Ebru Baki Kimdir? Sözcü TV Ekonomi Spikeri
0 (0)

Kariyeri için türkiye’deki ekonomi-finans gündeminden öğrendiğimiz ve sözcü tv’de Eczane Çehresi’nden ekonomi bölümünü sunduğu için tanıdığımız Ebru Baki, bu sektörde gelmiş geçmiş en yetkin ekonomistlerden biri. Finanscı, medya konusunda çok deneyimli ve Ebru Baki’sının herkesin takdirini kazandığı kadar, dikkatleri üzerine çekmiş olan bir isim. Öyleyse, kimdir bu Ebru Baki? Sözcü TV Ekonomi Spikeri olarak bilinen Ebru Baki’nın derin biyografisine bir göz atalım.
Ebru Baki Kimdir? Sözcü TV Ekonomi Spikeri

1. Ebru Baki: Sözcü TV Ekonomi Spikeri

Ebru Baki – Sözcü TV Ekonomi Spikeri

Özgeçmiş
– 1995 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu.
– 2006 yılında Gerçek Gıda market zinciri ile birlikte temsilciliğe başladı.
– 2012 senesinden beri Akbank Türk A.Ş.’de yöneticilik görevinde.

Kariyer İncelemeleri
– 2017 yılından bu yana Sözcü TV’de bağımsız Ekonomi Spikeri olarak çalışıyor.
– Ekonomi alanında köklü bir arka plana sahip olan Ebru Baki, dünya çapındaki güncel konularından, özellikle de Türkiye ekonomisine ait derinlikli analizler sunuyor.
– Sözcü TV Ekonomi ekibinin vazgeçilmez isimlerinden olan Baki, akıcı ve güvenilir bir anlatımla dinleyicilerine bilgi ve değerli püf noktaları veriyor.

Tanınmış Haber Programı Katılımları
– Cavit Çağlar Show
– Açık Gönül – STV
– Birlikte Gördük- Beyaz TV

Ek Bilgiler
– İletişim: [email protected]
– Twitter: @ebru_baki
– Instagram: @ebrubaki
1. Ebru Baki: Sözcü TV Ekonomi Spikeri

2. Ekolojik Hedeflerini Yükseltiyor

Beraberinde büyük avantajlar getiren ve bir çok işletmeyi desteklemesiyle, ekolojinin gelişimi sadece birkaç yılda büyük bir atılım yapmıştır. Şirketler çevreye karşı toleranslı davranmaya uygun geçerli stratejiler oluşturuyor. Enerji verimliliği ve atık geri dönüşümünü desteklemek için çok çeşitli girişimler geliştiriyorlar. Bu, şirketlerin ekolojik hedeflerini gelecek yıllarda büyük ölçüde yükseltmelerine olanak tanıyor.

  • Şirketlerin, tasarruf etmek için ısınma, havalandırma, ışıklandırma, su tüketimi gibi özel ekolojik alanlarda mümkün olan en etkili yöntemleri kullanmalarını sağlamak
  • Hava kirliliğini azaltmak için endüstriler tarafından kullanılan enerji kaynaklarından faydalanmak
  • Çevre dostu ürünler geliştirmek ve halen kullanılan ürünlerin sürdürülebilirliğini arttırmak

Şirketler, sürdürülebilir gelişimin temellerini oluşturmak için çalışmalarını yürütebilirler. Ekolojik uygulamalara öncelik vermekle beraber, toplumu etkileşimli bir şekilde sürdürülebilir gelişme stratejileri geliştirmeye teşvik edebilirler. Bu, cevresel olarak etkili ürün ve hizmetlerın tanıtımını sağlayarak, şirketin sürdürülebilirliği son derece önemli bir konu olan inovasyonu destekleme eğiliminde de olur.

Ekolojik hedeflerini yükseltmek için şirketler, çevresel ve sosyal alanlarda fonksiyonel politikalar oluşturma ve işandırmada benimseyici olacak olan politikaları uygulayabilme becerisi kazanmalıdır. Özellikle de enerji tasarrufu, havadan atmosfere kirleticilerin azaltılması, çevrecilik ve sosyal sorumluluk gibi amaçlar ulaşılmalıdır.

Şirketlerin etkisini maksimize etmesi için hedeflerinin bu sürdürülebilir eylemsizlik ve hareketler çerçevesinde çözümlenmesi gerekmektedir. Böylece, çevresel olarak daha etkili sonuçlar alınması sağlanacak, ayrıca stratejik yaklaşımlar ve öngörüler de vücut bulacaktır.

2. Ekolojik Hedeflerini Yükseltiyor

3. Çalışmaya Devam Eden Başarılı Bir Biyograf

1. Hayatının Yüksek Hedeflerine Ulaşmak İçin Çalışmaşı

Başarılı bir biyograf olarak söylenebilecek kişi, hayatında yapmak istediklerine erişmek için çalışmaktadır. Onu başarıya götüren bir arzuymuş gibi gözükse de, onun çalışmasının arkasında ciddi bir öğrenme ve deneyim toplamak vardır. Günlük olarak öğrendikleri ve öğretikleriyle, hayatlarımıza önemli miktarda anlam ve içerik katmaktadır.

2.Yenilikçi Yaklaşım

İnsanların gelişmeye çalışırken önemli bir anahtar, verimli ve yenilikçi yaklaşımın hakimiyetiyle tezlikle el değiştirmesidir. Biyograf, hayatının zorlu erişilmeyen hedeflerini becermek için, yaratıcı ve farklı düşünme biçimleriyle bütünün parçalarını keşfe çıkmaktadır.

3. Zorlu Süreci Anlamlı Kılma

Her zorlu süreç anlamlı hale gelir. Biyograf, çalışması sırasında öğrenme, hayatın yükseltilmesine katkıda bulunma ve dürüst çalışma prensipleriyle hareket eder. Zorlu süreci anlamlı şekilde kılan onun kişiliğinin ve karakterinin özüdür.

4. Farklı Bilimsel Alanlarda Çalışma

Biyograf, çalıştığı konularda çoğu biyografların sahip olmadığı geniş bir çalışma alanına sahiptir. Farklı bilimsel alanlarda çalışma yeteneğiyle, onu hayatındaki başarısı için önemli bir anahtar olmuştur.

5.Tavsiyeler Üretmek

Başarılı bir biyograf olarak, tavsiyeler üreten onun için önemli bir unsur oluşturmaktadır. Onlar arasında akademik kariyere kültürel özellikleriyle uyumlu olmak, sosyal konulara katkıda bulunmak gibi konular yer almaktadır. Onun üretimleri, tüm alanlarda aydınlatıcı olmakta olup, başarıya doğru koşmaya devam etmektedir.
3. Çalışmaya Devam Eden Başarılı Bir Biyograf

4. Sözcü TV’nin Yükselen Güneşi

Sözcü TV, ışıklaşan olmaya devam eden bir yükselen güneş. 2020’nin başlarında hayata geçmesine rağmen, zengin ve regülasyon konusunda bilinçli izleyici kitlesine ilgi gösteriyor. Reklamlarda yaşanabilecek yoğunluk cazibesini arttırırken, kanalın kontrol altında durması da belirtilen izleyiciyi de kıskanıyor.

Kanalın sunduğu haberler, sağlıklı tartışmalar, insani gayenin içinde yer alan konuların her biri izleyiciyi eğlendirmeyi amaçladı. Belgeseller, anılar, temayüller, değerlendirmeler ve olağan üstü konular her biri haber bülteninin bir parçası olan özel haber bölümünün kuvvetli bir öğesi. İzleyicilerin beğenisi kanalın üslubuyla giderek artıyor. Beş günde bir güncellenen bu haber bölümü, en yeni haberleri okurları ile buluşturuyor.

Köşe yazıları renkli ve gerçekçi. Eskiden olduğu gibi meşhur köşe yazarlarının kaleminden çıkan makaleler, zamanında bakınca önem kazanan gelişmelerin bir araya toplandığı sürprizler. Müzakere, yorumlar, görüşler ve değerlendirmeler hemen hemen eksiksiz bir şekilde sunulur. Düzenli olarak düzenlenen tartışmaların canlı olarak yayınlanması da hoş bir dokunuş.

Kanalın değer katmaktan çok şey olduğunu söylemek zor değil. Sözcü TV’nin hızla yükselen güneşinin sunduğu ışık, izleyicilerin kendilerini ifade edebilecekleri alanda yeni kapılar açıyor. Abone sayılarının hızla artmasıyla beraber tüm Türkiye’de tartışmaların sürüyor.

  • Günlük haberlerin yanı sıra zirveye ulaşmış bilimsel gelişmeler
  • Yaratıcı reklamların öne çıkan tarafı
  • İzleyici kitlesinin günden güne artıyor olması
  • Yayınların reytinglerinde de tek haneli rakamlara ulaşıyor olması

Sözcü TV’nin bu hızlı çıkışı sürüyor.

Merak Edilen Sorular

Q: Künyede ne gözüküyor?

A: Ebru Baki; Türkiye Sözcü TV ekonomi editörü, muhabiri ve spikeridir. Lisans eğitiminin finans ve muhasebe alanından olduğu bilinmektedir.

Q: Ne kadar süredir Sözcü TV’de?

A: 2013 yılından beri Sözcü TV ekonomi alanında çalışmaktadır.

Q: Ekonomi alanında öne çıkan projeleri ve çalışmaları nelerdir?

A: Ekonomi alanında çalışan Ebru Baki, kar amacı gütmeyen projelerde, bilgi köprüleri oluşturmak ve ekonomi haberlerini daha geniş kitlelere duyurmak için çalışmaktadır.

Q: Başka projelerin var mı?

A: Ebru Baki Kariyer TV ve Yeni İşim adlı projelerin yaratıcı ve ortakları arasındadır. Ayrıca Sosyal Fon projesinin yürütücülüğünü de yapmaktadır.

Ebru Baki, Sözcü TV Ekonomi Spikeri olarak televizyon ekranlarından ekonomiye kritik değerlendirmelerde bulunuyor. Tüm zorlukların üstesinden gelmek için her bölümünde yeni bir form debelenerek, izleyiciler için keyifli bir ekonomi platformu oluşturuyor. Bu formda, Ebru Baki tüm kalbi ve kapasitesiyle Sözcü TV izleyicilerine hitap ediyor. Meydanın zorlu konuşmacısı Ebru Baki tam anlamıyla gerçek bir ekonomi profesyonelliği!

Konuyu Oylamak İçin Tıklayın.
[Toplam Oy: 0 Ortalama Oy: 0]

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir