Çanakkale Bayramiç Gezilecek Yerler
0 (0)

Gizemli, anlamlı ve her yıl yeni mutlulukları ile Çanakkale bayramları, gezilecek yerleriyle ülkemizi ve duygularımızı bereketlendiriyor. Her yıl Bayramıç, Çanakkale’nin her kösesini, sıcaklığı ile çepeçevre sararken, ziyaretçilere tarihi dokunuşlarla yaşanmış anılar sunuyor. Gezici misafirler, Çanakkale’nin dört bir yanının size özgürce keşif deneyimleri sunduğu bu benzersiz bayramda, gezilecek yerleri keşfetme imkanına sahipler.
Çanakkale Bayramiç Gezilecek Yerler

1) İnanılmaz Gözlemlere Sahip Canakkale Bayramiç Gezintisi

Canakkale Bayramiç Gezintisi kültür ve tarih meraklılarına inanılmaz bir deneyim sunuyor. Gözlemleyiciler çok çeşitli etkinlikleri ve tarihteki önemli yerleri keşfedebilirler.

 • Rehber eşliğinde Canakkale’yi keşfedin
 • Tarihi mekanları izleyin
 • 16. yüzyıl Osmanlı Sarayının görkemi ile şaşkına çevirin
 • Canakkale Savaşı müzesine ve müze gemisine ziyaret edin
 • Tekirdağ arkeoloji alanından keyif alın

Gözlemleyiciler, tek bir gezi için çok yeterli olacak şeyleri eşliğinde keşfedebilir. Bu seyahat mükemmel bir fırsat olduğu kadar büyük bir başlangıç noktası olarak da kabul edilebilir. Canakkale’nin sadece tarihi alanları değil, aynı zamanda ilginç restoranlar, gece hayatı ve çok daha fazlası da keşfedilebilir. Canakkale Bayramiç Gezintisi, keşfetmeye ve güzel bir zaman geçirmeye değen bir olay.
1) İnanılmaz Gözlemlere Sahip Canakkale Bayramiç Gezintisi

2) Kayalıkların Arasında Ücretsiz Zaman Geçirin

Deniz kenarında köpükler arasında dolaşmayı sevenlerin vazgeçilmezi haline gelen kayalıkları gerçekten keşfetmek güzel bir tecrübe olacak. Burada arkadaşlarınızla olabildiğince fazla zaman geçirerek tatlı bir hamak keyfi tadına varabilir ya da sakin bir şekilde kumsalda dinlenerek muhteşem engin okyanus manzarasının keyfini çıkarabilirsiniz.

Kayalıklarda gezinmek, okyanus dalgalarının kesmesinden oluşan beyaz köpükler arasında gezinme zevkine sahip olanlar için iyi bir seçenek olacaktır. Neşelenmek ve tatil yapmak için ücretsiz zaman geçirin! Yüzdüğünüz her dalga ile okyanusun derinlerinde kaybolacaksınız. Adeta bedeninizi hafifçe sanal bir dünyaya taşıyıp, deniz yağmurundan güneşli bir havaya bırakacaksınız. Burada harika bir dizi eğlenceli aktivite de mevcuttur;

 • kısa bir yürüyüş yapmak
 • seoline binmek
 • tatlı deniz kabukları aramak
 • kayalıklardan kaçışmak ve daha fazlası

Okyanusu ve kayalıkları siz de keşfetmek istemez misiniz?

2) Kayalıkların Arasında Ücretsiz Zaman Geçirin

3) Çanakkale’nin Gizemli Sularından Eskiden Kalma Zengin Tarih

Çanakkale’nin buharla dolu tarihinden kalma gizemli suları, eski mitolojilerden, düşüncelere ve muhteşem doğal manzaralara ev sahipliği yapıyor. Bu harikalara vuran kimseler, bütün zamanların insanlığının ortak bilgilerini keşfetmek için Çanakkale’yi adım adım inceleyecekler.

Tarihi dokunun altında, Çanakkale’nin batısındaki özel denizaltı arkeolojik kazılardan, Troya’daki antik muhteşem kalıntılarına kadar uzanıyor. Bu antik yerler, 2014 yılında UNESCO tarafından dünya mirası olarak kabul edildi. İnsanlığın tüm zamanlarına ait geniş arşivler, bu tarihi mekanlarda, usta arkeologlar, kültür tarihçileri ve şairler tarafından sürekli olarak inceleniyor.

Çanakkale’nin sahildeki suları, akıllara durgunluk verecek kadar muhteşem. Nehirlerin ve denizi çevreleyen korunan limanların ortasında, tarihi kale, antik şehirler, byzantin kiliseleri, köprüler ve çatık kaş görenleri görme imkanı sunuyor. Orada kimse bulunsa, romantik yürüyüşler, yüzen sessizlik ve denizin başka bir mecrasının sessiz ışıklarından etkilenecektir.

4) Sizi Büyüleyen Gözlemlerle Anımsatacak Bayramiç Gezisi

Ramazan ve bayram ayının kendine özgü kokusunu Damlar üzerinde almak çok özel bir keyif. Atmosferi ve güzelliği ile “bayramiç gezisi” sizi kendine hayran edecek. Dini kutlamaların özel havası, birbirinden güzel kiliseler ve gizemli tarihi yerler ile bir anımsatma yapan, kendinizi mutlu hissetmenizi sağlayacak geziler.

Bayramiç gezesi size içerisinde bulunduğunuz sıcak havayla keyif dolu anlar yaşayacak size. Kiliselere uğrayarak büyüleyici gözlemlerle neler yapabileceğinize hayret ediyor olacaksınız. Farklı görünümü, kendinizi kurtarmaya çalışan tarihi evler, saklı küçük kilise avlusu gibi nefes kesen manzaralar ile sizi büyüleyecek. Keskin renkleri ile hem modern hem de antik havayı bünyesinde barındıran çok sayıda sanat eseri ile sizi tarih ve tarihin güzellikleri ile dolu bir ortamda bulacaksınız.

 • Gizemli Kiliseler: Ortaçağ ve renkli süslemeleri ile sizi kendine hayran bırakacak kiliseler görmek adeta bir macera.
 • Küçük tarihi evler: Tarihe doğru yolculuk yapmak ve zamanın diğer safhalarında bir şeyler aramaya çalışmak çok eğlenceli olacak.
 • Yemyeşil doğa manzaraları: Yeşilin hakim olduğu manzaraların her açıdan keyifli atmosferini böylece alabileceksiniz.

Konu Özeti

Gökyüzünün mavinin ulaştığı güzellikte, kalbinizi dolduran soğuğuyla, size özel fırsatlarla Bayramiç’te sizleri bekliyor. Gelip bu benzersiz manzaranın tadını çıkarın ve Çanakkale’nin mis gibi dokusunu hissedin!

Konuyu Oylamak İçin Tıklayın.
[Toplam Oy: 0 Ortalama Oy: 0]

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir