Eski Telefondan Yeni Telefona Rehber Aktarma – Android işlemci
0 (0)

Teknoloji bizleri önceki yüzyılın aksine, teknolojinin gelişmiş arayüzleri ile bağlıyor. Bir telefonu sıfırdan almak veya bir tane daha eklemek artık çok daha basit hale geliyor. Telefonunuza belirli bir zamanda kişisel bilgilerinizi taşıyabiliyorsunuz. Ama geçmişteki telefon modelinin yeni bir telefona aktarmak için ekstra zahmete girmek gerekiyor. Şimdi ise Android işlemciler sayesinde eski telefonundan, yeni bir telefona rehberinizi rahatlıkla aktarmanız mümkün. Yukarıda verilen konu temelinde yer alan bu yazıda, Eski Telefondan Yeni Telefona Rehber Aktarma – Android işlemcisinden bahsediyoruz.
Eski Telefondan Yeni Telefona Rehber Aktarma – Android işlemci

1. Eski Telefondan Yeni Telefona Rehber Aktarmanın Kısa Rehberi

İlk Adım: Aktarma Uygulamasını İndir

Eski telefonunda hali hazırda bir rehber aktarma uygulaması olmalıdır. Birçok Android telefon tasarımcısı, müşterilerinin kendi arasında aktarma yapmalarını kolaylaştırmak için bu titizlikle hazırlandı silahları hazırladı. Samsung, LG ve Sony gibi cihazlar için anında kullanılabilir uygulama seçenekleri sunar. Ayrıca Goole Play üzerinde de rehber aktarma uygulamaları bulunuyor.

İkinci Adım: Verileri Aktarın

Eski telefonundan yeni telefona rehberi aktarmadan önce senin bir back-up oluşturmanı öneriyoruz.Eski telefonunu usb kablosu veya bluetooth bağlantısı kullanarak yeni cihazını bağlamalısın. İptal eylemini istiyor olabilirsin, buna karar vermeden önce tüm dosyalar kayıtli olduğundan emin ol. Daha sonra kurduğun uygulamadan verileri aktararak yeni telefonuna kopyalayabilirsin.
1. Eski Telefondan Yeni Telefona Rehber Aktarmanın Kısa Rehberi

2. Android İşlemci Telefonlar Üzerinde Geçerli Olan Aktarma Yöntemleri

Android işlemci telefonlar arasında aktarılan çeşitli farklı veri tipleri bulunur. Bunlar, müzik, resimler, videolar, uygulamalar, belge ve dokümanlar ve daha fazlası olabilir. Kullanıcılar, herhangi bir veri içeriğini aktarmanın birçok farklı yöntemleri hakkında bilgi sahibi olmalıdır.

Varsayılan Haberleşme – Daha çok cep telefonuna kurulu uygulamaların simgeleri üzerinden yapılan ve bilgisayar tarafından da kullanılan varsayılan haberleşme, güvenli ve hızlı aktarım için en iyi yöntemdir. Parmak hareketi, sürükle ve bırak veya dokunmatik ekran üzerinden çalışması gerekir.

  • Bluetooth – Bluetooth, kullanıcılara çok noktadan bir araya getirilmiş akıllı cihazlar arasında dosya paylaşımı yapma kolaylığı sağlar. Bluetooth üzerinden aktarım, kablosuz ve çabuk yapılır ve kullanıcının kablolar almak ya da ayarlamak zorunda kalmadan hızlıca aktarım yapmalarını sağlar.
  • Kablolu Yöntemler – Kablolu aktarımlar, HDMI kablosu, USB kablosu, bağlantı noktaları ve daha fazla kablo dayalı aktarım yöntemleri olarak çoğaltılabilir. Kullanıcılar, telefon aracılığıyla kendilerine uygun cihazlara aktarım yapabilirler.
  • Mobil İnternet – Mobil internet, kullanıcılar arasında dosya aktarımını çok kullanıcı dostu bir şekilde yapma imkanı sağlar. İnternet hızı ne kadar yüksek olursa, aktarılan dosyaların hızı da o kadar artırılacağı için, çok düşük hızlarda çalışacak cihazlar vardır.

2. Android İşlemci Telefonlar Üzerinde Geçerli Olan Aktarma Yöntemleri

3. Otomatik Rehber Aktarımına Giden Akıllı Yollar

Birçok işletme, aynı anda birden çok client’a hizmet vermek için otomatik rehber aktarımının ihtiyacındadır. Otomatik rehber aktarımı çok farklı türde interface araçlarını içerebilir. Şu anda yüksek performansa ve Veri Aktarım hızına sahip Akıllı Yollar bu arayüzünün temelini oluşturmaktadır.

  • Otomatik Rehber Aktarımı için Güvenilir Ağ desteği – Otomatik rehber aktarımlarından faydalanmak için, güvenilir bir ağ desteğine ihtiyacınız vardır. Akıllı Yollar, size derin veri yolculuğunda güvenli bir şekilde size giden yönlendirecek veri aktarmasına olanak sağlar.
  • Yüksek Performanslı İletim – Akıllı Yollar kurmak, size daha yüksek veri aktarım hızları sağlayacaktır. Yüksek hız birçok protocol üzerinden oldukça yüksek miktarda veriler iletmenize yardımcı olacaktır.
  • Kolay Kurulum – Akıllı Yollar kurarken, bütün otomasyonları ve kullanıcı arayüzlerini tanımlamak çok kolay olacaktır. Bu, yeni ve mevcut Kullanıcılar arasında otomatik rehber aktarımının kolay ve esnek bir şekilde kurulmasına yardımcı olacaktır.

Yüksek hız ve güvenilir ağları kullanmak otomatik rehber aktarımı için Akıllı Yolları kullanmak, kurulumu çok daha kolay, birkaç komut ve uygulama ile çok daha kısa bir sürede gerçekleştirilebilir. Akıllı Yollar, tüm işlemlerin güçlü bir altyapı üzerinde çok daha hızlı ve daha güvenli bir şekilde gerçekleşmesini sağlayacaktır.

4. Eski Telefondaki Kişilerin Android İşlemcili Telefona Taşınmasının Güçlü Yöntemleri

Veri Taşıma Uygulamaları: Android işlemcili telefonunuzu eski telefonunuzdaki kişileri taşımak için çevre oluşturmak için birçok ücretsiz uygulama mevcuttur. Bu uygulamalar değişik konfigürasyonlarda veriyi alıp kaydetme, şifreleme, arşivleme ve yeni cihaza aktarma gibi alanlarda yardımcı olacaktır. Bunlar arasında:

  • Samsung Smart Switch
  • Contacts Transfer
  • Xender
  • Bluetooth

Bu uygulamaları kullanarak güvenli bir şekilde kişilerinizi aktarım işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Uzaktaki arkadaşlarınızdan bilgi aktarım için bu uygulamalar oldukça güvenli ve kullanımı kolay hale getirilmiştir. Bunun yanı sıra, cihazlar arası veri transferleri için Google Drive da mevcuttur. Google Drive, bilgisayarınıza ve ayarlarınıza güvence veren çeşitli araçlar sunmaktadır. Bu araçlarla, verilerinizi sadece kendi cihazlarınız arasında değil her cihaz arasında güvenli bir şekilde transfer edebilirsiniz.

Konu Özeti

Yazımızda sizlere, Android işlemcili cihazlarda güncel olmayan olan eski telefonunuzdan, yeni cihazınıza rehberi nasıl aktarabileceğinizi anlattık. Umarız, bu momental işlem sizlere olabildiğince zahmetsiz geçmiştir. Android güncellenerek eski telefonunuzdan yeni cihazınıza rehberi rahatlıkla aktarabilmeyi sağlamış olan işlemciye teşekkür ederiz. Yeni cihazınızı hepinizlikle hayırlı ve her anlamda esenlikler olsun!

Konuyu Oylamak İçin Tıklayın.
[Toplam Oy: 0 Ortalama Oy: 0]

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir