Bingöl Yedisu Gezilecek Yerler
0 (0)

Bingöl Yedisu bölgesi, sıra dışı doğal manzaraları ve gezilecek yerleri ile gidilmesi gereken bir rotadır. Doğanın içinde kaybolmuş gibi hissedeceğiniz zengin çayırlar, karıncalı ve yüksek dağlar, meşhur jeotermal kaynakları, konaklamalar ve Geyik Dağı milli parkıyla bölge dünya çapında turizm cenneti olmaya aday. Bingöl Yedisu bölgesi size her şeyi sunacak ve sizi çok şaşırtacak!
Bingöl Yedisu Gezilecek Yerler

1. Bingöl Yedisu’da Yürüyüş Maceraları

Günün kuşlu vahasına doğru hareket eden çaylaklar, Bingöl’ün Yedisu ilçesindeki harika maceralara davetiye çıkarıyor. Nüfusu çok düşük, insanları arasındacanlı ve sıcak bir yer olan Yedisu, sizi muhteşem manzaralarla lüks bir yolculukla cezp ediyor.

Bu güzel yer, zengin ormanlar ve kayalıklar arasında, harika patikalarda yaptığınız güzergahlarla tatavsız bir açık hava doğasına sahip. Ülkenin iç kesimlerinde, harika dalışlara sahne olacak olan muhteşem havuzlar ve göller bulabilirsiniz. Sağanakların sizi ısıtması ve serin göl havzalarının kayalıklara denk gelmesiyle, şehirlerden uzakta harika bir gezi deneyimi elde edebilirsiniz.

Düzenli yürüyüş alanları oluşturmak, yerinde eqneomik kaynakların kullanılması ve doğa ile aranızdaki bağlantıyı arkadaş canlısı bir şekilde kuvvetlendirmek için tasarlanmış. Gece ve gündüz laf olan bu yürüyüş maceraları, binlerce civarındaki dip kuyuların altındaki yemyeşil bitkilerin tadını çıkarmaktan tutun da rüzgarla aranıza dokunmaktan herkesin tadını çıkaracağı pek çok şeyi sunmaya hazır.
1. Bingöl Yedisu'da Yürüyüş Maceraları

2. Bingöl Yedisu’daki Güzelliği Keşfedin

Güzelliği Keşfedin
Bingöl Yedisu’yu keşfetmek birkaç saatlik bir maceraya dönüşebilir. Cüce Dağının sakin sessiz dik dağlarının arasında, hep yeni maceralar ile karşılaşacaksınız. İçinde yaşayan insanlar ağırbaşlı olmayı seviyorlar ve güzel bir konuk olmanız gerektiğini hatırlamalısınız.

 • Merkezdeki eski binaları gezin ve mutfağının kayda değer lezzetlerini keşfedin.
 • Güney batısındaki nehri takip edin ve burada bir yüzme turu yapın.
 • Bingöl kalıntılarını keşfedin ve antik şehirler arasında gezin.
 • Kutup ayısı izleyin ve bir seyirci olarak unutulmaz deneyimler yakalayın.

Yolculuğunuzda bilinen yolları tercih ederken, çok daha çarpıcı ve unutulmaz manzaralar yakalayabilirsiniz. İsterseniz sürpriz köprüleri ve sürprili köyleri arayın. Olağan üstü heyecanlı deneyimler yaşamak ve Bingöl Yedisu’nun doğal güzelliklerini keşfetmek için maceraya çıkın.
2. Bingöl Yedisu'daki Güzelliği Keşfedin

3. Yedisu’da Doğal Yaşamı Keşfedin

Birkaç kilometreyi aşan çeşitli bağ ve dağların, göllerin, derelerin ve jeolojik zenginliklerin bulunduğu Yedisu’da doğanın her renkli güzelliğini tadabilirsiniz. Loş ağaçların arasında yürüyüşlere çıkın ya da Gürün Barajı etrafında gerçek bir orman manzarasında küçük bir tırmanışa girişin. Doğal zenginliklerin keşfini kendi aracınızla, Atv ile veya bisiklet ile yapmaktan keyif alın.

Bir keşif tuzağına dalın ve etrafınızça uzanan bu doğanın güzelliğini soluksuz keşfedin. Yedisu’da insanın doğayla birlikte yaşamasının getirdiği özgürlük havasını soluksuz yaşayın. Sizi bekleyen şelalelerin maviliğine hayran kalın, kaplıcaların uykuya dalmak istediğiniz tatlı suyu ile çekilin. Oksijenin bol olduğu topraklar arasından çeşitli bitkileri hayretle inceleyerek çok sevdiğiniz orman kokularını soluksuza boğun.

 • Güzel vadiler, derenin çağlayanları ve ormanları ile birlikte dünyanın herhangi bir yerinde eşine ulaşamayacağınız güzellikte doğa keşfedin
 • Su yağmurundan açılan çiçeklere ve çeşitliliğin her zaman korunduğu Yedisu’da heyecanınızı kanıtlayın.
 • Gürün Barajı’nın inanılmaz güzellikteki göl manzarasında bırakın kendinizi yaşamın verdiği mazi keysine kapın.

4. Bingöl Yedisu’da Gezilmesi Gereken Yerler

Bingöl Yedisu, kültürleri buluşturan ve tarih kokan bir kent. Bu şehirde görülmesi gereken çok sayıda yer var, özellikle kültür turizmi yapmak isteyen geleneksel bir tatil arayışında olanlar için.

1. Erbil Kalesi: Tarihin titreşiminde kaybolmak isteyenler için, Erbil Kalesi tam anlamıyla mükemmel. Kale, 1200 yıllık tarihine büyük bir özlemle ev sahipliği yapıyor. Kale etrafında görmek için güzel bir anlayışa sahip nehirler görmek için mükemmel bir yer. Burada, Erbil Kalesi’nin merkezinde kurulmuş olan etnografya müzesini ziyaret etmek de önerilir.

2. Güzelce Yaylası: Tarihi havayı arayanlar, Güzelce Yaylası’na gitmeleri gerekir. Yayla, arkeolojik mekanları, düzene göre gözlemek için kalenin merkezine çok yakın. Orman ortamında konaklama olanağı da sunan Güzelce Yaylası; isteyenler için harika bir ortamda keyifli bir tatil deneyimi sunuyor:

 • At binmek
 • Tepelerde trecking yapmak
 • Gölün yanındaki güzellikleri keşfetmek
 • Şelaleleri izlemek

Konu Özeti

Yolculuklarınız arasındaki en eğlenceli ve farklı şeyler Bingöl Yedisu’nun güzelliğine tanık olmak olacak. Her bir ziyaretçi mutluluk ve güzellikle dönecektir. Unutulmaz zamanlar ve anılarınız olacak. Şimdi, Bingöl Yedisu ziyaretinizi düşünme vakti!

Konuyu Oylamak İçin Tıklayın.
[Toplam Oy: 0 Ortalama Oy: 0]

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir