AUZEF Mezuniyete 3 Ders Sınavı Başvurusu Nasıl Yapılır? 2023 – Asayiş Gazetesi
0 (0)


Büyütmek için resme tıklayın

AUZEF Mezuniyete 3 ders başvurusu yapmak isteyenler nasıl başvuruyu yapabileceklerini merak ediyorlardı? 2023 yılında açıklanan rehber doğrultusunda nasıl başvuru yapabileceklerini bilmeyenler bu basit adımları izleyerek gerçekleştirebilirler. Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi olan AUZEF üzerinden Üniversite okuyanlar bu yıl veya geçtiğimiz yıllarda mezun olmalarını engelleyecek olan dersleri veremediklerinde 3 ders sınavı adı altında tekrar dersi geçebilmek için bir sınava tabi tutuluyorlar. 3 Derslik bir açığı olanlar veya daha az açığı olanlar bu sınavlara girerek kaldıkları derslerden son kez bu yıl için sınav olabilir ve geçmeleri halinde mezuniyetlerine ulaşabilirler. Resmi platform üzerinden henüz 2023 yılında gerçekleşecek olan AUZEF için Mezuniyete 3 Ders Sınavı hakkında bir bilgi paylaşılmamış. Lakin her yıl paylaşılan bu sınavlar için bilgiler bu yılda tekrar paylaşıldığında sizlere duyurulacak. Şuanda nasıl başvuru yapabileceğinizi ve sınavlara katılabileceğinizle ilgili bilgiler geçen yılki yöntemlerle aynı görülmektedir. 

AUZEF MEZUNİYETE 3 DERS SINAVI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? 2023

AUZEF Mezuniyete 3 Ders Sınavı Başvurusu Nasıl Yapılır? 2023

Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi (AUZEF) üzerinden üniversite okuyan öğrenciler, mezuniyetlerine ulaşabilmek için belirli sayıda dersi geçmek zorundadırlar. Mezuniyet için gereken dersleri tamamlayamayan öğrenciler, “Mezuniyete 3 Ders” sınavına girerek kaldıkları derslerden son kez sınava tabi tutulurlar ve bu sayede mezuniyetlerine ulaşabilirler. 2023 yılı için AUZEF Mezuniyete 3 Ders Sınavı hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmamıştır. Ancak, geçmiş yıllarda uygulanan yöntemlere benzer şekilde başvuru yapılması ve sınavlara katılınması beklenmektedir.

Mezuniyete 3 Ders Sınavı başvurusu, AUZEF’in öğrenci bilgi sistemi üzerinden yapılabilir. Öğrenciler, öğrenci bilgi sistemine giriş yaparak “sınav başvuruları” bölümünden “Mezuniyete 3 Ders Sınavı” seçeneğini işaretleyerek başvurularını tamamlayabilirler. Sınav ücreti, öğrenci bilgi sistemi üzerinden online olarak ödenebilir. Sınav tarihleri ve sınav yerleri, öğrenci bilgi sistemi üzerinden öğrenilebilir.

Mezuniyete 3 Ders Sınavı, genellikle Haziran ve Temmuz aylarında yapılmaktadır. Sınava girecek öğrencilerin, sınav tarihinden önce gerekli hazırlıkları yaparak sınavlara hazırlıklı bir şekilde girmeleri önemlidir. AUZEF üzerinden mezuniyet için gereken dersleri tamamlayamayan öğrenciler, Mezuniyete 3 Ders Sınavı’na girerek mezuniyetlerine ulaşabilirler. Başvurular, öğrenci bilgi sistemi üzerinden yapılabilir ve sınav tarihleri de öğrenci bilgi sistemi üzerinden öğrenilebilir. AUZEF’in resmi platformu üzerinden 2023 yılı için Mezuniyete 3 Ders Sınavı hakkında bir bilgi paylaşılmamıştır, ancak geçmiş yıllarda uygulanan yöntemlere benzer şekilde başvuru ve sınavların yapılması beklenmektedir.Konuyu Oylamak İçin Tıklayın.
[Toplam Oy: 0 Ortalama Oy: 0]

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir