Erzincan Kemaliye Gezilecek Yerler
0 (0)

Kemaliye, Erzincan’ın dokusunda huzur ve ihtişam bulursnız. Tarihsel atmosferin, yeşil doğasının, Erzincanlıların sıcak misafirperverliğinin birlikteliğinde bulunan bir kasabadır. Yolculuğa çıktığınızda, Kemaliye’nin tarihini kucaklayacak, biraz doğayla sakinleşmenizi sağlayacak ve unutulmayacak kalan eşsiz anları keşfedeceksiniz. Erzincan Kemaliye’de gezilecek yerler konusuna girmeden önce, bu izlekten söz etmemiz gerektiğini düşünüyorum.
Erzincan Kemaliye Gezilecek Yerler

1. Kemaliye’de Göz Kamaştıran Güzellikler

Kemaliye, Van Gölü kıyısındaki Azerbeycan’ın en güzel şehirlerinden biridir. Burada, her bir her biri kendine özgü kültürel mirasıyla doldurulan harika manzaralar görmek mümkün. Görülmeye değer bu güzellikler, insanların hayatlarının her anında Alplerin ünlü zenginliği ile etkilemekte.

Kesinlikle ziyaret etmeniz gereken en özel mekanlar arasında, meşhur kemaliye Han Sarayı gösterilir. Güneşin her vakti etrafı kısırlıkla aydınlatan bu eser, dünyanın her yerinde kendine yakışır bir şekilde dekore edilmiştir. Standart kalesi, İran, Türkiye ve Ermeni mimari tarzlarının tüm güzelliği ile buluşmuştur.

 • Kemaliye Kanyonu – Gözlerden uzak bir lokasyonda, zarif kayak köprüleri ve turkuaz suyla olağanüstü bir kanyon,
 • Kemaliye Hamamı – Güzel süslemelerle zenginleştirilmiş en ünlü hamam olarak bilinir.
 • Van Zaviye Kümbeti – Zengin tarihsel mirasın en iyi örnekleri, mozaiğin ve guzelligin harmanladığı İslam sanatı ürünü.

Kemaliye, bu mükemmel güzellikleri cesurca sergileyen, sınırların ve konumunun oluşturduğu ışıklarla aydınlanan bir yer. Tek bir günde, huzur dinginliğini kendinize çekmek ve bu şehirde mahrem bir başlangıç ​​yapmak mümkün.
1. Kemaliye'de Göz Kamaştıran Güzellikler

2. Erzincan’ın Dağlarla Bezeli Manzarası

Erzincan’ın gezintisini yaparken, ziyaretçiler için mazhar edilmiş en büyük hediyelerin başında var olan ve yakışıklı dağlarının öne çıktığı manzara geliyor. Erzincan’ın dağlarla bezeli doğal güzelliği binlerce insana mesafeli ve sakin bir rüyalık ortam sunabiliyor.

 • Palandöken Dağı : Erzincan’ın en büyük kayalık dağı olan Palandöken Dağı, Erzincan iline başka bir atmosfer sunuyor. Geniş çim ve yeşilliklerle bezeli bu dağ, tüm doğal güzellikleriyle muhteşem manzaralara ev sahipliği yapıyor.
 • Kar Dağı : Düz doğanının her alanında çok sayıda dağ bulunsa da, Kar Dağı, Erzincan’ın kuşatılmış olduğu dağ olarak anılıyor. Özellikle kış aylarının gelmesiyle birlikte bu dağ, dağ zirvelerindeki karlarının kara pamuklarıyla hiç bitmeyen manzaralarını ziyaretçilere sunuyor.
 • Kelkit Vadisi : Erzincan Doğal Mirası olarak listelenen Kelkit Vadisi, muhteşem doğal güzellikleriyle meşhur. Blakton ve çam ağaçlarına ev sahipliği yapan ve güneye doğru çizen bu vadi, Erzincan’da geçit verilmiş havası sunuyor.

Erzincan’a yapacağınız ziyaretler sırasında, güzel dağları ile tam olarak adını hak eden bu şehre olağanüstü ve unutulmaz manzaralar sunacak. Doğa dokusuyla bu gizemli şehir, kimsenin ölümsüz kalmasını isteyecek kadar etkileyici fotoğraflar çıkartacak.

2. Erzincan'ın Dağlarla Bezeli Manzarası

3. Kemaliye’den İz Bırakacak Günler

Kemaliye’nin Güzellikleri

 • Gökkuşağı ile çevrili doğal muhteşem manzaralarıyla mest ediyor.
 • Zoraki Bahçesi, Hıdırlık Tüneli, Yalı Camii, Tuelü Küvesi, Karagöz Tepesi ve Köprübaşı Şelalesi gibi tarihi mekanlara ev sahipliği yapıyor.
 • Ege’nin doğal güzelliği, ince şeritlerinde kayalıkları, ufukta hafifçe gözüken Türkiye sınırlarının…

Yemyeşil mavilikler içerisindeki vadi, Karadeniz ve Fırat Nehirlerinin sıcak mevsimlerinde suya yolculuk vadeden sapsarı portakallarla, müthiş nefis kokan kayısı ve üzüm çalılarıyla doldurulmuş. Onlarca yıl önce dilimizden düşürüp özlemle konuştuğumuz, şehir merkezinden kimsenin duymadığı sesleri; güneşle bütünleşen çalılık sokakların rüzgarından çıkan tınıyı.

Kemaliye’nin kalplerimize kazıyacağı izler ise sonsuza dek kalacak. Etrafına ansızın çöken gökyüzünün, hem ölü zamanların bir esintisiyle, hem de daha güzel günlerin 8. türküsü olan gülümseyen günbatımındaki ışıkla koleksiyon haline gelmiş dakikaları cebimize hatırlıyordu.

4. Erzincan’ın Güzelliklerini Keşfetme Vakti Gelmiş!

Erzincan, doğal güzellikleri ve tarihi miraslarıyla her mevsim ziyaretçilerini bekliyor. İsteyen herkes bu şehirdeki muhteşem güzellikleri keşfetmek için harika bir fırsatı yakalayabilir.

 • Göl-Dağ-Vadi
  • Erzincan’ın doğal alanları, her turistin heyecanını arttırmak için inanılmaz potansiyele sahiptir. Özellikle Menderes Vadisi, Tercan Gölü ve Palandöken Dağı her yerde bulamayacağınız muhteşem görüntüler sunar.
 • Arkeoloji Müzeleri
  • Erzinan’daki arkeolojik özelliklere karşı ilgisi olanlar için Erzurum Kalesi Müzesi ve Erzincan Tarihi Müzesi muhteşem eserler görmek için harika bir fırsattır.
 • Yemenili Köyü
  • Erzurum’un kültürel çeşitliliğini göstermek için kesinlikle Yemenilik Köyü’nü ziyaret etmelisiniz. Geçmişten gelen Kafkas mutfak lezzetleri ve Vietnam’dan esinlenen güzel geleneksel çadırların sunduğu manzaraların tadını çıkarmak gerçekten büyüleyici.

Erzincan’ı ziyaret etmek için her mevsime uygun hava koşullarıyla, farklı ve eğlenceli etkinliklerle, zengin tarihi miraslarla, çeşitli ziyaretçilerin kendilerini epitmekten keyif alacakları çok şey sunmaktadır.

Konu Özeti

Erzincan’da gezilecek pek çok yer bulunmaktadır. Hem doğal güzellikleri hem de tarihi mirası ile Erzincan seyahat edecekler için cevap vermektedir. Yüzyıllardır bu tabiat zenginliğinin muhteşem manzaralarını herkesin görmek istediği Erzincan Kemaliye, sizleri bekliyor!

Konuyu Oylamak İçin Tıklayın.
[Toplam Oy: 0 Ortalama Oy: 0]

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir