Evde Bakım Maaşı Yatan İller 26 Haziran 2023
0 (0)

26 Haziran 2023! Güneşin parıltısına sahil kentlerinin sokaklarını, evde bakım hizmetlerine destek olarak kurulan ilklerin ülkesini aydınlatıyor. Biz herkesin tasarruflarını koruyan, kazançları ile yaşamlarını sürdüren ve kendi değerlerinin farkına varacakları bir ülkeye sahibiz. Evde bakım hizmetleri alanındaki büyük cevabın, ülke çapında 26 Haziran 2023 itibariyle evde bakım maşası yatan ilde olmasıyla sağlandığını görmek son derece gurur verici.

Bu haber, bu önemli adımı alan illerin kimler olduğuna, nasıl bir planı takip ettiklerine ve evde bakım maaşını nasıl kullanılacağına dair ayrıntıları inceleyecek!
Evde Bakım Maaşı Yatan İller 26 Haziran 2023

1. Evde Bakım Maaşının Yatma Zamanı Geldi!

Evinizin ikinci kazancı olan ek geliriniz arttıkça, evde bakım maaları da artmış oluyor. Yani evde bakım maalarının yatma zamanı geldi. İşte evde bakıma maalarınızı yükseltebilmeniz için bazı öneriler:

 • Kendi kendinize yürüyüşe çıkın: Bir yürüyüş atraktif olmayan evinizin dışına çıkın, havalar güzelse bir parka ya da bahçeye gidin ve kendinize küçük bir birinci parti yiyin. Hareket ve uygun bir ortam sizi yeni düşünceler arayışına sokacaktır.
 • Girişimciler gibi düşünün: Girişimci olmayan gelirinizin sizde oluşturacağı sınırlılığı fırsat olarak görün. Elinizdeki nüfuzlu araçları cesaretle kullanın, daha çok arkadaş edinin ve sizin için faydalı olabilecek bir çok imkana sahip olun.
 • Yönetim becerilerinizi geliştirin: Her iş strateji, planlama ve iyi bir zamandır. Elinizdeki kaynakları en iyi şekilde yönetmek ve buna göre daha iyi bir sistem geliştirmek, evde bakım maalarınızın artışında size yardımcı olacaktır.

Evde bakım maaşlarını artırmak için üretken olmak gerekir, sınırlı fikirlerinizi olabildiğince uygulamaya çalışın. Aynı zamanda, eğer mümkünse, eşinizden ya da diğer bakım teşkilatlarından yardım isteyin. Bunlar daha iyi bir bakım geliri elde etmeniz için size yardım edebilecek önemli araçlar olacaktır.

1. Evde Bakım Maaşının Yatma Zamanı Geldi!

2. 26 Haziran 2023’de Maaş Yatacak İller

26 Haziran 2023’te Maaş Yatacak İller
26 Haziran 2023’te 27 ilde maaşlar, ara ödüller ve ek düzenlemeler ödenecek. Maaşların bu tarihte ödemeleri, personel maaşlarının emekli ve büyük çoğunluğunun kamu kurumlarından devlet bütçesinden yapılacağı anlamına geliyor. Çıktıya ulaşmak için aşağıdakileri göz önünde bulundurarak, 26 Haziran 2023’te maaş yatacak iller nelerdir?

 • İstanbul
 • Ankara
 • İzmir
 • Konya
 • Antalya

26 Haziran 2023’te, üstünde çalışılan iller arasında Ankara, Çanakkale, Bartın, Burdur, Çanakkale, Aydın, Bilecik, Denizli, Erzincan, Erzurum, Kütahya, Nevşehir, Tekirdağ, Sivas, Muğla illeri de yer almaktadır. Maaşlar bu illerde ödeme tarihinde yatırılacaktır. Bunların dışında Bolu, Iğdır, Kırklareli, Karabük, Kırıkkale, Kocaeli, Yalova, Yozgat, Zonguldak, Samsun, Tekirdağ, Uşak ve Yalova illerinde ödemelerin yapılması planlanmaktadır. Bunların dışında; Artvin, Batman, Bayburt, Diyarbakır, Elazığ, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Kars, Mardin ve Siirt illerinde de maasla ilgili ödemeler yapılacaktır.

2. 26 Haziran 2023'de Maaş Yatacak İller

3. Evde Bakım Maaşının Faydaları

Girişimci olarak kendi işinizi kurmak, evden para kazanma fikrini cazip hale getirmiyor mu? Evden bakım maaşı, günümüzdeki ev hanımlarına kazanç sağlamanın harika bir yoludur.

 • Kolaylıkla ve Evden İş Olarak Yapılabilir: Geleneksel ev işleri dışında aynı zamanda bakım çalışmaları yapmak, tam zamanlı bir işe muhtaç olmadan ev hanımına seçenekler açıyor.
 • Fikri Mülkiyet Hakkı: Evden bakım maaşını kullanarak, sahip olduğunuz şeyi istediğiniz kadar geliştirebilir ve değerlendirebilirsiniz.
 • Müşterilerin Sayısını Artırma: Eğer siz güzel hizmet sunuyorsanız, müşterileriniz sayısı her geçen zamana kadar daha da artabilir.

Evinizi düzenlemek, çalışmak ve bir ev sahibi olmak arasındaki dengeyi öğrenmek için, evden bakım maaşının uygun bir seçenek olduğunu söyleyebiliriz. Sonuç olarak, bu şekilde düzen sürdürülen bir aile ortamının hem çalışmayan hem de çalışan üyesi için çok yararlı olacağı kesin.

4. Evde Bakım Maaşı Yatan İllerin İyi Tarafları

Çalışanların Yararı

Evde bakım maaşı yatan iller çalışanların yararına olabilecek pek çok kolaylık sunmaktadır. Çalışanlar;

 • Bireysel sigorta primlerinin düşürülmesi
 • Zorunlu Bakım Normlarından muafiyet
 • Evde hizmet vermek için ücret alımı
 • Evde kişisel bakım personeli için prim ödemesi

gibi özelliklerden yararlanmaktadır. Çalışanlar bu avantajları kullanarak çalıştıklarında daha fazla nakit ödeme alabilme şansına sahiptirler.

Yerel İş Sağlayıcılara

Evde bakım maaşı yatıran iller, özellikle bakım için çalışanlar arasında yerel bir iş sağlayıcı ekosistemi oluşmasını teşvik ediyor. Yerel bakım şirketleri ve üyeler, kişisel bakım personelinin güvenli ve düzenli çalışmalarını desteklemek için harekete geçiyor. Maaşla ödenen evde bakım programları, çalışanlara fayda sağlamakla birlikte iş sağlayıcılarına da finansal destek sağlar.

Konu Özeti

26 Haziran 2023 ile beraber evde bakım görevlerine talip yetkililerin ödemelerinde cömert bir artış yaşanmış oldu. Artık bu gönülden teşekkür edilmeyi hak eden yetkililerin haklarının daha kolay kullanılabildiğini görmek çok mutluluk verici. Türkiye’nin her yerindeki evde bakım personellerine eşit haklar sağlanmaya gayret göstermekteyiz. Bütün evde bakım maşı almaya talip olanlar sistemin tüm ödüllerinden yararlanmalı ve öz haklarını aramalıdır.

Konuyu Oylamak İçin Tıklayın.
[Toplam Oy: 0 Ortalama Oy: 0]

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir