Görev Çubuğu Çalışmıyor Çözümü
0 (0)

Günümüzde, bazen bilgisayarımızda sorunlar oluşabiliyor. Görev çubuğu çalışmıyor, açılmıyor veya dondurulmuş görünebiliyor. Bu problemler, bilgisayarı kullanan herkesi endişelendiriyor. Ancak merak etmeyin; bu problemle başa çıkmak çok kolay. Görev Çubuğunu çalıştırmak için yapacağınız ilk şeyin ve çözümlerin ne olduğunu sizin için bu makalede inceliyoruz.
Görev Çubuğu Çalışmıyor Çözümü

1. Görev Çubuğu Neden Çalışmıyor?

Pek çok masaüstü kullanıcısı çalışan masaüstü uygulamaları ile alakalı sorunlar yaşamış olabilir. Bir uygulama çalışmayıp da başlamazsa veya çalışmayı durdurur ve basit görev çubuğu işlemleri işlemezse, bu oldukça üzücü olabilir. Masaüstü uygulamaları ile alakalı sorunlar birden fazla faktörün bir araya gelmesi ve bunların görev çubuğunu etkilemesi sonucunda ortaya çıkabilir.

Öncelikle, masaüstü uygulamalarının yanı sıra güncel olmayan Windows güncellemeleri ve bu uygulamalarla alakalı çatışma problemleri bulunabilir. Antivirüs yazılımlarının etkisiyle sürümle alakalı doğrulama ve onayı bulunmayan uygulamalar da kötü bir görev çubuğu deneyimine yol açabilir. Bu etmenlerin her biri, görev çubuğunun arızalandığı ve çalışmayıp durdurduğu durumda sizi bulabilir.

 • Windows Güncellemelerinin Güncel Olmayışı
 • Güvenlik Yazılımların Sorun Oluşturması
 • Uygulama Çatışmaları

1. Görev Çubuğu Neden Çalışmıyor?

2. Görev Çubuğu Çalıştırmak İçin İpuçları

Görev çubuğu her kullanıcının ve her bilgisayarın içinde bulunan bir parçasıdır. Bu sebeple, çoğu zaman görev çubuğu zordur çalıştırmak. İşte size her biri yüzeysel olmasa bile çok kullanışlı olan iki ipucu:

 • Bilgisayarınızı yeniden başlatın: Bu, özellikle görev çubuğunun tepki vermediği durumlarda harika bir çözüm olabilir. Sadece bilgisayarınızı yeniden başlatın ve görev çubuğunun güzel ve tekrar çalışmaya hazır olduğunu anlayın.
 • Sağ tıklayın ve özellikleri kontrol edin: Görev çubuğu etkin değilse, bunu sağ tıklama ile göstererek çözebilirsiniz. Görev çubuğunu seçin ve ardından özellikler sekmesinde gerekli ayarları yapın. Emin olun, her şey doğru beşide verildiyse, görev çubuğu artık çalışır.

İki ipucu kapsamında, herkesin kendi bilgisayarına kendine özgü bir şekilde uyumlu olmalarının ötesinde, hataya neden olabilecek bir şeyi döndürmek, görev çubuğunu etkinleştirmek veya çalıştırmak için bir şans maçı içerisine girdi.

2. Görev Çubuğu Çalıştırmak İçin İpuçları

3. Görev Çubuğu Sorunlarının Önlenmesi

Görev Çubuğu sorunlarının genellikle işletim sistemlerinin temel fonksiyonlarından birini bozmuş olmasından kaynaklanır. Bu sorunları önlemek adına öncelikle şu iki adım atılmalı:

 • Sistemi Güncelleyin. Her işletim sistemi düzeltme kodları ile zamanla güncellenir ve stresli durum açısından ön önemli bir adımdır sorunların önlenmesi. Güncel güvenlik alanları kazanılır ve sistem kararlılık artar.
 • Sistemi Yenileyin. Sistemin tüm yazılımının cihazdan alınarak bilgisayarın “başından itibaren” yenilenmesi faydalı olur. Diğer çözümler sistemi yeniden başlatmanın ya tek taraflı ya da iki taraflı olması gerektiğinden daha anlamlı olabilir.

Görev Çubuğu sorunlarını önlemek için mevcut işletim sisteminin güncelleyerek veya yenileyerek uygun adımlar atılmalıdır. Çok sayıda müşteri desteği veya online video gözden geçirmeleri kullanılarak açıklanan temel adımlar uygulanmalıdır. Ancak bilmiyorsanız, bu düzeltmeleri atlamak en iyisi olur.

4. Görev Çubuğu Tekrar Çalışmasını Sağlamak

Görev Çubuğu, Bilgisayarınıza Büyük Bir Konforu Sağlayan Fonksiyonelli Bir Unsurdur. İşlerinize Kolay Ulaşmak Ve Nihai Sonuçları Daha Hızlı Almak İçin, Tıklamayla Çalışan Görev Çubuğu’nu Düzgün Şekilde Yapılandırmak Önemlidir. Bu, Başlangıç ve Geçerli Çalışma Biçimi Olmasını Sağlar.

İçin Birkaç Önerimiz Var:

 • Windows Güncelleştirmelerini Denetleyin: Sisteminizi Güncelleştirmeden Önce, Windows’un Güncel Olup Olmamasına Dikkat Edin.
 • Görev Çubuğunu Yeniden Başlatın: Elinizdeki İş İçin, Görev Çubuğunu Yeniden Başlatma İşlemi İçin Windows Hizmetlerini Denetleyin.
 • Tasmı Temizleyin: Bazen Habercilik Programlarında Bir Sorun Belirmektedir Ve Bunu Ortadan Kaldırmak İçin Cihazınızı Profesyonel Bir Temizleme Programıyla Taramalısınız.
 • Güncel Sürücüleri Güncelleyin: Güncel Sürücüler, PC’nizin İşlevselliğini Geliştirir Ve Görev Çubuğu’nun Tekrar Çalışmasını Sağlar.

Ayrıca, Güncel Sürücü İndirme Sitelerinden Üretici Tarafından Güvenli Bir Şekilde Yüklemek İçin, Cihaz İşletim Sistemini Doğru Olarak Belirtmek Önemlidir. Bu Yolla, En Güncel Sürücüleri En Hızlı Şekilde Edinebilirsiniz Ve Böylece Görev Çubuğu Düzgün Çalışma Biçimini Tekrar Elde Edebilirsiniz.

Konu Özeti

Görev Çubuğu çalışmıyor olma durumunda, uygulamalarınız kullanılamaz ve verimlilikte düşme olur. Yine de endişelenmeyin, çözüm de çok uzun sürmeyecek. İyi bir tarama yapılması ve ayarların gözden geçirilmesiyle, Görev Çubuğu problemlerinizi çabucak çözebilirsiniz. Bu makalede, Görev Çubuğu çalışmıyor çözümünün hangi adımlarla gerçekleştirileceğinden bahsettik. Uyguladığınız yöntemler ne olursa olsun, artık Görev Çubuğu duvarına tırmanmak zorunda kalmayacaksınız. İşlemlerinizi sıkıntısız ve sorunsuz bir şekilde yürütmek için hemen taramaya ve ayarlarınızı gözden geçirmeye başlayın!

Konuyu Oylamak İçin Tıklayın.
[Toplam Oy: 0 Ortalama Oy: 0]

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir