Google Chrome Android Uygulamasına Gizli Sekmede Ekran Görüntüsü Alma Özelliği Geldi
0 (0)

Google Chrome Android uygulamasına yeni bir özellik geldi! ‘Gizli sekmede ekran görüntüsü alma’ özelliği, artık Android cihazlarınızda vazgeçilmez bir özelliğe sahip. Bu harika özellik sayesinde, uygulama işlemlerinizi özellikle gizlemek ve anlık ekran görüntüleri almak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Şimdi, kullanıcılar farklı sekmeler arasında gezinmek için ve çoklu ekran görüntüsü tasarımlarını oluşturmak için yetenekli bir aracın keyfini çıkarabilir.
Google Chrome Android Uygulamasına Gizli Sekmede Ekran Görüntüsü Alma Özelliği Geldi

1. Google Chrome Android Uygulamasında Gizli Sekme ile Ekran Görüntüsü Alınabilecek

Google Chrome, Android cihazlar için geliştirilen etkileyici bir tarayıcıdır. Uygulamayı kullanan tüm kullanıcılar, ekran görüntüsü alma özelliğinden dolayı kolayca tüm web sayfalarını kaydedebilir. Google Chrome, özellikle Android cihazlar için kullanılan gizli sekme özelliğine sahiptir. Bu özellik, kullanıcıların web sayfalarının özel görünmesini ve kopyalamasını kolaylaştırmak için tasarlandı.

Android Cihazınızda Gizli Sekme Nasıl Açılır?

 • Google Chrome uygulamasını açın.
 • Yan tarafta üst sekmeyi bulup seçin varsa.
 • Üst sekmede ” Diğer ” sekmesini bulup seçin.
 • Gizli sekmeyi seç ve açık tutun.

Gizli sekme, kullanıcıların web sayfalarını gizli tutmalarına yardımcı olur. Bu, kişisel bilgilerinizi ve tarayıcı geçmişinizi korumanızı sağlar. Gizli sekme özelliği açıldıktan sonra, herhangi bir ekran görüntüsü almak için Google Chrome uygulamasında sol alt köşede bulunan bir ikona basın. Resim olarak kaydedilecek ekran görüntüsünü onayladıktan sonra, almış olduğunuz görüntüleri Google Drive’a veya Dropbox’a alıp kaydedebilirsiniz.

Gizli Sekme Avantajları:

 • Gizli sekme, kişisel ve özel bilgilerinizin güvenliğini sağlar.
 • İnternette dolaşırken tarayıcı geçmişinizin kayıt edilmesi engellenir.
 • Gizli sekme istenmeyen ve reklam içeriklerinin engellenmesine yardımcı olur.
 • <
  1. Google Chrome Android Uygulamasında Gizli Sekme ile Ekran Görüntüsü Alınabilecek

  1. Android Kullanıcılarının İşine Yaramaya Başlayacak Yenilik

  Android kullanıcıları arasında 2019 ile birlikte büyük bir heyecan yaratacak yeniliklerin başlangıcına doğru hızla ilerliyor. Bundan böyle Android cihazlarınızsayesinde arka plan işlemlerinizi, güç kullanımını ve toplu yükleme işlemlerini kolayca gerçekleştirebileceksiniz.

  1. Güç Kullanımınızı Güncelleyin : Bir dizi donanım aracını kullanarak Android cihazlarınızın güç tüketimini azaltabileceksiniz ve bu da arka plan işlemlerinde daha az enerji sarf etmeye yardımcı olacaktır. Geliştirilmiş güç tüketimi, Android cihazlarınızın daha uzun süre açık kalmasını ve daha az pil sarf etmesini sağlayacaktır.

  2. Otomatik Güncellemeler: Cihazlarınız için uygun güncellemeleri otomatik olarak bulup yükleme olanağına sahip olacaksınız. İstediğiniz uygulamaların son sürümünü indirebilir, otomatik olarak yedeklemeler çalıştırın ve cihazlarınızın güvenliğini iyileştirin.

  3. İşlem Hızını Arttırın: Gömülü bir cihazda daha hızlı işlemler yapabileceksiniz. Gelecekteki yenilikler, işlemlerin daha hızlı olması için donanım iyileştirmeleri ve özel API’leri kullanarak sağlayacaktır.

  4. Artan Güvenlik: Güvenlik açısından da kullanıcıların rahatlığını sağlamak için artırılmış özellikler sunulacak. Android cihazlarınızın daha önceden kaybedilen gizliliği, dilenme riskini azaltmak ve dijital güvenlik duvarını güçlendirmek için iyileştirilmiş özellikler sunacak.

  • Yenilenen Donanım:Seçtiğiniz her cihaz için donanım aracılarını değiştirerek daha hızlı işlem yapabilirsiniz.
  • Hızlı Yedeklemeler:Verilerinizi koruma altına almak için otomatik olarak herhangi bir yerden yedeklemeler oluşturabilirsiniz.
  • Kolay Yükleme:Tek bir tıklama ile binlerce uygulamayı tek bir oturumda yükleyip daha az vakit harcayabilirsiniz.

  1. Android Kullanıcılarının İşine Yaramaya Başlayacak Yenilik

  1. Google Chrome Android Ekran Görüntüsü Alma Özelliği İşte Sizlerle

  Android platformunda Google Chrome’un ekran görüntüsü alma özelliğini öğrenmek artık çok kolay. Halihazırda, Android cihazınızdan yüksek kalitede ekran görüntüleri almak için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterli olacaktır:

  • Android cihazınızın ekranında Chrome tarayıcısı açın.
  • Bir web sayfasını Google Chrome tarayıcısıyla açın ve üzerinde çalışmak istediğiniz herkesi seçin.
  • Masaüstü cihazda olduğu gibi, Android cihazda da basılı tutma (veya basma ve sürükleme) yöntemiyle ekran görüntüsü çekebilirsiniz.
  • Eğer başarı ile ekran görüntüsünü almışsanız, telefonunuzda bir onay mesajı göreceksiniz.
  • Ardından ekran görüntüsü alınmış dosya açılacak. Dosya ayarlardan arşivlenebilir veya Paylaş seçeneklerine tıklanarak diğer yazılımlara gönderilebilir.

  Google Chrome’da ekran görüntüsü almanın diğer yöntemleri
  Google Chrome piyasadaki diğer tarayıcılarla aynı sürümde ekran görüntüsü alma ve paylaşma yeteneğine sahiptir. Ancak, Android cihazlarında tarayıcıdan ekran görüntüsü almak için, Android 4.4 sürümünden sonra çalıştırılan şifre korumalı sayfaları göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Sayfalar etkili şekilde denetlendiğinde, kolayca mesajları alarak resimler ve hatta video olarak kolayca paylaşabilirsiniz.

  Google Chrome Android Ekran Görüntüsü Alma Özelliği ve Genel Yararları
  Google Chrome Android Ekran Görüntüsü Alma özelliği büyük ölçüde kullanıcıların işlerini kolaylaştırır. Birçok kullanıcının günlük çalışmaları tarayıcılardan ekran görüntüsü alma ve paylaşma özelliğini arayabilecekleri anlamına gelir. Bu, aradıklarını anında paylaşabilecekleri ve rahatlıkla geri alabilecekleri anlamına da geliyor.

  Ekran Görüntüleri Almanın Diğer Fazla Zorlu Yöntemleri
  Kullanıcılar, Google Chrome Android Ekran Görüntüsü Alma özelliğine sahip olmadıkları zaman ekran görüntüsü almak zor olur. Telefonun standart uygulamalarından bile Ekran Görüntüsü almak imkansızdır çünkü bunu yolu olmadığından, bu işlevi gerçekleştirebilecek bir uygulamaya ihtiyaç vardır. Uygulama, kullanıcının tarayıcından Ekran Görüntüsü alma yeteneğini eksiksiz bir şekilde kullanmasına olanak tanıyacak.

  Sıradan Kullanıcılar İçin Uygunluk
  Google Chrome Android Ekran Görüntüsü Alma özelliği, her biri şu anda tarayıcı üzerinden işlem yapmak isteyen herkes için uygun olup, ekstra bir uygulamaya ihtiyaç duymadan ekran görüntüleri alabilme imkanı sağlar. Bu özellik kullanıcılar için çok daha kolaylaştırır çünkü, bilgisayarlarda ve araçlarında ekran görüntüsü almanın zorluklarını ve bazı uygulamalara ihtiyacı ortadan kaldırmıştır.
  1. Google Chrome Android Ekran Görüntüsü Alma Özelliği İşte Sizlerle

  1. Üstün Teknolojiyle Yeni Özelliklerle Geri Dönüş

  Modern teknolojinin her alanda arttığı bu çağda, ürünlerinizi müşterilerinizin taleplerini karşılamaları konusunda cesaretli bir hat bırakmaya karar verdiğinizde, üstün teknolojinin hak ettiği şekilde öne çıkmasını göreceksiniz. Üstün teknoloji ile gelen yeni özellikler, imkanları bir hayli arttığı gibi, teknolojinin sunduğu getirilerin de fazlasıyla artmasına katkı sağlamaktadır. Bu yüzden, müşterilerinize sunacağınız ürünlerin özellikleri arasına üstün teknolojiyle geri dönüşe almak yararlı olacaktır. Bu, sonuçları artıracak ve pazardaki performansınızı arttıracaktır.

  Üstün teknoloji, özelliklerinin çokluğuyla kendini gösterir. Örneğin, güvenlik, veri merkezlerinin ölçütlerinin, web hizmetlerinin performansının ve hatta üçüncü taraflara yönelmiş üretim yürütme otomasyonu gibi oluşumların artan bilgi yoğunluğuna bağlıdır. Daha güçlü bir ürünün sağlanması, sizin ön plana çıkarılmanızı sağlayacak ve ürünlerinizi hedef kitlenize ulaştıracaktır.

  Aşağıdaki faydaların yanı sıra, üstün teknolojiyi geri dönüşe almanızın çok iyi olmadığını da bilmelisiniz. Öncelikle, iş yükünüzün arttığını göreceksiniz. Süreçlerin kurulması, konfigürasyonun oluşturulması ve bunların düzenli bir şekilde yönetilmesi zaman alır. Ürünlerinizin evriminin sürekli güncellenmesi gerekebilir. Bunun sonucunda, tüm bu işlemlerin teknik destek sunan işletmeler veya satış ekibi tarafından gerçekleştirilmesi gerekmez.

  • Flexibility: Üstün teknoloji, artan üretkenliğe ve verimlilik artışına yol açacak esnekliğe sahiptir.
  • Usability: Üstün teknoloji, kullanıcılar için kullanımı son derece kullanışlı hale getirir.
  • Innovation: Üstün teknoloji, ürünlerinizin sürekli değişen ihtiyaçlara cevap verebilmesini kolaylaştırır.
  • Productivity: Üstün teknoloji, kaynakların daha etkili bir şekilde utilize edilmesini ve ürünlerinin daha verimli oluşturulmasını sağlar.

  ßUnutmayın, veri merkezlerinin aksamadan çalışması için alt yapılar için üstün teknolojiya yatırım yapmak kesinlikle faydalı olacaktır. Bu, şirketinizin ürünlerinin müşteriye erişiminin de kolaylaşacağı anlamına gelir. Şirketinizin yoğun güvenlik önlemleri olan veri merkezi, dünyadaki en iyi altyapı çözümleri arasında yer alacak ve müşterilerinizin çevrimiçi alışverişi ve veri saklamasıyla ilgili güvenliklerini sağlayacaktır.

  Merak Edilen Sorular

  Q: Ne gibi bir özellik geliştirildi?
  A: Google Chrome Android uygulamasına kullanıcıların gizli sekmede ekran görüntüsü alabilmesine olanak sağlayan bir özellik geliştirildi.

  Q: Nasıl etkinleştirilir?
  A: Gizli sekme seçeneği, Chrome Ayarlar menüsünde erişilebilir. Ardından “Gizli sekmede Ekran Görüntüsü Al” seçeneklerine tıklanarak bu özelliği erişilebilir hale getirmek mümkün.

  Q: Kullanıcılar ne tür kayıtlar oluşturabiliyor?
  A: Kullanıcılar web sitelerindeki tüm görüntüleri, videoları veya ses dosyalarını kaydedebilirler. Ayrıca web sayfalarını da tarayıcı tarafından kaydedilen görüntüler arasında yer alabilir.

  Q: Kullanıcılar kaydedilen görüntüleri nereye kaydedebilirler?
  A: Kullanıcılar kaydedilen görüntüleri indirme veya paylaşma dizinlerinden seçebilir veya kendi tercih ettikleri başka bir dizin de kaydedebilirler.

  Google Chrome Android Uygulamasının Ekran Görüntüsü Alma Özelliği, dijital hayatınızın her anının kolayca yakalanmasını sağlamanın en kullanışlı yollarından biridir. Bu özellikle beraber tüm dünyada farklı türlerde internet tarayıcılarında Chrome’un kullanıcıların lehine bir büyümeye sahip olduğunu ortaya koymaktadır. Gözlerini kapatıp hayal gücünden vazgeçmeyin – Chrome size olasılıklar sonsuzluğunu açacak!

  Konuyu Oylamak İçin Tıklayın.
  [Toplam Oy: 0 Ortalama Oy: 0]

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir