Bolu Kıbrıscık Gezilecek Yerler
0 (0)

Bolu’yu ziyaret edip tarihi ve kültürel değerlerinden dolayı bir deneyim yaşamak isteyenler için ‘Bolu Kıbrıscık Gezilecek Yerleri’ harika bir seçim. Güzelikleriyle, keyifli alışveriş imkanlarıyla, tarihi yapıları ve değerli mimari siluetleriyle renklenen Bolu, oldukça çekici bir turistik yer olarak öne çıkıyor. Bolu Kıbrıscık’da, çarpıcı manzaralara kavuşup yeni deneyimler edinebileceğiniz eşsiz güzelliklere adım atın.
Bolu Kıbrıscık Gezilecek Yerler

1. Bolu Kıbrısçık’ta Romantik Bir Tatil İçin Kaçılacak Yerler

Kıbrısçık’a, romantik bir tatil için ulaşmak için çok sebepler vardır. Yaşadıklarınızın her anı eşsiz ve unutulmaz olacak, bolu kıbrısçıkta evinize kadar çıkıyormuş gibi hissetmeyeceksiniz. Aşağıdaki popüler tatil destinasyonlarını seçerek, özel bir bağ kurma şansınız olacak:

 • Yenimahalle Barajı
 • Araba Parkı
 • Göynük
 • Mençit Peynir Tereyagı

Yenimahalle Barajı: Bu doğal güzellik harikası, güzel ormanları, çiçekleri, bulutları ve gerçekten sıcak suyunu ile unutulmaz bir tatil sunuyor. Yenimahalle Barajında dinlenmeyi ve romantizmi yaşamayı seven çiftlerin tercihi olan Bolu Kıbrısçık bu tatil için popüler olmaya devam ediyor.

Araba Parkı:Turizm açısından Bolu Kıbrısçık kaçılacak popüler destinasyonlardan biri olarak her zaman yer alıyor. Araba Parkı’nın sakin ortamı ve açık hava sirkleri ile çiftler arası bolu kıbrısçık’daki romantik tatil için ideal biraz yer. Yürüyüş ve yaşamak için mükemmel günbatımı manzaraları.

1. Bolu Kıbrısçık'ta Romantik Bir Tatil İçin Kaçılacak Yerler

2. Bolu Kıbrısçık’ta Doğayla İç İçe Tatil

Bolu Kıbrısçık, yağmur ormanları, esintili dağ manzaraları ve deniz kenarındaki güzelliğiyle, sayısız macera fırsatlarına ve sakin bir tatil deneyimine ev sahipliği yapıyor. Yürüyüş ve doğa gezileri sevenler için, bu alan sayısız etkinlikler sağlar; kayalıkların etrafında yürüyüş, manzara fotoğraf çekme ve yüksek tepelerden helikopter turu almak herkesin hayalidir. Aynı zamanda, Bolu Kıbrısçık’ta canlı zengin bir doğa yaşamı vardır ve birçok bitki ve hayvan türünün varlığını görmek mümkündür.

Yer rahatlığıyla iç içe olan bu çoğu zaman daha sakin bir tatil arayanlar için, Bolu Kıbrısçık’ta çok şey yapılabilir. Birkaç gününüzü gerdek geceleri, zeytin fidanı dikerek, kayak ve yüzme, dokunmadan, hatta denizde balık tutarak ve bol miktarda çok lezzetli yöresel yemekleri deneyerek geçirebilirsiniz. Alandan çok şey elde edebilir ve uzun süre keyifli anlar yaşayabilirsiniz.

 • Yağmur ormanları
 • Esintili Dağ Manzaraları
 • Yürüyüş ve Doğa Gezileri
 • Zeytin Fidanı Dikme
 • Kayak ve Yüzme
 • Balık Tutma
 • Çok Lezzetli Yöresel Yemekler

2. Bolu Kıbrısçık'ta Doğayla İç İçe Tatil

3. Bolu Kıbrısçık’ta Sıra Dışı Yerleri Keşfet

Audience: General.

Bolu Kıbrısçık sizi kendine hayran bırakan muhteşem manzaralara kavuşturuyor. Yüzyıllardır doğasıyla insanların kalbini çaldıran bu güzel yer, keşfederken bitmeyen doğal ve insani mirasını karşılayacaksınız. Günlerinizi doyasıya yaşayabileceğiniz Bolu Kıbrısçık’ta, ziyaret etmeniz önerilen sıra dışı yerler;

 • Cildir Gölü: 80 göl içerisinde en büyük olanı Cildir Gölü, adeta her ziyaretçisinin soluğunu çaldı. Doğal hayatın tadını çıkarabileceğiniz bu göle mümkün olan her şekilde ulaşabilirsiniz.
 • Kütüklü Kenti: Zamanınızı geçmişin izleriyle dolup taşan bir ortamda değerlendirmek istiyorsanız, 3000 yıl öncesine ait bir kent olan Kütüklü Kenti’ni kaçırmayın. Yaradılışın en eski eserlerinden birisi olan bu eski yerleşim, ziyaretçilerinin gözünde büyüyor.
 • Köroğlu Dağı: Bolu Kıbrısçık’ın en yüksek dağlarından birisi olan Köroğlu Dağı, alabalık, kız tavuğu ve su kuşları gibi doğal yaşamın yaşayabildiği diet oluşturduğu için özellikle önem taşıyor. Dağını keşfetmek ise bol miktarda adrenalin sağlıyor!

4. Bolu Kıbrısçık’ta Ucuz Deneyimler

Bolu Kıbrısçık, bol bol inanılmaz tarihi güzellikleri ve doğal güzellikleriyle Çanakkale ile Ege denizi arasındaki Tupbağ’dan saat üzerindeki Dağyenice’de akın eden güzel bolu arasında unutulmaz bir küçük değerli parçadır. Güneye doğru yaklaşık 50 km olan Bolu Kıbrısçık, muhteşem doğal güzellikleri, hareketli tarihi mekanı ve eşsiz atmosferiyle öne çıkmaktadır.

Bolu Kıbrısçık’da ucuz deneyimler keyifli bir şekilde geçirilebilecek pek çok seçenek sunuyor. Özellikle tarihi mekanların özellikle turistlere bedava açık olduğunu unutmamak gerekiyor. Her gün yüzlerce yürüyüşçü Karagöl’ün rahatlatıcı huzurunu deneyimleyebilirsiniz. Gününüzü kutlamak için tarihi kale içerisinde bol bol harika manzara fotoğrafları çekebilirsiniz. Bir diğer önemli etkinlik ise, Meşeli Deresi kılavuzlu çıkarma duayenleriyle unutulmaz bir canlı kılavuzlu kürek deneyimi. Keyifli bir gün geçirmek için en hava aracı ile tepeye çıkılıp muhteşem manzaraya kulak vermek ve Kıbrısçık’taki Yeni Köprü’nün arkasındaki Mayıs Köyü’ne yürümek ideal bir seçenektir.

Konu Özeti

Bolu Kıbrıscık, bir doğa harikası ve gerçek bir gezgin için keyifli bir deneyim. İnanılmaz manzaralar, güzel alanlar ve bolu kıbrıscık gezilecek yerler size özel renkler sağlıyor. Eğer sakince bir tatil arıyorsanız Bolu Kıbrıscık’tan alabileceğiniz tecrüberkenin tadını çıkarın.

Konuyu Oylamak İçin Tıklayın.
[Toplam Oy: 0 Ortalama Oy: 0]

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir