Gnocchi Tarifi
0 (0)

Gnocchi, asiymalı mısır gevreği şeklinde, herkesin sevdiği muhteşem bir lezzet. Bu tatlı yemek kültürümüzün bir parçası haline gelmiş ve vazgeçilmez öğelerinden biri haline gelmiş. İşte menüye hepinizin sevdiği Gnocchi tarifiyle! Sunuştan itibaren, bu çok can sıkıcı olmayan tarif lezzetinize zevk verecek ve arkadaşlarınızı etkileyecek!
Gnocchi Tarifi

1. Eski Zamanlardan Gelen Misafirperver Eteğimiz: Gnocchi Tarifi

Gnocchi tarifi; eski zamanlardan gelen, populer bir tariftir. Günümüzde çok sevilen ve çok pişirilen bir yemek olan gnocchi, modern zamanlardaki ev yemeği tercihleri içerisinde yükseliyor. Buna aşık olacaksınız, çünkü kısa, kolay ve tüm zamanların favori yemeklerinden biri! İşte tarifimize başlayalım:

 • 500 g mısır unu
 • 1 yumurta
 • 1 yemek kaşığı şeker
 • Yarım çay kaşığı tuz

Gnocchi pişirmek oldukça kolaydır. Tüm malzemeleri bir kabın içinde homojen şekilde karıştırdıktan sonra, elde edilen hamur güzelce yuvarlanır. Ardından, şeritler şeklinde doğranır ve toplara benzer şekiller alır. Gnocchi iyice durulan suyun üzerinde haşlanarak servise hazır hale gelir. İsteğe göre, haşlanan gnocchi çeşitli soslarla servis edilebilir: bechamel, pesto veya bol parmesan. Siz arzu ettiğiniz sosu seçin ve keyifle yiyin!

1. Eski Zamanlardan Gelen Misafirperver Eteğimiz: Gnocchi Tarifi

2. Gnocchi Tarifindeki Mutfağımızın Sırları

, basit bir kurabiye tarifi bile olsa, herkesin ‘işte olacak’ dediği an geldiğinde, doğru tarifle çok farklı içecekler arasında seçim yapma gerekliliğini beraberinde getirir. Gnocchi Tarifi, tamamı İtalyan, masa başına parlama sıcaklığını getirmeyi başaran bir tariftir. Aşağıdakileri kullanarak, gnocchi tarifinin sırlarını sürdürebilirsiniz:

 • Patates Kızartması: Patateslerinizi gnocchi tarifi için özel olarak hazırlanmış patates kızartmalarına dönüştüren çok özel bir tekniktir.
 • Gnocchi Köri:Gnocchi Köri, gnocchinin doğru parlaklığı için kullanılan özel bir körepidir.
 • Foin Şarabı: İtalyan geleneğine göre, gnocchi, şarap veya şarapla birlikte tüketilir. Foin şarabı, közlenmiş tatlarıyla, İtalyan usulü gnocchi’deki doğru birlikteliği sağlayacak en iyi şaraftır.

Gnocchi tarifindeki mutfak, çok daha derin olarak kullanılan çok özel bir şeydir. Parşömen paperi gibi buruşuk, hafif gevrek, tutarlı akışlı ve lezzetten anlaşılmayan bu tarifin, asıl oğlanı, işleri ayarlamak olan kişidir. İnsanların övünç duydukları omuzlarının, el becerisine, o özel tekniğe ve sinsi inceliklerine dayanır. Gnocchi tarifi, her detayını, masaya koyduğunda görünen olağanüstü sonuçlara sunar.

2. Gnocchi Tarifindeki Mutfağımızın Sırları

3. Yeni Dünya Mutfağında Tanışacağınız Gnocchi

Gnocchi, modern ve harika bir tat oluşturmak için yiyeceklerin ve lezzetlerin bir araya gelmesiyle oluşturulan, şık bir gelenek olan Yeni Dünya Mutfağının bir parçasıdır. Bu, sunulan şefkatli kıvam, aromatik aromalar ve ikonik formalara sahip harika yemeklerin yeni, kreatif kurallarla bir araya getirilmesiyle oluşturulmuştur.

Gnocchi, son zamanlarda, bazı restoranlar tarafından, tipik İtalyan yemeği olarak tarif etmenin ötesine geçen daha konseptüel bir cazibe için sunulmaktadır. Kuru ve hafif, bu mükemmel mini makarna bademleri akarsu balığı ve taze kereviz denize sürüklenmiş misafirlerini davet etmek için bekliyor. İçeriklerinde galata balığı da bulunan lezzetli sosun mükemmel eşleşmesiyle, bu Yeni Dünya Mutfağı tarifi, mozzarella peyniri ile eşleşmeye aday – her zaman karşınızda!

 • Akarsu Balığı ve Taze Kereviz ile Gelen
 • Galata Balığı ve Lezzetli Sosun Eşleşmesi
 • Kuru ve Hafif Mini Makarna Bademleri

4. Haydi Gnocchiyi Lezzetlendirelim!

Bir gnocchi yemeği, her mevsim her zevke ve her zorluğa el verir. Bu basit ama etkileyici masanın elenmesi gereken bir yemeğiur5. Hem pişirmek kolaydır hem de lezzeti konusunda sınırları zorlar. Malzemeler, Ukrayna dışında her zaman evde bulunur.

Sade bir kabuğun içinde barındırılan küçük lezzetler; gnocchi aşağıdaki şekilde lezzetlendirme fikirleriyle uyarlanabilir:

 • Taze baharatlı soslar
 • Yoğurt ve mantarlardan oluşan sos
 • Kekik, sumak ve esmeriye ile tatlandır
 • Tatlı şeker ve yumurta ile lezzetlendir

Ve bütün sevdiğin sebzeler. Kalabalıklarda veya eğlencelerde harika bir akşam yemeği olarak hazırlayabileceğiniz kadar kolaydır.

Konu Özeti

Gnocchi yemeğinin benim için bir armağan olduğu sebebiyle, akrabalarınızı etrafta canlandırın ve tadını deneyin. Gnocchi, ev yemeklerinin size ve tüm ailenize zevk ve zaman paylaşan tatminsiz bir parçası olarak ömür boyu hatıra olarak kalmak için yaratılmış. Neden bu lezzetli yemeği denemiyorsunuz? Haydi, gnocchi yapmaya başlayın!

Konuyu Oylamak İçin Tıklayın.
[Toplam Oy: 0 Ortalama Oy: 0]

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir