Çalma Listesi Isimleri
0 (0)

Ne kadar vakit harcayalım öğrendiğimiz şarkıları dinlemek için? Liste yapmamıza hiç gerek yok. O güneşli günlerin hatıralarını yaşamak ve aynı hisleri dünyanın dört bir yanından insanlarla paylaşmak için sahip olduğumuz Çalma Listesi isimleri, harika şarkılar keşfetmek için ipuçlarımız.
Çalma Listesi Isimleri

1. Özgürlük Sunan Çalma Listesi Isimleri

Bir klasik sevgili olmanın yanı sıra kendinizi ifade etmek, özgürce seçimler yapmak ve yüksek sesle haykırmak; çalma listesinde kendini ifade etmenin iyi bir yolu. Bunun için müzik listesine iyi bir seçim yapmak, sizin tarzınızı yansıtacak, size ivme veren ve size özgürlük sunan özel isimler olmalı. İşte date ait katılanlar!

 • M.I.A. – Kendi sesine ve değerlerine güvenen M.I.A., çoğu zaman rahatsız eden tanınmışlığa rağmen, takdir edilecek derecede güçlü bir şekilde kendi söylemini savunmakta ve özgürlük denilince ilk aklımıza gelen isimlerden biri olmaktadır.
 • Vive La Fête – Belgialı tombul duo Wal. sizin içinizi rahatlatan erotizm, Özgürlük ve Fezaya dair engin şarkılarıyla dans pistine yaklaşılmaz bir havayı veriyor.
 • Ms Banks – Ms Banks’ın işi hip-hop hakkında kendini ifade etmek. Breakdance music akımının disiplinli ritmleriyle güçlü üslubunu bilerek, kendi söylemini kişisel ve toplumsal konularda haykırıyor.
 • Avicii – Avicii, Somun arkasından özgürlük çağrısına geçiş yapan elektronik parçaları ile öne çıkan şarkıcı. Deep House ve Pop elektronik de yeni tarzlarıyla akımı özgürlük çağrısını haykırıyor.

Aynı şekilde, ünlü Sean Paul, Eminem, Shakira, Bieber, Desiigner ve Clean Bandit de listeye ekleyebilirsiniz. Müziklerinin özgürlük sunan söylemleriyle, traditional olmaktan çok modern şarkılarıyla, ezgileriyle veya her şeyiyle sizi motive ediyorlar. Ayrıca sevimli bir pop listesi sizin için aklınızda tutmanız gereken nice isimler var.

1. Özgürlük Sunan Çalma Listesi Isimleri

2. Eşsiz Çalma Listeleri Nasıl Daha Etkili Hâle Getirilir?

Musik dinlemeyi sevdiğinizi biliyoruz. Plaklarınızı kendi listelerinize göre gruplayın ve böylelikle her yeni listeye karşı heyecanlandırın. Aşağıdaki ipuçlarını takip ederek sizin eşsiz listelerinizi geliştirmeye başlayın:

 • Müzik deneyiminize uyan bir şekilde gruplayın: Özellikle müzik listelerinin oluşturulmasında deneyiminize göre hareket etmeye alışın. Eğer detaycı ve sınıflandırma bilginiz varsa, listelerinizi o şekilde oluşturun.
 • Şarkıların dizilişi önemlidir: Özellikle daha arka plana çekilenlerdeki çevrimdışı arkadaşlarınızın deneyimlerini önemseyin. Dinleyicinin içerikten çok, müzik sıralamanın oynamasını sevdiğini sakın unutmayın.
 • Geliştirmeyi amaç edin: Ekleme, silme veya listeleriniz üzerinde kapsamlı çalışmalar yaparak sürekli olarak yeni özellikler ekleyin. Eğer arzu ederseniz, tüm listelerinizi aynı temaya göre yapılandırarak, tutarlılık ekleyebilirsiniz.

Ayrıca, kendi müzik listelerinizde sizin tarzınıza uyan artistleri yavaş yavaş keşfetmeye çalışın. Son olarak, müzik listenizi internet ortamında profiliniz üzerinden paylaşmayı ihmal etmeyin. Böylece, diğer dinleyiciler ve yeni artistlerle deneyimlerinizi paylaşabilir ve sosyal sirkülasyonu içsel bir deneyime çevirebilirsiniz.

2. Eşsiz Çalma Listeleri Nasıl Daha Etkili Hâle Getirilir?

3. Müzik İçin Ne Yapmalı? Çalma Listelerinden Yararlanın!

Çalma listelerini müzik dinlemeyi zevkli kılacak şekilde zenginleştirmek için değerlendirmelisiniz. İşinize yarayacak en iyi çalma listelerini seçmek için çeşitli kaynakları incelemelisiniz. Bu kaynaklar çevrenizdeki insanlar, YouTube’da yayınlanan videolar ve müzik uygulamaları olabileceği gibi birçok fuara da erişebilirsiniz.

Birçok kaynaktan çalma listelerini oluşturmak, müziği sevmeyi kolaylaştıracaktır. Örneğin, film soundtrack’leri, sunduğu müzik zenginliğinden, oldukça sevilmektedir. Eğer yeni stil ve türler denemek istiyorsanız, profesyonel olarak derlediği kompili çalma listeleri oluşturan sanatçılara bir göz atmalısınız. Özgün çalma listeleri, istatistikleri, tavsiyeleri ve diğer kaynakları da değerlendirmelisiniz.

 • Çevrenizdeki insanlar çalma listeleri oluşturmak için öneriler sunabilirler.
 • YouTube’dan yayınlanan videolar edindiğiniz çalma listelerinde kontrol edebilirsiniz.
 • Müzik uygulamaları iTunes veya Spotify müzik oynatıcılarını kullanarak çalma listelerindeki yeni ve zengin müzikleri dinleyebilirsiniz.

4. Aynı Yanlışı Yapmayın: Yaratıcı Çalma Listeleri Isimleri

Herkezin albüm, artist ve şarkılar arasından oluşan ideal çalma listesini çalması çok önemlidir. Yazılım ve sosyal medya platformları çalma listelerinin önerilmesi ve listelerin etkileşimli olmasını sağlayarak çalma listesi oluşturmayı kolaylaştırdı. Ancak, aynı şeyleri üretmek, çok kullanılan şarkıları çalma alışkanlığı kazanmak ve aynı remixleri ya da çeşitleri kullanmak striks bir no-no’dur.

Yaratıcı çalma listeleri isimlerini öğrenmek, aynı şeyleri tekrarlamaktan kaçınma için size yardımcı olacaktır. Platformlardan farklı parçalar seçebilirsiniz. Listeyi üç-altı uzun parçalar veya EP’ler şeklinde düzenleyebilir, şarkı temalarına göre düzenleyebilirsiniz. Ayrıca, yeni yayınlanmış veya geçmiş çalma listelerinde sürprizler bulmak veya sizin için özel olarak tasarlanan parçaları harmanlamak da çalma listelerinin karışımının keyifli bir şekilde oluşmasını sağlar.

Önerilerimizi uygulayarak istediğiniz gibi çalma listeleri isimleri belirleyebilirsiniz. Aşağıdakileri göz önünde bulundurmalısınız:

 • Geniş Aralık: Güncel hitler veya klasikler seçerek aralığı genişletin.
 • Kültürel Karışım: Etnik, sosyal ve dini müzik parçaları kullanın.
 • Farklı Türler: Rock, jazz, opera, caz veya başka türler deneyin.

Konu Özeti

Biz sizlere bu çalma listesi isimlerinden bahsettik, beğendiğiniz ve ilham aldığınız her bir isim bir diğerinin daha zengin bir yaşam deneyimi olacak. Güzel bir hafta geçirmenizi diliyoruz!

Konuyu Oylamak İçin Tıklayın.
[Toplam Oy: 0 Ortalama Oy: 0]

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir