Diyarbakır Silvan Gezilecek Yerler
0 (0)

Diyarbakır, Türkiye’nin kuzeydoğusunda yer alan sıra dışı bir şehirdir. Şehir, çoğu insanın gözdesi olan doğal güzellikleri ve tarihi değerleri ile doludur. Ziyaretçilere kapılarını Silvan ilçesi üzerinden açan Diyarbakır, sunduğu muhteşem manzaralar ve çekici gezilecek yerlerle her daim tat alanların gözdesi olmayı başarmıştır.
Diyarbakır Silvan Gezilecek Yerler

1. Silvan’a Sıra Dışı Bir Gün Yolculuğu

  • Kocaman Şelale: Silvan’ın bir sürü çok güzel yerleri vardır. Kocaman Şelale, gizemi ve güzelliğini seviyoruz. Silvan’da bir gün içinde en çok güzele neden olan bu şelale yakına girme ve küçük taşların ne kadar çok olduğunu kesinlikle beşirmek zorundasınız.
  • Göle Doğru: Silvan’ın diğer bir eşsiz yeri, manzaraları sizi yolculuğa çıldırtan ve kuş sesleri ile sakinleşen küçük bir göldür. Bu gölde yüzerek ve kayıkta gezinmek harika bir deneyim olacak. Göl kenarındaki kafe ile orman ve manzaraların tadını çıkartmak mümkün.

Silvan’a yapacağınız sıra dışı bir yolculuk öyle güzel olacak ki, çarpıcı güzellikteki şelaleye, zarif doğasıyla derinlemesine kendini kaybettirebilecek olan göle ve bunun gibi sayısız özel deneyimler sunacağı için, hayatınızın en eşsiz vakitlerini yaşayacaksınız.

Tüm bu yerlerin en güzeli, Silvan’ın ortasında göl olan Berzah’ın bulunduğu. Görülmeye değer bu çok özel yeri mutlaka ziyaret etmeye bakın. Bu küçük göl ormanda siluetini göstermektedir. Doğanın manzarasına sahip olmak ve yüzmek keyifli olacak. İsterseniz berhazda, kayıkta gezinti yapmak ya da kenarda kafe köşesinde hoş vakit geçirmek mümkün olacak.
1. Silvan'a Sıra Dışı Bir Gün Yolculuğu

2. Silvan’da Unutulmaz Anılar Boyutunda Bir Tatil

Silvan’da tatil zamanı, o kadar şeyi yaşamak ve yaşatmak için son derece elverişli bir mekandır. Ormanlarla kaplı tepeler, her anınızı etkisi altına alacak tarihi, doğal temiz havanın tadını çıkarmak, televizyonda izlediğiniz balıkçıların gerçek hayatın aşina olduğuyla oldukça eğlenceli doğa yürüyüşü yapmak için uzun saatler geçirmek, kamuya açık tesislerde eşsiz bir deniz tatili yapmak gibi birçok şey yapmak mümkün.

Tatilleriniz boyunca uzanan kilise, mağara ve kalıntıların sahillerinden başlamaktadır. Ortadoğu’nun en saklı köşelerinden biri olan Silvan, vatandaş olarak da çok özel bir anının parçası olmasına olanak tanır. Münzevi bir sessizlikteki anılarla, kayalıklarda tur atlamak, taş arasındaki yorgun yürüyüşler, havuzda balıklama deneyimleri, dolunayda şölenlerin yoğun atmosferi, sehrin meşhur günahlarına meydan okuyarak küçük tehlikelerin tadını çıkarmak ve çok daha fazlası… Silvan, unutulmaz anıların kaynağı olan bir cennettir.

2. Silvan'da Unutulmaz Anılar Boyutunda Bir Tatil

3. Silvan’a Giriş! Güzelleşmesi Muhtesem Doğa Harikası

Silvan, ünlü doğası ile herkesin vazgeçilmezi. Mesire alanlarıyla, heybetli dağları ile ve kendine özgü gölü ile Muş’un en iddialı destinasyonları arasında yer alıyor. Silvan’a geldiğinizde mutlaka manzaralar tarafından etkilenmeyeceksiniz.

Silvan evrensel bir tatil yeri olmakla kalmıyor; pek çok aktivitede yer alıyor. İşte Silvan’a Giriş’te Küçük Doğallıklar:

  • Dağ Yürüyüşü: Silvan’ın dağları resmen doğa severler icin bir cennet. Kısa yürüyüşlerle Bol hevesli kışın hızlı ve kayalık alanları tarıfi civarına çıkılabilir.
  • Yakıt Sporları ve Spor Aktiviteleri: Silvan’ı ziyaret etmek için ideal olduğu her mevsim çer in çok yakıt sporları ve spor aktivitelerinin yapılabiliyor.
  • Geceleri Gündüzsüz Bir Yolculuk: Silvan’ın en etkili yakıt sporları, kalabalık bir gündüzü gece atmosferine çevirmek.

Silvan’a geldiğinizde güzelliklerden nasibinizi almak büyük bir zevk olacak. Doğayı, aktiviteyi ve yeni yerler keşfetmeyi seviyorsanız, bu ikonik tatil yeri, karşı konulmaz güzel bir hafta sonu planı veya hafta tatilinde aradığınız her şeye sahiptir.

4. Silvan’a Gelerek Yaşayacağınız Anlara Kalbini Açın!

Silvan çarpıcı doğayla kaplı bölgesi ile size muhteşem anlar yaşatacaktır. Etrafınızda ses almayan bir orman kalırken, Mangal gölleri ile kırlarda yürüyen siluetler, hareketli hava farklı renk tonlarında. Hepsinden önemlisi ise barındırdığı monşer nehir, çoğunlukla kanal içinde ve havuzları ile kiraz ağaçları arasında yüzen güzelliklere dikkat çekiyor. Silvan bu ağların arasında sizi kendinize bir tatil olarak almaya davet ediyor.

Tatilinizi şımartmanın ve kendinizi iyi hissetmenin en iyi yolu olarak, arkadaşlarınız ile doğayla ilişkilendirilebilir bitki izleyiciler ile dolu zaman geçirmeyi hiç keşfetmediyseniz, Silvan tam burasıdır. İstediğiniz teknik ile çalışabilir; rahatça yürüyüş yapabilecek veya bisiklet sürmeyi sevenler için kaykay, atıştırmalıklara sakınılmayan köy yolları. Tüm bunların üstüne hatıralarınızı elde edebilmek içincobanların, küçük çocukların, başköylerin koşar adımlarla süzüldüğü manzara tüm bunların ötesinde içinizin dinlendiği farklı türlerde kültürel etkinlikleri kaçırmayın.

Konu Özeti

Diyarbakır Silvan; hafızalara kazınmış güzellikleri, eşsiz görüntüleri ve müthiş doğal güzellikleriyle her ziyaretçisine unutulmaz bir deneyim sunuyor. Hayallerinizi süsleyen tarihi bu anıtları keşfetmek ve zengin doğasıyla birlikte yaşadığınızı anlayabileceğiniz bu harika şehirde kendinizi kaybetmenin zamanı… Gevşeyin ve Diyarbakır Silvan size açık bütün kapılarıyla hayallerinize götürecek.

Konuyu Oylamak İçin Tıklayın.
[Toplam Oy: 0 Ortalama Oy: 0]

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir