Hollanda Konsolosluğu Vize
0 (0)

Hollanda vize işlemleriniz artık Türkiye’de ve daha da kolay! Hollanda Konsoloslukları vize uygulamalarına yeni bir gözle bakıyor ve Türk vatandaşlarının Hollanda vizesi için başvuruda bulunmasını kolaylaştıran çözümler üretiyor. Müracaatlarınızı istediğiniz sıklıkta, zamanında ve daha az işlem masrafı ile yerine getirebilirsiniz!
Hollanda Konsolosluğu Vize

1. Hollanda’da Vize Uygulamaları

Hollanda vizesi için, Hollanda’ya gitme planınızın durumuna göre, genellikle bir Schengen Vizesi uygulamasına gereksinim duyarlısınız. Planınıza bağlı olarak, 80 ülkeden birinin vatandaşı iseniz, kullanabileceğiniz başka alternatif giriş mevzuatları da mevcuttur. Hollanda’da vize başvurunuzu ne kadar erken yaptığınızla büyük ölçüde etkileyecek.

 • Schengen Vizesi: Hollanda’ya giriş yapan ve orada en fazla kırk beş gün kalamayan, Schengen Bölgesi’nden bir vatandaşı olmayan kişiler, Schengen Vizesi ile Hollanda’ya girebilir.
 • Gümrüksüz Seyahat: Hollanda’ya giriş yapacak olan ve 42 Avrupa ve Kuzey Amerika ülkesinden bir vatandası olanlar, aşağıda listelenen koşullara uymaları koşuluyla işlemlerini en az formel vize başvurularına kıyasla kolaylaştırabilir.

Vize başvuruları genellikle resmi bir pasaport ya da geçerli bir kimlik kartının bir fotokopisi de dahil olmak üzere hassas kişisel detayları içeren bir başvuru formu, pasaport kalıbı ve birçok referans gibi belgeleri çağrıştıracaktır. Bununla birlikte, gerekli belgeler, vize işleminizi gerçekleştirmek için gerekli olan ortak hükümleri doğrulamak için tarafınıza sunulmak üzere, isteklerinize bağlı olarak değişebilir.

1. Hollanda'da Vize Uygulamaları

2. Hollanda Vizesinin Başvuru Süreci

Vize başvurusuna girmeden önce, Hollanda vizesi almak isteyen kişi kendisiyle ilgili doğru bilgileri doldurmak zorundadır. Dolayısıyla, başvurucunun sağlık durumu ve iş geçmişi gibi kişisel bilgileri tam ve eksiksiz olmalıdır. Aşağıdaki noktaları da okumalı ve anlamalısınız:

 • Başvuru formu yalnızca İngilizce yada Felemenkçe olarak doldurulabilir.
 • Başvuru formunda istenen belgeleri zorunlu olarak eklemelisiniz.
 • Başvurunuzu yetkili bir vize dairesine ya da vize konsolosluğuna göndermelisiniz.
 • Vize başvurunuz yalnızca yurt dışından yapılırsa, başvurunuzu bir vize danışmanlık hizmeti aracılığıyla göndermelisiniz.

Uzun sürecek vize başvurularınızın uygun kategorileri vardır. Bunlar, öğrenci, oturma, sağlık veya ticari vize olabilir. Burada dikkat etmeniz gereken şey, vize başvuru özelliğinizin size uygun bir kategoriye girmesi ve uygun belgelere dayanmasıdır.

2. Hollanda Vizesinin Başvuru Süreci

3. Hollanda Konsolosluğu ile Vize Başvurusu

 • İlgili Belgeler : Hollanda Konsolosluğu tarafından talebinizin kabul edilmesi için gereken belgeleri toplayın. Bunlar arasında Hollanda’ya yapacağınız seyahatin amacı, geçerli bir pasaport veya kimlik kartı, gitmek istediğiniz tarih aralığının belgelenmesi gereken bir rezervasyon ve/veya bilet, konaklama için belge ve gereken ücretleri ödemek için bir banka hesap kayıt belgesi bulunur.
 • Vize Talebi : Vize talebi için doldurulmuş olan formu Hollanda Konsolosluğuna göndermelisin. Ayrıca istenen belgelerle birlikte yaptığınız başvurunun izliyebilmek için başvuru numarası almanız gerekir.

Kabul verilen bir vize talebi için, Hollanda Konsolosluğu ile iletişim kurmak, yapılması gereken en önemli adımlardan biridir. Hollanda Konsolosluğu tarafından verilen vize formu doldurulmalı ve formu göndermeden önce güncel belgelerin de gönderilmesi gerekir. Bu belgelerin arasında Hollanda’nın aradan çıkma nedenleri, geçerli bir pasaport veya kimlik kartı, gitmek istediğiniz tarih aralığının belgelenmesi gereken bir rezervasyon ve/veya bilet, konaklama için belge ve gereken ücretleri ödemek için bir banka hesap kayıt belgesi yer alır.

Vize talebinin alınmasının ardından süreç bir denetim aşamasına geçer. Aşamaya girmek için, konsolosluk viye başvurunuzu kontrol eder ve kabul edilmesi halinde, vizenin ne zaman çıkacağını ve ödenecek ücretleri belirler. Eğer form doğru doldurulmuşsa, vize başvurusu için izin verildiğini bileceksiniz.

4. Hollanda Vizesi ve Yürürlükteki Kurallar

Hollanda vizesi, Hollanda’ya ortalama bir yıl içinde seyahat etmeye yetkili olarak çalışmak, geçici olarak yaşamak veya üniversite eğitimine katılmak için gerekli bir vizelerdir. Başvuru sahiplerinin, genel olarak, vize başvurusunda yer alması gereken minimum özelliklere sahip olması gerekir:

 • Yaş yaklaşık 18 ile 70 arasında olmalıdır.
 • Güvenilir seyahat ve sağlık sigortası sağlamalıdır.
 • Geçerli bir pasaport ibraz etmelidir.
 • Vize başvurusu için ödenen ücretleri ödemelidir.

Hollanda vizesinin yürürlükteki kuralları genellikle ülkeye olan seyahat amaçlarına dayanmaktadır. Örneğin Hollanda’ya seyahat eden vatandaşların ne kadar kalmak istediği başvuru sahibinin mevcut durumuna göre belirlenir. Turizm amaçlı vize başvuruları genellikle 90 güne kadar izin verilirken, çalışmak veya üniversite eğitimi almak amacıyla vize başvurusu yapanlar 180 güne kadar izin alabilir. Hollanda vizesi almak isteyen kişilerin güvenlik, refah ve ekonomik kriterleri ile evrakların tam ve doğru şekilde hazırlanması çok önemlidir.

Konu Özeti

Konum olarak Hollanda Konsolosluğu Vize sürecinin her aşamasını nasıl başarılı bir şekilde tamamlayabileceğinize dair güvenilir bir yol haritası çiziyor. Bu sayede, geleceksearata rahatlıkla Hollanda Vize sürecinin içinden gelebileceğinizi çok bilinçli bir şekilde rahatlıkla geçebilirsiniz.

Konuyu Oylamak İçin Tıklayın.
[Toplam Oy: 0 Ortalama Oy: 0]

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir