Düzce Cumayeri Gezilecek Yerler
0 (0)

Düzce’yi bir gezi merkezi olarak önermek için çok sayıda sebep bulunabilir. Cumayeri, küçük bir ilçe olsa da, elverişli ortamı ve doğal güzellikleri ile tatilciyi çok sevecektir. Anahtar kelime doğal güzellikler olarak Cumayeri, gezilip görülmesi gereken ilk yerlerden biridir. Düzce Cumayeri gezilecek yerleri keşfederek, bu değerli bölgenin gizemini ortaya çıkarın.
Düzce Cumayeri Gezilecek Yerler

1. Düzce Cumayeri Mutlaka Ziyaret Edilmesi Gereken Yerler

Düzce Cumayeri, Türkiye’nin en zengin doğal güzelliklerinden biridir. Şehirde oldukça iddialı bir nehir sistemi bulunuyor ve bu tarihi değerleri ziyaret etmek için tam bir kültür turuya dönüşüyor. Şehirde kendinizi doğa ile baş başa hissedeceksiniz!

Düzce Cumayeri sizi ünlü Folgo Tüneli vb. Kilise, köprü, konak ve çok sayıda antik eserler bilinse de, bu ziyaret edilmesi gereken yerler listesinin vazgeçilmez parçalarındandır. Aşağıda düzce Cumayeri’nin ünlü yerlerini sıralayabiliriz:

 • Folgo Tüneli: Türkiye’nin en eski tüneli olan Folgo Tüneli ile tarih Düzce Cumayeri’nde yaşatılacak.
 • Cumayeri Köprüsü: Kiliseden su atım mevhazı, köprü, boyalı camiler vb. Eski Yazıları muhteşem göz kamaştırıyor.
 • Cumayeri Kilisesi: Binlerce yıllık tarihi ile Cumayeri Kilisesi çok sayıda arkeolojik ve kültürel değer koruyan en önemli yerlerdendir.

1. Düzce Cumayeri Mutlaka Ziyaret Edilmesi Gereken Yerler

2. Düzce Cumayeri: Eşsiz Bir Doğayı Keşfetme Zamanı

Düzce’nin Gizemli Gölü:

Düzce’nin batı tarafında, gizemli coğrafyada bulunan Cumayeri Gölü, eşsiz doğal güzellikleri ile tam da sizin için biçilmiş kaftan. Gölün kenarındaki ağaçlar, çiçekler, balıklar, kuşlar ışıltılı renkler içerisinde gezdiriyor. Böylelikle bu eşsiz tabiat alanını keşfetmek her gezgininin zevkli vakit geçirmesini sağlıyor.

Aktiviteler Hakkında

Cumayeri Gölünde her yaş grubu için uygun farklı aktiviteler mevcuttur. Gölde yürüyüş yapmak veya bisiklet sürmek özellikle şiddetle önerilir. Gölün derinliklerindeki damlı suların keyfini çıkarmak için ise balık tutmaya dalışa kadar birçok alternatif var. Gölde bazı alanlarda kamp atmak veya yürüyüşler esnasında karşılaşılan hayvanların gözlemlemek de mevcut.

 • Yürüyüş
 • Bisiklet sürmek
 • Balık tutmak
 • Dalış
 • Kamp atmak
 • Hayvanları gözlemlemek

2. Düzce Cumayeri: Eşsiz Bir Doğayı Keşfetme Zamanı

3. Düzce Cumayeri’nde Aksiyon, Doğa ve Neşe

Düzce Cumayeri, son yıllarda rağbet gören güzel bir turistik nokta olarak anılmaya başladı. Doğanın güzelliğiyle, neşeli ortamıyla ve bol aktivite seçenekleriyle birlikte, bir kez deneyimlediğinizde asla unutamayacağınız keyifli bir tatil geçirmenize olanak sağlıyor.

Buraya gelip, aklınızı ürperterek bulutların üzerinde uçmak isteyenler için, kendinize eşlik edecek atmosferi sağlamak için binanın hemen yanında bulunan bir paranın uçurulması mevcut. Aynı zamanda da hava şartlarına göre deniz bazında motorlu su sporları yapılabiliyor.

 • Her yaştan katılımcıların kayak yapmalarına olanak sağlanıyor.
 • Uzun ve zorlu patika turları için, mevcut çok sayıda tarihi dokuya sahip caddeden geçebilirsiniz.
 • Denizi keşfetmek isteyenler için bot seferleri, serinlemek için rüzgar sörfü, kano ve yakak gibi farklı havuz etkinlikleri bulunuyor.

4. Düzce Cumayeri: Göz Kamaştıran Manzaralar ve Muhteşem Aktiviteler

Düzce Cumayeri; hem ayağınıza kadar gelen muhteşem doğanın mükemmel manzarasını izlemek için hem de aktivite dolu bir güne merhaba demek için ideal bir doğa tatili alanıdır. Sizi, çeşitli doğal etkinliklere davet eden doğal bir cennettedir.

 • Kayak Yapmak: Sürüş arzusunda olanlar için bir zamanlar kar ve havuz kayakları için meşhur olan Düzce Cumayeri, efsanedeki alışkanlıklarına karşılık veriyor. Söz konusu sürekliliği güvence altına almayı başardı ve artık bisiklet veya Trekking kayaklarıyla birlikte kayakla sürmenin tadını çıkarmanızı sağlıyor.
 • Trekking:Doğa yürüyüşleri, sizi Düzce’nin muhteşem doğal harikasına dalıp etrafın her köşesini tanımaya davet eder. Güzel havuz kıyılarını, dun-veren dağlarını, yemyeşil çayırlarını ve eşsiz güzelliği keşfetmek için meşhur yürüyüş yollarını takip edebilirsiniz.

Akacak şelaleler, temiz borular ve köy lezzetleri için her yıl milyonlarca tatilciyi cezbeden Düzce Cumayeri, su sporlarının merak edenlerin harika bir merkezidir. Çarpıcı kanyon ve doğa turizminde harika fırsatlar, yüzme ve rafting yapmak için mükemmel fırsatlar sunar.

Konu Özeti

Düzce’nin coşkusu, Cumayeri’ndeki sizleri bekliyor! Keyifli bir alışveriş yapmak, tarihi mekanların rahatlığını yaşamak, güzel doğal güzelliklerin tadını çıkarmak şehir merkezindeki kalabalıktrafikten uzakta, Cumayeri sizleri bekliyor. Cumayeri gezilecek yerler, Düzce’ye özgü tarihi ve kültürel zenginlikleri sizlere sunmak için hazır! Şimdi bu müthiş yolculuğa ne dersiniz?

Konuyu Oylamak İçin Tıklayın.
[Toplam Oy: 0 Ortalama Oy: 0]

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir