ArcheAge Sistem Gereksinimleri
0 (0)

Gelişmiş bir dünyada yarı-fantastik oyun oynayabilmek hemen herkesin hayalidir. Oyunların kalitesi ve özellikleri ile öne çıkmak için geliştiriciler sipariş üstüne imkanlar sunmaktadır. ArcheAge Sistem Gereksinimleri bu imkanların en üstünde yer almaktadır. Yazımızın içerisine baktığımızda, güçlü bir sisteme sahip hale gelmek için nelerin yer alması ve ne gibi gereksinimlerin olması gerektiğini inceliyoruz.
ArcheAge Sistem Gereksinimleri

1. Arke Age Sistem Gereksinimleri: Tüm Detaylar

 • Günümüzde Arke Age oyunlarının popülerliği her geçen gün artmakta ve birçok oyuncu artan bir hızla bu tür oyunlara eğlenmek için yönelmektedir. Özellikle, Arke Age’in kolaylıkla öğrenilebilen ve oynanabilen üçüncü şahıs bakış açısı ve çok sayıda özelliğine çekici geliyor.
 • Ancak, bir Arke Age oyununu oynamak için başlamak için, bir sistem gereksinimi seti gereklidir. Bilgisayarınızın donanım ve yazılım gereksinimlerinin tamamını karşılaması gerekir, aksi takdirde oyun kilitlenir veya düzgün çalışmaz.

Donanım Gereksinimleri
Bir Arke Age oyunu oynamak için önkoşuldur, genellikle ileri düzey bir donanım için gerekenler. Grafik kartı olarak, Güney Afrika’nın GeForce GTX 1060 ile minimum gereksinimleri karşılamak için, 1060, 1050 Ti ve RX 580’den daha yüksek bir modeli vurgulamak önemlidir. Aynı zamanda, işlemcisinin en az 3.2 GHz Intel Core i5 olması gerekir ve en az 8 GB sistem RAM’ine sahip olması gerekir.

Yazılım Gereksinimleri
Eğer donanım gereksinimleri karşılanırsa, oyunun kurulması ve oynanması için tarayıcı da yüklemek gerekir. Tarayıcı seçenekleri arasında bağlantı problemleri ve performans sorunları yaşamamak için Chrome ve Mozilla Firefox en iyileri içinden tercih edilebilir. Aynı zamanda, Windows 7 ve üzeri işlemcileri desteklemektedir ve DirectX 11.4 ile çalışmak üzere tasarlanmıştır.
1. Arke Age Sistem Gereksinimleri: Tüm Detaylar

2. Hangi Teknolojik Donanımlara Sahip Olmalısınız?

Bilgisayar ve diğer teknolojik aygıtların her geçen gün artması ile, teknolojik donanımların kullanım olarak ne kadar önemli olduğunu da görüyoruz.

İşte bugün sahip olmanız gereken bazı donanımlar:

 • bilgisayar: Bugünün teknolojik ortamında en kullanışlı ve esnek cihaz olma özelliğini taşıyor.
 • Internet bağlantısı: İnteraktif yaklaşımların arttığı ortamda, sürekli hizmet veren bir İnternet bağlantısına sahip olmanızın hayati önemi var.
 • Akıllı cep telefonu: Esnek ve kullanışlı olmasının yanı sıra aralarında farklı çeşitleri de bulunan akıllı cep telefonlarının, çoğu uygulamayla birlikte öne çıkmasıyla tüm teknolojik donanımların başında geliyor.
 • Tablo: Ekranların boyutlarının öyle güçlü olmasına rağmen, gerçek masa üstü kullanımı sırasında tabloların elzem olduğunu unutmamalısınız.
 • Kulaklık: Müzik dinlemek için harika durumda olan kulaklıklar, ses kalitesi ve mobiliteyi üst düzeye çıkarmak için tasarlanmıştır.

Görülüyor ki her bir temel teknolojik donanım gerçekten önemli ve şimdilerde hayatımıza dahil edilmiş. Teknoloji öncesi varlığımızın yanı sıra, kendimizi güncel tutmamızın esasını içeren bu donanımların, huzurlu, eğlenceli ve etkili bir teknolojik yaşamı desteklemesi unutulmamalı.

2. Hangi Teknolojik Donanımlara Sahip Olmalısınız?

3. Makinenizi Güncel Tutmanın Önemi

Bilgisayarlardaki sürücüler eskik ya da programlar güncel olmayabilir. Böyle durumlarda, bilgisayarınız bazı fonksiyonları başarısız bir şekilde gerçekleştirebilir ya da ciddi arızalar yaşayabilir. Güncel tutmak, bilgisayarınızın tüm fonksiyonlarını düzgün bir şekilde yürütebilmesini sağlayacak ve arızaları önleyecektir.

Güncel sürücüler kaldırır, hataları düzeltir ve sisteminizi daha hızlı ve daha verimli bir şekilde çalıştırır. Makinenizin kusursuz ve verimli bir şekilde çalışması, zaman kazanmanıza ve işlerinizi en iyi şekilde gerçekleştirmenize yardımcı olacaktır:

 • Güncel yazılım özelliklerine sahip olursunuz ve eskimemiş işlevlerden yararlanırsınız.
 • Bilgisayarınıza şüpheli kötü amaçlı yazılımlardan korunursunuz.
 • Güncel olan sürücüler, yeni donanımınızla çalışmak için gereklidir.
 • Güncel yazılım ve sürücüler, makine güvenliğinizi sağlar ve stabil çalışmasını temin eder.

4. Arke Age’in Keyfini Çıkarmak İçin Doğru Sistem Gereksinimleri

Arke Age oynarken deneyiminizi en güzel şekilde çıkarmak, sistem gereksinimlerini bilmekle başlar. Hem sizin hem de Arke Age’in en iyisiyle en çok keyif almanız için, ekipmanınızın neredeyse en son donanımlara sahip olması gerekir. İşte Arke Age keyfini çıkarmak için gereken sistem gereksinimleri; Özellikler

 • İşlemci: Intel Core i3 ya da eşdeğeri
 • Bellek (RAM): 4 GB
 • Ekran kartı: NVIDIA GeForce 400 veya eşdeğeri
 • Depolama: 20 GB boş alan
 • İnternet: Genişbant internet bağlantısı

Arke Age deneyiminiz süresince aşağıdaki seçenekleri de kullanmanızı tavsiye ederiz:

 • İşlemci: Intel Core i5 ya da eşdeğeri
 • Bellek (RAM): 8 GB
 • Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 1060 veya eşdeğeri
 • Depolama: 25+ GB boş alan
 • İnternet: 10 Mbps’ye kadar genişbant internet bağlantısı

Gereksinimleri gözönde bulundurarak arkadaşlarınızla birlikte Arke Age’den tam bir eğlence ve keyif alın!

Konu Özeti

İşte ArcheAge’i oynamak için gereken tüm sistem gereksinimleri. Artık ücretsiz olarak oynayabileceğiniz tek gerçek MMORPG’sine merhaba deyin ve harika bir maceranın içinde kaybolun!

Konuyu Oylamak İçin Tıklayın.
[Toplam Oy: 0 Ortalama Oy: 0]

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir