#### Excel Hatası Neden Olur iPhone 7
0 (0)

Günümüzün teknolojik teknolojilere sahip olan cep telefonlarının yaşadığı arızalar arasında, Excel Hatası iPhone 7 kullanıcıları için bir ızdırap olmaya devam ediyor. Yıllardır daha iyi bağlantıları, güvenilir uygulamaları ve daha iyi yetenekleri sunmak için mücadele ederken, bu arıza her gün karşılaşılan bir sorun haline geliyor. İşte yazımızda, Excel Hatasının neler olduğunu ve neden iPhone 7 kullanıcıları tarafından en çok yaşandığını açıklayacağız.
#### Excel Hatası Neden Olur iPhone 7

1. iPhone 7 Excel Hatalarının Karşılaştırılması

iPhone 7, satın alındığında çok popülerdır ve piyasada en çok talep gören telefonlardan biri olarak kabul edilir.

Ancak birçok kullanıcı, iPhone 7 ile karşılaştıkları çeşitli hatalarla karşı karşıya kaldıklarını ve bu durumun ürünün performansını düşürdüğünü belirtmektedir.

Bu makalede, iPhone 7 ile ilgili ortaya çıkan en yaygın hataları gözden geçireceğiz.

 • Ses Sorunları: iPhone 7 kullanıcıları, çoğu zaman sahip oldukları cihazın ses çıkışının ani şekilde kısıldığını ve parazit seslerin veya kısmen atılan seslerin çoğu zaman kayıp olduğunu iddia etmektedir.
 • Pil Sorunları: iPhone 7 kullanıcıları ayrıca, cihazın şarjlanmasının ani düşüşlerde bulunduğunu ve cihaza saatlerce şarj etmeleri gerektiğini rapor etmektedir.
 • Mobil Ağ Sorunları: Bazı kullanıcılar, cihazları tarayıcıda internete bağlanmak için telefonun wifi sinyali kaybetmesine başvurduklarını iddia etmektedir.
 • Uygulama Sürekliliği Hatası: Bazı kullanıcılar, iPhone 7’de sık sık uygulamaların çökmesi ve bekletilmesi durumunda karşı karşıya kalıyorlar.

Birçok kullanıcı, bunun normal bir özellik olmadığına ve malzeme veya tasarlanış ile endüstri değerlerine uygun olmadığına inanmaktadır. Bu makalede, iPhone 7’nin bu problemleri ile nasıl başa çıkılacağını, bu sorunların düzeltilmesi ve önlenmesinin yollarının arayışı içine gireceğiz.

1. iPhone 7 Excel Hatalarının Karşılaştırılması

2. iPhone 7’de Excel Hatalarının Nedenleri

iPhone 7 cihazlarda Excel çalışmalarında gözlenen hataların nedenleri çok farklı olabilir. Bununla birlikte, çoğunlukla bilgisayar veya cihaz tarafından alınan hatalar oluşur. Bu hataların, kullanıcının yönetimindeki bir hatadan kaynaklanıp kaynaklanmadığını anlamak ve onları düzeltmeye çalışmak çok önemlidir.

Birincisi, bu hataların çoğu, yanlış tarih ayarları olabilir. iPhone 7 cihazlarında, saat ve tarih ayarlarından geçer hatalar olabilir. Bu hatalar, cihazların farklı yazılımlardaki tarih ve saat ayarlarıyla etkileştiğinde ve Excel çalışmalarındaki tarih ve zaman seçenekleriyle çakıştığında ortaya çıkar. Bu durumda, kullanıcılar cihazın tarih ve saatini kontrol etmeli ve gerekirse bunları yeniden ayarlamalıdır.

İkincisi, cihazda mevcut veya yüklenen uygulamaların sürümleriyle çalışma olasılıklarının ötesinde yürütülen Excel çalışmalarından kaynaklanan hatalar da olabilir. Uygulamaların son sürümlerinin yüklenmesi ve güncellenmesi, bu hataları ortadan kaldırmak için gerekli olabilir. Daha fazla sorun yaşamamak için, iPhone 7 cihaz için önerilen uygulamaların arkasındaki son sürümü güncellemeyi unutmamak önemlidir.

Üçüncü olarak, birçok güncelleme ve yükseltme genel olarak hatalara neden olur. Bu güncellemeler, birden fazla kaynaktan 0day zararlılar ve kötücül yazılımlar tarafından ya da bireysel kullanıcıların bazı seçimsiz hareketleri sonucu ortaya çıkabilir. Böyle bir sorunda, kullanıcılar Excel dosyalarının kaybolan ya da arızalı hale gelmesinden dolayı bu güncellemeleri geri almak için tek çare olacaktır.

Son olarak, hatalara yol açacak hatalı yazılım yüklemeleri de bir sebep olabilir. Kullanıcılar, yüklenen yazılım kaynaklarının geliştiricilerinin resmi web sitelerinden veya diğer resmi kaynak noktalarından olup olmadığını kontrol etmek veya doğrulamak zorundadır. Yüklenen yazılımların güvenilir olup olmadığından emin olmak, iPhone 7 cihazlarıyla Excel hatalarının önlenmesinde çok önemlidir:

 • Doğrulanmamış kaynaklardan yüklenen yazılımlar tarafından oluşturulan hataların giderilmesi için çok zaman harcanması gerekir.
 • Müşteri desteği kaynaklarından veya muhatabından yardım almak zordur.
 • Virüs girişimleri her zaman mümkündür; bu durum, verilerin silinmesine ve cihazın arızalanmasına neden olabilir.

2. iPhone 7'de Excel Hatalarının Nedenleri

3. iPhone 7’de Excel Hatalarını Nasıl Giderilir?

1. Baştan Yükleme: Bu, uygulama sorunlarını tekrar denemek için en iyi yoldur. iPhone 7 akıllı telefonunuzda kurulu olan uygulamaları silin ve yeniden yükleyin. Bu adım çoğu Excel hatasını çözer. Uygulamayı App Store’dan indirmek ve kurmak için aşağıdaki adımları uygulayın:

 • Uygulamalara dokunun ve App Store’u bulun
 • Excel uygulamasını app store’da arayın
 • Uygulamayı ücretsiz olarak indirmek ve kurmak için “indir” seçeneğini tıklayın.
 • Uygulamayı açın ve Geçerli Excel dosyalarınızı kontrol edin.

2. Uzantısını Değiştirin: Bazen, Excel belgelerinizi açmak için farklı bir dosya uzantısına ihtiyacınız olabilir. Örneğin, sıkıştırılmış Excel dosyaları “.xlsx” dosya uzantısını “.zip” olarak değiştirmek için ZIP dosyası sıkıştırmanız gerekebilir. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları izleyin:

 • Dosyalarınızı bulun.
 • Masaüstüne sağ tıklayın ve dosya özelliklerini bulun.
 • Uzantıyı değiştirin.

3. Manuel Olarak Belge Dosyalarını Oluşturun: Bazen, Excel hatalarının temel nedeni gelen belge dosyalarına erişememektir. Gelen belgeleri oluşturmak için aşağıdaki adımları izleyin:

 • Uygulamaya gidin ve belgeleri arayın.
 • Belge dosyasını oluşturmak için “yeni belge” seçeneğini bulun.
 • “Belge” seçeneğine dokunun ya da tıklayın.
 • “Belge Oluştur” seçeneğine dokunun ya da tıklayın.
 • Belgeyi kaydetmek için seçeneğe tıklayın ve kaydedin.

4. Başlat Menüsünü Resetleyin: Excel uygulamasında bazı hatalar yaşarsanız, başlat menüsünü sıfırlamanız gerekebilir. Başlat menüsünü sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

 • Uygulamaya gidin ve “Başlat Menüsünü Sıfırla” seçeneğini bulun.
 • Uygulamayı yeniden başlatın.
 • Yeniden başlatma tamamlandıktan sonra, uygulamanızı kontrol etmek için “Başlat Menüsü” seçeneğini bulun.

5. Dosya Bağlantısını Güncelleyin: Bazen, Excel dosyalarınızla çalışmak için dosya bağlantısı güncellemeniz gerekebilir. Dosya bağlantısını güncellemek için aşağıdaki adımları izleyin:

 • Dosya’ya gidin ve “Bağlantıları Düzenle” seçeneğini bulun.
 • Bağlantıları seçin ve “Güncelle” seçeneğinin üzerine tıklayın.
 • Güncellenen bağlantıları kontrol edin.

3. iPhone 7'de Excel Hatalarını Nasıl Giderilir?

4. iPhone 7 Excel Uygulamalarındaki En Yaygın Sorunlar ve Çözümleri

 • Bekleme Zamanları: Geçerli verilerinizi hızlı bir şekilde işlemek için, iPhone 7’te yüklü Excel uygulamalarına erişmek için uzun bekleme süreleri ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu sorunu ortadan kaldırmak için, internet hızınızı kontrol etmeli ve eski dosyalarınızı her yeni makaleyi çalıştırmak için cihazınızı her seferinde yeniden başlatmalısınız.
 • Document Lag: Uygulamanın sürekli “hangs”ı, dosyalarla çalışmaktan çok uzun sürdüğünde ortaya çıkabilir. Bu soruna karşı çözüm, dosyalarınızdan geçerli içeriği kaldırmak ve çalışma alanınızı temizlemektir.
 • Kayıt Hatası: Aşırı sayıda bilgi ve veri kaydetmek, iPhone 7’teki Excel uygulamalarının çökmesi veya hatalara neden olabilir. Bu sorunu çözmek için küçük veri gruplarını kullanarak kayıt yapmanız gerekecektir.
 • Kaynak Kullanımı: Bazen iPhone 7’deki Excel uygulamalarından çok fazla kaynak kullanımı ile karşılaşırsınız. Bu sorunu çözmek için, modem bağlantınızı sık sık yenilemeyi ve dolu olan dosyaları silmeyi deneyebilirsiniz.
 • Güvenlik Sorunu: Güvenli bir ortamda yüksek kaliteli veri tutmak çok önemlidir. Dosyalarınızı korumak için, her güncellemeyi düzgün bir şekilde yüklemeyi ve çalışma alanlarının güvenli bir şekilde saklanmasını sağlamak için güvenlik duvarı nesnelerini etkinleştirmeniz gerekir.

Merak Edilen Sorular

Q: Nedir kullanıcıların “#### Excel Hatası”ndan şikâyet etmelerinin sebebi?
A: “#### Excel Hatası”, iPhone 7 cihazlarında Excel uygulaması ile ilgili oluşan bir hata nedeni. Kullanıcılar, Excel dosyalarını açamama, kaydetme veya düzeltme sorunlarıyla karşılaşıyorlar.

Q: Bu hatanın önlenmesi için neler yapılabilir?
A: bu hata için, öncelikle “Microsoft Office” uygulamasının en güncel sürümünü indirmek ve kurmak gerekiyor. Eğer bu işlem yapılmazsa, hata daha da kötüleşebilir. Ayrıca, iPhone’unuzun sürümünü kontrol ederek, eğer güncel ve servis paketi mevcutsa, yüklemelerinizi yükseltebilirsiniz.

Excel Hatası başta olmak üzere başka sorunlar da bilgisayar ve cihazlarda oluşabilir. Ancak, bu sorunlar hep çözülebilir. Önemli olan doğru ve güvenli bir şekilde probleme çözüm aramak ve aksiliklerinizi en aza indirmeniz. İphone 7 tarafından oluşan bu tür hatalara bir müdahaleyle programlarınızı tekrar kullanabilirsiniz.

Konuyu Oylamak İçin Tıklayın.
[Toplam Oy: 0 Ortalama Oy: 0]

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir