Çankırı Şabanözü Gezilecek Yerler
0 (0)

İlgili, kültürel tarihi zenginlikleri ile görülmeye değer her şeyin bulunduğu, Şabanözü illerinden olan Çankırı’ya gitmek her zaman olağan bir karar değildir. Çankırı Şabanözü güzelliklerinden ödün vermeden kalabalıkların kendilerini memnun edecek taziyede, manzaralarda ve ziyaret edilecek mekanlarda keyif almalarını sağlayacak. Bu yazıda, Şabanözü’ndeki en iyi yerleri keşfetmenize yardımcı olmak için Çankırı Şabanözü’nde gezilecek yerlerin bir listesi sunduk. Hazır olun!
Çankırı Şabanözü Gezilecek Yerler

1. Çankırı Şabanözü’nden Kazanılabilecek Tarihi Deneyim

Çankırı Şabanözü, birçok tarihi güzelliğe sahip bir topluluk olmaktan gurur duyuyor. Bir haftasonu faydalanarak, burada tecrübe edinilebilecek bu toplam güzellikleri görmek mümkün.

Çankırı Şabanözü’de Neler Yukar?

 • Şabanözü Müzesi ve Köprüleri: Tarihi 12. ve 14. yüzyıllara tarihlenen ünlü Şabanözü Köprüleri, geleneksel Türk mimarisinin mükemmel örnekleridir. Onların arasından geçerek onların tarihi işlevlerini keşfetmek mümkün.
 • Şabanözü Taş Mağaraları: Neolitik çağdan bugüne, güneybatı Kafkasya’nın geniş alanlarının tarihi anıtlarına ait sağlam gömülü mezarlar, bu mağaralarda bulunuyor.
 • Şabanözü Türbesi ve Manastırı: Tarih, 15. yüzyıla kadar uzanıyor. Yolu bu görkemli Türk tasarımının bu antik mezar kompleksinde gezmenin keyfini çıkarmanıza izin verecektir.

Kısaca, Şabanözü’ndeki görkemli tarihi geleneğe şahitlik ederek, keyifli bir tatil geçirmenizi sağlayacak nedenlerle fazlasıyla doludur. Yerli ve yabancı turistlerin arasında eşit dengeleri barındıran Çankırı Şabanözü güzel doğa, zengin tarih ve mükemmel restoranlara sahiptir. Böylece, bu bölgeye seyahat edenler, bir çok farklı ve eşsiz kültürel deneyimin olağanüstü güzelliğini tecrübe edecektir.

1. Çankırı Şabanözü'nden Kazanılabilecek Tarihi Deneyim

2. Şabanözü’ndeki Müthiş Manzarası Rengârenk Turlar

Gestik dağlarının ve Aykut Gölü’nün eşsiz manzarası Şabanözü, hem güzellikleriyle hem de sosyalleşmenizi sağlayacağı etkinlikleriyle insanların gözdesi. Şabanözü, kısa zamanda hemen hemen herkesin ağzındaki lokantalar ve tesisleriyle popülerliğini kazandı. Ne kadar sabun köpüğü gibi genişleyen alana rağmen, mevsimden mevsime kendini yenileyip, olağanüstü güzelliğinden vazgeçmeden geçişleri kolayca sürdürüyor.

Yüzlerce ata binene binip, birbirinden güzel turlar düzenleniyor. Yöresel dokuyu ve lezzetleri tatmak için ziyaret etmek, insanları her şeyin ötesinde canlandırıyor. Koyun sağma şenlikleri, at yarışı ve güreşler arasında keyifli saatler geçirebilirsiniz. Gök kubbede manzara fotoğrafı çekebilir ve Şabanözü’nde aradığınız keyfi hemen bulabilirsiniz.

 • Yöresel dokuyu ve lezzetleri tatmak
 • Koyun sağma şenlikleri
 • At yarışı ve güreşler

2. Şabanözü'ndeki Müthiş Manzarası Rengârenk Turlar

3. Şabanözü İçin Uygun Fiyatlı Tavsiyeler

Malikane Otel:
Şabanözü için fiyata uygun tavsiyeler arayanlar için uygun bir tesis olan Malikane Otel, ailelerin rahat ve eğlenme konaklamalarına ev sahipliği yapıyor. Geniş odalar, denize sıfır manzaralı balkonlar ve çocuklar için özel alanları olan otel, ücretsiz akşam yemeği, rezervasyonsuz ısıtma yüzme havuzu, fincan kahve ve merkezi konumuyla da müşterileri eğlendiriyor. Otelin öne çıkan unsurlarından biri de doğal açık hava alanındaki akşam yürüyüşleri.

Helenik Adası:
Şabanözü’ndeki uygun fiyatlı tavsiyeler arayanlar Helenik Adası için mükemmel bir seçim olacaktır. Adanın dünyaca ünlü olan sahili, sıcak denizi ve tertemiz kumu ile biliniyor. Ayrıca,adada yürüyüş ve Bfahrradlas f tarzındaki aktiviteler de keyifli seçenekler sunuyor. Adada konaklama arayışına girenlerin Şabanözü Yeniceler Köyü’ndeki iki yıldızlı L’Art Hotel – Oteli deneyebilir. Burada düzenli oda temizliği, evcil hayvanların konaklaması ve ücretsiz açık otopark mevcut.

4. Şabanözü Gezilecek Yerler Nelerdir?

Memleketimin Gözbebeği; Şabanözü

Şabanözü beldesi, çevresinde Hırvatistan ve Arnavutlukla sınır olan Bolu’nun şirin bir ilçesi. Yeşilin her tonunu içinde barındıran memleketimizin çok güzel bir örneğini oluşturuyor. Yeşilin doruklarında oluşan tatlı köyleri, verimli tarlaları ve göl kenarında doğaya hayran kaldıran manzaraları ile önemli bir turizm köşesi.

Şabanözü Gezilecek Yerler:

 • Şabanözü Gölü
 • Taki Ören Yeri
 • Köşkerler Milli Parkı
 • Kartalkaya Kayak Merkezi
 • Keklik Köyü
 • Çeltek Milli Parkı

Şabanözü, ziyaretçilerine oldukça tempte edici mekanlar sunuyor. Şabanözü Gölünün muhteşem doğal güzellikleri, etrafındaki ormanlık; sycamore, kayın, kızılağaç, İstanbul akasyası, yuvarlak meşe ağaçları ile çevrilidir. Gölün girintili çıkıntılı ovasında yer alan Keklik Köyü ise doğallığını bozmadan korunmuş eşsiz bir manzaradır. Çeltek Milli Parkı ise dünyanın her yerinden farklı kuş türlerinin ilk geçiş yollarından biri olarak tescillenmiştir. Kartalkaya Kayak Merkezi ise kış sezonunda ziyaretçilerine kar keyfinin üst seviyeye çıkarıldığı güvenilir ortamı sunar.

Konu Özeti

Güneşli kızıl Çankırı, anı defterinize kalıcı anlar bırakacak, Şabanözü alanına her ziyaretinizde değişmeden süren unutulmaz duyguları sizlere sunacak. Ailesiniz veya arkadaşlarınızla keyifle gezebileceğiniz Çankırı Şabanözü sizleri bekliyor!

Konuyu Oylamak İçin Tıklayın.
[Toplam Oy: 0 Ortalama Oy: 0]

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir