Balıkesir Susurluk Gezilecek Yerler
0 (0)

Gelgelelim en güzel köşelere; Balıkesir Susurluk’ta hiç milet arası sınırlar kalmadı. Susurluk, Ege ve Marmara Denizi’ne k pırıl pırıl bir atmosferin hakim olduğu, tatilcilerin her yıl ziyaret ettiği bir şehirdir. Doğayla buluşan yaşam tarzında yer alan Susurluk, zengin tarihi ve kültürü ile coşkulu insanlarıyla gözleri üstüne çekiyor. Bu muhteşem şehirde gezilecek yerler hakkında sizlere merakla beklenen bilgileri aktarmak istiyoruz.
Balıkesir Susurluk Gezilecek Yerler

1. Balıkesir’in Kıyılarındaki Susurluk’taki Güzel Gözlem Noktaları

Güney Marmara Bölgesi’nde yer alan Balıkesir’in kıyılarında, yaz aylarında güneşin ışıltısıyla kaplı, kale duvarının ardından ona çağrısını benimseyen Susurluk’ta güzel gözlem noktalarını aramaya değer. Eşsiz manzara bu gözlem noktalarını daha da güzel hale getiriyor:

 • Şeytan Koyu: Susurluk’taki Şeytan Koyu; çapraz yelkenler, karabataklar, deniz çakılları ve sesleri ile donatılmış. Ege’nin maviliklerinde derinliklerinde çok küçük koylar bulmak çok zor değildir.
 • Karlıbaba: Susurluk’un Karlıba’bı, sakin bir yer bulmak isteyenler için en iyi yer. Balıkesir’in en güzel sahil köylerinden biridir ve muhteşem günbatımı manzaralarının keyfini çıkarmak için ideal.
 • Çamlıbel Feneri: Fenerin yukarısında tepesinde konumlu, huzurlu bir ortam Susurluk’un çok şey sunmaktadır; uzun serin bir kumsalın arkasında, ılık deniz rüzgârları, balık avlayabilmek için ideal bir ortam sunuyor.

Susurluk’taki bu güzel gözlem noktalarının muhteşem doğal güzellikleri, ağaçları, çiçekleri ve deniz atmosferleri insanı sonsuzluğa çekecek ve keyif verecek. Denizin yanı sıra da ormanlar, tepeler ve önünde küçük adalar olan Susurluk’un gölgeli mekanları gerçekten eşsiz bir yerdir.

1. Balıkesir’in Kıyılarındaki Susurluk'taki Güzel Gözlem Noktaları

2. Susurluk Böyle Güzel Gittikçe Güzelleşiyor

Gemi Gözle Görülebilen Doğa Harikası

Susurluk, batının kıyı delegeleri arasında en güzel olanlarından. Akdeniz’in masalsı güzelliklerinin tadını çıkarmak isteyenler için ideal bir yer. Vakti geldiğinde, sıklıkla bembeyaz pompalı teknelerin hayat verdiği manzaraya bir göz atmak insanı uçuracak gibi oluyor. Kumsallarının üzerine zarifçe uzanmış dalgalar, güneşi alıyor ve denize her bakışta biraz yeni bir şeyler bulma cezbeder. Gemi gözle görülebilen, tatlı kumsalları, yemyeşil küçük adaları ve birbirinden muhteşem deniz kabuklarıyla, Susurluk doğanın kusursuz yaratımı.

Gökkubbe Haziran Gecesinde Müzik Dersi Veriyor

Susurluk’ta gece her zaman hazırlanan bir eğlenceye yelken açmak için uymuş. Geride kalıp güneşin batışını izlemek kusursuz bir huzur hissi yaşamaktadır. Gökteki yıldızların parıltısı nefes keser. Sizi bu sihirli güzelliğe, müziğin umutsuzluğu ile Hisarönü Kalesi eşlik ediyor. Böyle bir anın içinde, sonbaharın gökkubbesi ve romantik sessizliği, Susurluk güzeleşiyor.

Bonus:

 • Başından beri cesurluğuyla farklı bir yer
 • Küçük ama etkileyici Etkinlikler
 • Son derece samimi ve cana yakın halkı

2. Susurluk Böyle Güzel Gittikçe Güzelleşiyor

3. Susurluk’ta Yapılacak Yerler ve Aktiviteler

Susurluk, küçük bir Balıkesir kasabası olsa da turistlerin en sevdiği yerlerden biri. Olağanüstü güzellikteki tabiatı, sanatıyla Susurluk’a olan ilgiyi arttırıyor.

kesinlikle sınırsızdır. Eğlenceli alanlar arasında include;

 • Etkinlik alanlarından birkaç tana Delik Deşik Ada ile Açık Göjü Açık Havuzu
 • Gömeç Beldesi ve Gökçeyaka Kıyısı
 • Küçük bir ada aracılığıyla kendinizi tarihin derinliklerine götürmek mümkün

Karşınıza hemen her türlü sportif aktivite getirilebilir:

 • Su sporları, mesela su kaydıraklarından su kayaklarına kadar
 • Dağcılık, tırmanma, patika yürüyüşü
 • Ultra-lüks bir yatın gezisi
 • Buggy turu ve Safari deneyimi

Susurluk, böylesine çok fazla aktivite ve başka şeyler içeren çok kurucu bir turistik cennet. Artısına gelin!

4. Balıkesir’deki Susurluk’un Zengin Tarihsel Mirasını Keşfedin!

Susurluk, Balıkesir’de küçük bir kale olarak kurulmuştur. Tarihinin ne zaman başladığı kesin olarak bilinmemektedir ancak 19. yüzyıl başından önce güçlü bir şehir olmuştur.

Susurluk; tarih severler için, arkeolojik kalıntılar, antik Roma dönemi evler, çeşitli kiliseler ve anıtlar ile doludur. Günümüzde Susurluk, anıt değerinde tarihi alanlara sahiptir. Şahin Kalesi (Gaziköy Kalesi) ve Caucaba Kalesi, orman içindeki antik Roma Köprüsü ve Löle Köprüsü’nün yanı sıra Dikili Bölgesi’ndeki pek çok tarihi gözlemciden oluşan tarihi alanlar, Susurluk’ta keşfe çıkan gezginlerin hayalini süsleyen değerlerdir:

 • Şahin Kalesi – 16. yüzyılda Bizans İmparatorluğu tarafından kurulmuştur.
 • Caucaba Kalesi – Akdeniz’deki ticaret yolu üzerinde bulunan antik bir kaledir.
 • Löle Köprüsü – 18. yüzyılda yapılmış olan kilometre uzunluğundaki iki arasındaki köprüdür.

Tarihsel alanların yanı sıra, Susurluk aynı zamanda otantik bir Balıkesir köyüdür. Orman içinde doğal sıcakkanlı ve konuksever halk, küçük lokantalar, şirin pansiyonlar ve eğlenceli bir gece hayatı, Susurluk’a gelen gezginlerin inanılmaz bir tatil ziyafeti için katılımını sağlar.

Konu Özeti

Balıkesir Susurluk’u keşfedip yüreklerimizi doldurmak için olan seyahatlerimizin anıları o kadar zengin ve kalıcı olacaktır ki, bizi hiçbir şeye karşı koyamayacak bir heyecan bekliyor olacak. Her sokakta, her mekanda farklı deneyimler yaşamak için bizi ziyaret etmeye davet ediyoruz. Balıkesir Susurluk’ta yüreğimizi yumuşatan sıcak bir izlene ise hazır olun!

Konuyu Oylamak İçin Tıklayın.
[Toplam Oy: 0 Ortalama Oy: 0]

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir