Bursa Kestel Gezilecek Yerler
0 (0)

Güzel bahar çiçekleri, harika doğa ve yemyeşil bitki örtüsü ile karşınıza çıkan Bursa Kestel; gezilerek keşfedilmeyi bekleyen inanılmaz bir tatil için sınırsız fırsatlar sağlıyor. Bu harika kentte, maceralara adım atmak veya sadece doğayla uyumlu konforlu bir tatil geçirmek için zengin bir tarihi ve kültürel miras sunan tarihi yerler, büyüleyici manzaralı doğal alanlar ve gezilecek eğlenceli yerler yer alıyor. Eğer yolunuz Bursa Kestel’e düşerse, hangi güzel noktaları keşfetmeniz gerektiğini size bu makalede iletmek istiyoruz.
Bursa Kestel Gezilecek Yerler

1. Bursa’daki Gizli Tarihi Cennet: Kestel Gezilecek Yerler

Kestel, Bursa’nın gizimi tarihi cennetinde gerçekten bir harikadır. İsteyen herkes kendisini tarihin etkileyici bir parçası içinde bulabileceği, tarihin sayısız sürprizlerini keşfedebileceği bir güzelliğe kavuşacak.

 • Akçakoca Meydanı – Kestel’in en meşhur yerlerinden biri, tarihsel güzelliklerin tümünü kapsayan ve tarihin diğer yerlerinden daha özel olan Acakoca Meydanıdır. Meydan gezginleri, tarihi arkeolojik müzelerden kalenin etkileyici avlusuna, yüzlerce yaşlı ağaçların hayat vermiş olduğu göçmen halıhanelerinden Camilerin zarif mimarisine kadar kapsamlı bir toplu tarihi ziyafate çağırır.
 • Çoban Kapı – Kestel’in önünde, keskin bir tepeyi üstünde bulunan Tarihi Çoban Kapısı, şehrin inanılmaz tarihi manzarasının bir parçasıdır. Kuzey Kore duvarının ötesindeki orman manzarası ile birlikte Çoban Kapısı, ziyaretçilerin büyüleyici tarihi enstalasyonları balayı için resmen çağrış ediyor.

Kestel aynı zamanda şirin çay bahçeleri ve keyifli çay evleri, barlar ve dükkanlar ile dolu ufak bir pazarına ev sahipliği yapar. Ayrıca, yerel ürünlerin sunulduğu küçük sebze pazarları ve konaklama imkânları arasından seçimler vardır ve tüm bunlar tüm ziyaretçilere, göreceli olarak düşük bir miktarda para harcatmak için kendilerini kültür elçisi olarak sokaklar arasında gezinmek için fırsat sunar.

1. Bursa'daki Gizli Tarihi Cennet: Kestel Gezilecek Yerler

2. Bursa’daki Kestel’de Görülmeye Değer Yerler

Gökkuşağı Çarşısı

 • Gökkuşağı Çarşısı, farklı türlerde ürünler bulabileceğiniz bir pazar olarak bilinir.
 • Geleneksel yöresel yiyeceklerden, meyvelere, sebzelere ve hediyelik eşyalara kadar birçok seçenek sizi burada bekliyor.
 • Gökkuşağı Çarşısı, aynı zamanda mesleklerinde uzmanlaşmış el sanatları ustalarının eşsiz ürünlerini bulabileceğiniz de önemli bir cazibe merkezi.

Atatürk Parkı

 • Atatürk Parkı, Kestel’de bulunan geniş, yeşiller içindeki ünlü bir parktır.
 • Geniş bağ ve bahçeler, çocuk parkları ve yeşil alan ile her yaştan kişiye tatil havası sunmaktadır.
 • Günübirlik tatilciler için ideal bir alan, çok sayıda dostluk ve sevgi görmek için mükemmel bir yer.

2. Bursa'daki Kestel'de Görülmeye Değer Yerler

3. Kestel’deki Müzeler, Kent Müzesi ve Harabeler

Kestel, Mersin’deki cennet gibi ince tarihleri olan bir yer. Birçok müze ve harabe de içerisinde barındırıyor. Müzeler muhteşem eserleri, arkeolojik önemi, manevi tatmini, kültürleri tanıma ve Kestel’in kültürel mirasını anlatma imkanı sunuyor:

 • Kestel Koleksiyon Müzesi
 • Kestel International Kolonials Art Center
 • Kestel Antik Eserler Müzesi
 • Kestel Sanat Müzesi

Kestel’in Kent Müzesi ise, şehir tarihi ve mirasının en güzel korunmuş örneklerini gösteriyor. Tarihi dokumalar, mücevherler, atölyeler, koleksiyonlar ve daha fazlası ziyaretçiler tarafından sergileniyor. Son olarak, harabeler kentin mimari harikalarını süsleyen eşsiz bir parça. Bazıları Roma döneminden kalma, bazıları ise de tarihsel bir arka plana sahip. Harabeler içerisinde geçmişin derslerini öğrenmek için harika bir yer.

4. Kestel’deki Doğa Manzaraları ve Tarihi Yürüyüş Yolları

Kestel’in kuzeyinde, Türkiye’nin en büyük dağı, Uludağ, göz kamaştırıcı manzarası ile herkesi kendine hayran bırakıyor. Karlarıyla kaplı, mavisinin özünde kaldırımcı sularını besleyen Uludağ, yazlık kiraz ve inci gibi çiçeklerle dolu olan ormanlarla süslenmiş. Dereler ve yeşillikler, burada kendinizi gerçekten özgür hissedebileceğiniz deneyimleri yaşamak için elverişli.

Kestel’de çeşitli tarihi yürüyüş yolları vardır. Örnek olarak, kestel sepet evleri, Türkler’in mezarları, Leblebici solcuk ve ayrıca ornitologlar için kuş cenneti olan kuşbostanı da bunların arasında sayılabilir. Burada tam da aradığınız hava vardır ve bunların hepsi birbirinden güzel manzaralar sunmaktadır. Bunun yanı sıra, tarihi deneyim ve tecrübeyi arayanlar, harap olan kale ve tarihi antik tiyatroyu da keşfetme şansına sahip.

 • Kestel sepet evleri
 • Türklerin mezarları
 • Leblebici solcuk
 • Kuşbostanı
 • Harap kale
 • Tarihi antik tiyatrosu

Konu Özeti

Gezilecek çok güzel yerler var ülkemizin yörelerinde, Bursa Kestel ile sizlere birazcık mesafede yepyeni tadlar sunmak üzere oradan geçmeyi unutmayın. Güzellikler ile dolu Kestel’de keyifli ve özgürce gezintilere hazır olun!

Konuyu Oylamak İçin Tıklayın.
[Toplam Oy: 0 Ortalama Oy: 0]

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir