Backlink Nedir? Nereden Alınır?
0 (0)

Websitemizin trafiğine dair aradığımız her şeyi öğrenmekte olduğumuz bu dönemde bir kelimeyle değinmek istiyoruz; Backlink! Backlink, arama motoru önleme operasyonlarımızın olmazsa olmazı. Uzmanlar, backlink sayısı ne olursa olsun site trafiğinin sağlanması ve yönetiminin arttırılması için iyi backlinkler elde etmenin hayati olduğunu söylüyor. O halde backlink nedir ve nerden alınır? Şimdi sizlerle bu soruların cevabını paylaşmak üzere buradayız!
Backlink Nedir? Nereden Alınır?

Backlink, internet sitelerinin kendilerine gönderilen tek bir çevrimiçi bağlantı ortamıdır. İnternet çevrimiçi trafiği üretmenin önemli aracıdır. Bir web sayfasından diğerine bağlandığınızda, alıcı web sitesindeki arama motoru arama sorgularını arttırmaya yardımcı olur ve sitenizi olumlu bir şekilde etiketler.

Bir backlink oluşturmak çok karmaşık bir süreç değildir. Bir bağlantı oluşturmak için, sayfanın web adresini sayfanın kaynak kodunda bir bağlantı etiketi olarak kullanmanız ve kopyalamaya yönlendirme bağlantısı oluşturmak için gerekir. Genel olarak, her web sitesinin disiplinli bir şekilde arama motoru optimizasyonu yapmak ve tüm arama motorlarına öne çıkabilmek için bir güçlü bir link profiline sahip olması önemlidir.

 • Backlink web sitelerinin arama motoru arama sorgularını arttırmak için çevrimiçi trafik üretmek için önemli bir aracı oluşturur.
 • Bir bağlantı oluşturmak için, kaynak sayfada bir bağlantı etiketi oluşturmanız ve kopyalamaya yönlendirme bağlantısı oluşturmanız gerekir.
 • Her web sitesinin arama motoru optimizasyonu için bir güçlü link profiline sahip olması önemlidir.

1.  Güçlü Bir Link Profili: Backlink Nedir?

Bir web sitesi için önemli olan backlinkler, sayfanın arama motoru optimizasyonunu artırmak için kesinlikle gerekli. Ancak, arama sonuçlarında daha yüksek bir düzeye nasıl ulaşılabileceğinizi bilmiyor musunuz? Size backlink nasıl alınır hakkında rehber oluşturmaya karar verdik.

İlk olarak, içerik üretmek önemlidir: Özgün, nitelikli ve insana odaklı bir içerik, arama motorlarının sıralamalarını geliştirmenin en etkili yoludur. Bilgisayar algoritmalarının görüşüne itibar ederseniz, sayfaların ne kadar kaliteli ve kullanıcı dostu olacağını göz önüne alıyorsunuz. Yüksek kalite içeriklerin, arama motorları tarafından daha kolay keşfedilmesi, backlink elde etmek için iyi bir yoldur.

Bir diğer etken, forumlar ve sosyal medya platfomları: Arama motorunuza başvurular için kaliteli içerik oluşturmak için ana odak noktanız olmalıdır. Vocuherler, yorumlar ve e-postalara gönderilen destekler için de forumlar ve sosyal medya platformlarını kullanabilirsiniz. Güvenilirliğinizi kanıtlamak için başka kullanıcıların nasıl etkilenmiş olduğu hakkında gözlem yapıp onları tavsiye etmeyi deneyin.

 • Özgün ve nitelikli içerik oluşturmak.
 • Forumlar ve sosyal medya platformlarını kullanarak backlink elde etmek.
 • Başka kullanıcıları tavsiye etmek.

2.  Backlink Nasıl Alınır?

Özgür içerik, profesyonel görünümler ve özel web siteleri, önemli bilgiler ve arama motorlarının gözünde daha değerli hale getirmek için geri bağlantı kaynaklarına erişmek önemli. Özgün ve değerli geri bağlantılarla arama motorlarının başında gelen web sayfalarımızı optimize etmek ve arama sonuçlarında yükselmek adına faydalı geri bağlantı kaynaklarını kullanmak etkili bir stratejidir. Şunları deneyebilirsiniz;

 • Web kaynakları: Bloglar, forumlar ve diğer web sayfaları ile backlinkler sağlamak.
 • Blog Yorumları: Aktifleştirilmiş bloglarda bir yorum bırakmak veya önceki konuşmalarınıza bağlantı sağlamak.
 • Sosyal Platformlar: Sosyal platformlardaki paylaşımlar ve etkileşimler sayesinde web sayfalarınıza geri bağlantı sağlamak.
 • İçerik Paylaşımı: Geri bağlantı sağlamak için içerik kurallarını kullanarak web sayfalarınıza arkaplan sağlamak.
 • Mesaj Tavsiyeleri: Müşterilerinizin mesaj haritalarına geri bağlantı eklemek veya seosuyla ya da forumlarıyla reklam vermek için.

Geri bağlantı kazanmak özgün ve çekici içerik üretmek kadar zor olsa da, geçerli geri bağlantı kaynaklarının farkında olarak teknik olarak kullanımı doğru stratejiler ile web sitenizin arama sonuçlarına daha yüksek daha fazla trafik çekebileceğini unutmayın.

Mevcut içeriğinizin sunduğu kaliteli bir arka bağlantı elde etmek için, birçok aşamaya girmeniz gerekmektedir. Alınması gereken önlemler arasında;

 • Büyük web siteleriyle ilişkili bulunproduktif bir andaşma
 • Paylaşım ağlarını ve blogları kullanarak potansiyel müşterilerinizi arayın
 • Müşteriler tarafından doğrulanmış linkler ekleyin ve arama motorları tarafından görünür olmalarını sağlayın

Hedefe odaklanın. Kullanıcı faaliyetlerinin artmasını sağlayacak kaliteli ürünler, makaleler ve benzeri diğer içerikler oluşturarak hedef kitlenizi çekebilirsiniz. Kaliteli ve özenle seçilmiş arka bağlantılar, kullanıcılarınızın sitenizde vakit geçirmelerini sağlar ve arama motorlarının dikkatini üzerinize çeker. Böylelikle arama motorları, sitenizi etkili sekilde değerlendirebilir ve kullanıcılara erişiminizi daha da arttırabilir.

Konu Özeti

Backlinkler, sizin dijital pazarlamanız için çok önemlidir. Internetteki yayınlarınızın ve verilerinizin anahtar kelimelerle aranmasını ve arama motorlarında üst sıralara çıkmasını sağlayarak SEO çalışmalarınızı destekleyebilirsiniz. Günlerce üretebilen bir iş olsa da, öğrenmek ve almak için doğru yolu bulmak backlinklerin çok önemli olduğu anlamına geliyor. Unutmayın, almak genellikle ticari ve zaman kaybına yol açacak – backlink stratejisi doğru ve düzgün bir şekilde alınmışsa, ona değecektir!

Konuyu Oylamak İçin Tıklayın.
[Toplam Oy: 0 Ortalama Oy: 0]

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir