özel uçuş parkuru da mevcut. Bu parkurda anatomisi kusursuz tüm bisikletçilere en uygun çözümler sunacak ve zengin bitki örtüsünün arasından geçme hayalini gerçekleştireceksiniz.

1. Güdül'e Yolculuk: Ankara'nın Yegane Ziyaret Noktaları

2. Güdül’ün Göz Kamaştıran Çevresindeki Doğal Mali

Güdül’ün kimsesiz doğası, ormanların öylece basitlikle kapladığı çok sayıda kaynak malı ile çevrelenmiştir. Manzara, ne yazık ki Güdül’lülerin ancak geçici süreliğine seyahat edebilecekleri bir muhteşem doğal avantajdır.

Kısacası Güdül’ün cevresinde doğal maliar, izdivaçlarında aradıklarımızın tümünü kapsar. Kıyı yüzünde, Güdül’ü her mevsim kendine benzersiz bir şekilde tatmin edebilecek olan berrak bir deniz yakalar. Çöllerin aşırı sıcaklıklarından şehir hayatının gürültüsüne kadar herşey Güdül için hazinedir.

 • Dağ: Güdül’ün çevresinde tekdüzeliğe düşmeyen dört bir yandan uzanan sıra dağlar vardır. Yarıdağlar, devasa taşlar, büyük uçurtmaların keskin uçlarının arasından büyük kayalıklar, muhteşem manzara ve zirvelerden güzel gözlem noktaları mevcuttur.
 • Göller: Güdül’ün çevresindeki yakın manzaralarda, pırıl pırıl ve aşırı berraklığından çarpıcı göller deniz kadar gizli gemileri büyülüyor. Jeotermal sıcaklıklarıyla, gölde susamış kayıkların ucuzlamalarını davet eden açık mavisi sular için şehirdeki spalar oyuna dönmüştür.
 • Otlar: Güdül’ün çevresinde, güneşin tutam tutam bahşettiği otlar musalla taşı kadar pürüzsüz yeni bir hayat demektir. Egzotik çiçekler, otlar arasında yürüyen küçük hayvanlar veren güneş ışığının mükemmel yansımaları bir tarif aranır durumdadır.

2. Güdül'ün Göz Kamaştıran Çevresindeki Doğal Mali

3. Güdül’ten Kareleri Kalbe Atan Mekanlar

Güdül’de unutulmaz manzaralar ile doyumsuz zevkler tatma fırsatı bulurken, yer yer sizi kalbe atan mekanlara ulaşmak da mümkün. Bu muhteşem mekanların her birinde ayrı ayrı zevkleri keşfedebilirsiniz! Bir gece turu rotasının vazgeçilmezi olan kareleri kalbe atan bu mekanların çoğu, seçkin müşterilerinin yakından tanıdığı bir yer:

 • Kahanesi Tabloları : Güdül’ün en meşhur manzarası olan Kahane’yi keşfetmek istemez misiniz? Ormanlarla çevrili çöller ile çeşitli küçük tepeler arasında uçsuz bucaksız bir manzara!
 • İbrahim Paşa Konağı : Akıntıya yakın doğal güzellikleri ile bambaşka bir cennet dokusunda. Manzara seyirleri için ideal!
 • Kasabanın Yaramaz Çocukları : Deniz kıyısında ki kayalıkların öbür tarafına gitmek için küçük bir tatil olabilir. Orada, sonsuz deniz ile buluşabilirsiniz!
 • Doğu Tepesi : Denizin içinde yükselen bu tepe bir harikadır! Mükemmel tablo tasarımlarını çekebilirsiniz!

Küçük bir köy çarşısı yakınlarındaki kahvehane, çay keyfini sevenler için tam aradıkları mekan. Yivli minareler, nefis sokaklar, mükemmel manzaraları keşfetme keyfi. Eski kare fotoğraf makinelerinin arkasında zamanın içinde kaybolmak gibi bir deneyim yaşamak için, enerjik küçük barlardaki kahve keyfinin tadını çıkarın!

4. Güdül’ün Farklı Yanı: Neler Kaçırıyorsunuz?

Güdül, Kaymakamlık Plajı ve çevresindeki antik tarihi eserleri nedeniyle turizmin seçkin şehirlerinden biridir. Ancak, Güdül, çarpıcı plajının ötesinde, deneyim öğretmekte veya öğrenmekte çok fazla seçeneği sunuyor. Kültürel mirası ile, Güdül şehir sakinlerinin geleceğini ve yaşamını önemli ölçüde şekillendirebilir.

Bir şehri deneyimleyerek, şehrin kültürel mirasının çok büyük bir farkındalığını keşfedebilirsiniz. Güdül’ün sizi bekleyen birçok şeye sahip olması gibi, şehirde şunları kaçırmanız mümkün:

 • Tarihi yapılar ve tarihi yerler – Güdül’de bulunan şehir kale, Tarihi Çeşme, Güdül Köprüsü ve St. George Köprüsü.
 • Gevrekler – kendinizi geleneksel Güdül yemeklerine çekmek için alışveriş merkezi veya gevrek kafe.
 • Sakin, sessiz ve kusursuz plajlar – Bütün gün güneşlenip, rahatlamak veya deniz aktivitelerini küçük restoranlar ve şirin kafelere yürüme mesafesinde deneyim etmek.

Konu Özeti

Güdül tarihi ve doğal güzellikleri ile Ankara’ya müthiş bir seyahat deneyim için bizlere sunan Ankara Güdül’ü gezmekten hiç bir zaman pişman olmayacağınızın garantisini verebiliriz. Hem zevkli hem de keyifli bir tatil geçirmek için bu yerleri mutlaka keşfetmeyi unutmayın!

Konuyu Oylamak İçin Tıklayın.
[Toplam Oy: 0 Ortalama Oy: 0]

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir