En iyi aşk filmler
0 (0)

Herkesin bir gün evlilik hayalleri oluyor ve herkes aynı şekilde, ancak farklı filmler üzerinden evlilik kavramı hakkında hayaller kuruyor. Çoğu kişi, kalpleri kırıp üzerinden yeni başlangıçlar yapan aşklar hakkında filmler izlerken duygularını yaşıyor. Eğer siz de aşka dair iyi bir film arıyorsanız, “En iyi aşk filmleri” listesine göz atmanızı tavsiye ederiz.
En iyi aşk filmler

1. En Anlamlı Aşk Hikayelerinden Ders Çıkartmak – En iyi Aşk Filmler

Anlamlı Aşk Hikayelerinden Ders Çıkarmak

En anlamlı aşk hikayelerinin büyüsünden çıkarma yapmak ve hayatımıza dokunan etkilerinden faydalanmak için en iyi aşk filmleri izlemek uygun bir seçim olabilir. Bir romantik komedi filmi ile gülümseyelim veya bir aşk hikayesi ile iz bırakan etkiyi hissedeceğimiz gücü olan bir drama ile heyecana sahip olalım. Bu tarz filmler hayatımızda doğru olan neyin yanlış olduğunu öğretmeye yardımcı olsa da, en anlamlı aşk hikayelerini ve filmleri seyretmekten önce kendimize şu soruyu sormalıyız: “Ne öğrendiğimi kontrol ediyorum mu?”

Kimimiz ezbere kalplerini kırmaktan, kimimiz ise karşılıklı bağlanmadan söz etmeye çalışıyoruz. Ancak, aslında en iyi aşk filmlerinden alacağımız gerçek ders, sevmek ve anlayış göstermekten geçiyor.

 • Ana kahramanın ne kadar koşullandığını anlamak
 • Karakterlerin karşılıklı koruma ve şefkat göstermekte nasıl olduğunu öğrenmek
 • Her zorlukta inancını korumak ve onunla birlikte desteklenmesini görmek
 • Kötülükleri reddetmek ve yüksek tutkuyu, aşkı ve umutlarını muhafaza etmek

gibi konuların ders alınabileceği unutulmamalıdır. Bundan sonraki film seanslarımızda bu öğretiyi hatırlamak ve hayatımızdan en iyi dersleri edinmek için harika bir armağan.
1. En Anlamlı Aşk Hikayelerinden Ders Çıkartmak - En iyi Aşk Filmler

2. En Çarpıcı Ayrılık Sahneleri ve Sevginin Gücü

Bir ayrılık, insanlar için her zaman çok zor bir durumdur. Ancak, aynı zamanda bir ayrılık, taraflar arasındaki sevgiyi de ortaya koyar. Aşağıdaki çarpıcı ayrılık sahneleri, bu noktayı kesinlikle ortaya koymaktadır.

 • Film ‘Brokeback Dağı’nin Son Sahnesi: Usta yönetmen Ang Lee’nin 2005 yapımı, Kitap ‘Eşcinsel Cowboylar’dan Uyarlanmış filmi ‘Brokeback Dağı’ nin son sahnesi, iki ana karakterin ortaya çıkan sevgisini çok derin olarak gösteriyor. Bu eşsiz sahne iki ana karakterin geleceklerini ayrılma kaderine bağlamasına rağmen, ne kadar derin bir sevgi noktasında ulaştıklarını da ortaya çıkarmaktadır.
 • Film ‘Düşlerin Peşinde’ nin Sonuna Doğru Sahnesi: Woodey Allen‘in 1977 yapımı filmi ‘Düşlerin Peşinde’ nin son sahnesinde, en derin duygularını dile getirerek ayrılık sahnesi için duygularla yüklü bir güzel bir bölüm sunmaktadır. Ana karakter Diane Keaton ile aralarındaki duygular ve mutluluklar boyunca vuku bulan sevgi, bu sahnede o kadar derin bir seviyeye ulaşıyor ki, hikayeyi daha da çok efsunlamaktadır.

Görüldüğü üzere, bu iki örnek, sevginin gücünü vurgulamak için mükemmel modellerdir. Ayrılıklar, her zaman zor olabilir ancak mahallede başarılı bir şekilde ayrılıyorsa, aralarındaki sevgi her zaman duyguya ulaşabilir.
2. En Çarpıcı Ayrılık Sahneleri ve Sevginin Gücü

3. Aşka Karşı Mekanik Kalplerin Aşkına Uyanması

Mekanik kalpler aşık olmaktan uzaklaşıyor olsa da bir yerden sonra zorla gelen aşk yaşamaları gerekiyor. Beraber kalplerin her bir hücreleri uyanışa geçiyor ve mekanik kalp sahiplerinde de yeni bir his, süreç oluyor. Olay durulmuyor ancak şu durumda bahsedebiliriz:

 • AŞKın BÜYÜSÜ – manevi bağın oluşması, büyük değişimlerin yaşanmasına ve hayatın anlam kazanmasına neden oluyor.
 • Yürek Büyüsü – Kendisini aşık olmaya izin veren mekanik kalplerin yeni bir yol izleymesine neden oluyor. Ve aşkın özünün anlamlandırılmasına yol açıyor.
 • Gücün Sihiri – Aşk mekanik kalpleri bulutların üstünde çıkarma yolculuğuna çıkartıyor. Hayallerini gerçeğe dönüştürmeye zorluyor.

Geriye kalan neresiyse, mekanik kalplerin bu sihirli zamanda kalplerindeki mekanikliği terk etmelerine izin vermeleridir. Mekanik kalplerin efendiliği bu sürecin modern aşkıyla bütünleşmesi ile kök salmıştır. Aşık olmak büyük bir uyanış hüküm sürdü: aşk hakkında hiç düşünemediği şeyleri yaşamak ve aslında bu aşkın ne kadar büyük ve harika olduğunu anlamaları.

4. Aşkın İnanılmaz Gücünü Keşfetmek – En İyi Aşk Filmleri ile Kült’ü Keşfedin

Bilim kurgu filmlerinde harika sevgi hikayeleri ve müthiş öyküler daha önce hiç duyulmadık şekillerde sunulmuştur. Fakat bu en iyi aşk filmleri, en inanılmaz sevgi hikayelerine ulaşmak için nefes kesicidir. Bir kahramanın bir gün vazgeçemediği sevgiyi öğrenmekten daha derin öyküler olabilir.

Bir aşıkın inanılmaz gücünü keşfetmek için, kült klasiklerinden, yakın zamanlara kadar uzanan en iyi aşk filmlerini seyretmeniz gerekecektir. Titanic, Roma’da Aşk ile, Kırmızı Pazartesi ve Parçalanmış gibi filmler, size en inanılmaz aşk hikayelerinin kalbindeki gücü keşfetme şansı sunacaktır:

 • Gelecekle çok fazla arasında çoğu aşk hikayelerini inceleyin
 • Nereden geldiğimizi anlamlı bir şekilde irdeleyin
 • Bir aşkın sahip olduğu gücü tahayyül edin
 • Güçlü ve zayıf noktalarını gözlemleyin
 • Belki de hayatımızda harika şeyleri oluşturabilecek gücü anlayın

İnanılmaz güce sahip aşkların keşfedilmesi ile mükemmel filmler, gizemli öyküler ve derin anlamlar arasındaki ince çizgiyi bulmak size derinlik tadı verecektir. İnanılmaz sevgi hikayelerine ulaşmak için başlanılacak yer en iyi aşk filmleridir.

Konu Özeti

En iyi aşk filmleri aramanın bittiği an, aşkın güzel maceralarını aramanın yeni başladığı an. Her seçim öğrenilen bir şeyi ifade etmekte; aşkı, tutkuyu, hayatı ve yaşamayı. Bir nevi bir yolculuğa başlarız ve aşkın güzelliğini ömür boyu sürdürürüz.

Konuyu Oylamak İçin Tıklayın.
[Toplam Oy: 0 Ortalama Oy: 0]

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir