İnfluencer Nasıl Olunur – Instagram influencer olmak istiyorum
0 (0)

Bugün iletişim ağlarının çokluğundan sıyrılmak adeta bir zorunluluk haline geldi ve günlük hayatımıza ciddi faydalar sağladı. İnfluencer olmak için herkesin harikulade bir yol izlemek gerektiğini biliyoruz, ancak çoğu zaman bunun nasıl başladığını ya da nelere ihtiyacımız olduğunu bilemeyebiliyoruz. Bu yazımızda Instagram influencer olmak isteyenler için, influencer nasıl olunur konusuna istediğiniz ilgiyi göstermeye hazırız.
İnfluencer Nasıl Olunur – Instagram influencer olmak istiyorum

1. Influencer Olmaya Adım Atmak: Neye İhtiyacınız Var?

Adım başı bir Influencer olmak, ne yazık ki büyük bir lükse sahip olmanız anlamına gelmiyor. Influencer olmak, hayatınızı değiştirecek kalıcı bir başarı için doğru stratejiyi uygulamanızı gerektirir. İlk olarak, neye ihtiyacınız olduğuna karar vermelisiniz ve daha sonra bu stilinizi oluşturacak öğeleri sağlamalısınız:

 • Doğru Platform: YouTube, TikTok, Instagram veya Facebook gibi popüler platformların her biri kendine özgü dinleyici düzeyleri ve içerik türleriyle karşılaşma olanağı sunar. Yaratıcılığınızı pazarlayabileceğiniz en uygun platformu seçin ve içeriğinizi o ile ilişkilendirin.
 • Kaliteli İçerik: İçerik yaratıcılığınız, kaliteli ve orijinal çalışmalar sunmaktır. Kitleler daha önce yayınlanmamış ve kişisel özellik taşıyan içerikler fincanını çalımlamak için acele ediyor.
 • Marka İşbirlikleri: Megastar Influencer’lar, markalarla milyonlarca dolarlık işbirlikleri yapıyor. İthalat-ihracattan bakış açısı, markaları çekmeyi öğrenmek, markalara içeriğiniz hakkında dürüst olmak her iki taraf için de faydalı olacaktır.

Bir başka önemli nokta, çok çalışırken vaktinizi verimli kullanmak olacaktır. Platformlar arasındaki karmaşayı önlemek için günlük programa uygun, içeriklerinizi yayınlamak ve satın alım talep eden markalarla konuşmaya çalışmak için zaman ayırın. İstedikleriniz size ulaşmadığında doğru insanlara ulaşmaya ve sunumunuzu paylaşmaya çalışın. İçeriğinizi havaya uçurmak size yetecek; Influencer olmanın sihirli formülü başarıyla birlikte geliyor. Kendi stilinizle ortaya çıkın; içeriklerinizi sizin olabildiğince tatmin edici bir şekilde yayınlayın ve uzun vadede Influencer olmak zorunda olmadan hayatınızı değiştirecek sonuçlar elde edin.
1. Influencer Olmaya Adım Atmak: Neye İhtiyacınız Var?

2. İnfluencer Şiarı Olacak Kimdir?

Birçok insanın uygun bir influencer olabilmek için öncelikle cesur ve kendinden emin olması gerektiğini düşünür. Bir de öne çıkabilmek için yeterince çekici olması gerektiğini söylerler. Ancak, vücudu ya da ruhu arasındaki dengeyi bozmamak için hala size kendiniz olmanızı tavsiye ediyoruz. Kendiniz olmanın ne demek olduğunu anlamayı başarmalısınız.

Bir influence şiarının nitelikleri arasında olması gereken en önemli özelliklerden biri ise, konu hakkında konuşacak çok şeyi bilmesi. Influencer’ın, unutulmaz ve tutarlı şeyler söylemesi; amacına ve gücüne sahip olması çok önemlidir. İnsanlar arası ilişkileri, her zaman hakkında konuşmak istediğiniz şeyleri zamanda paylaşmaya yetecek kadar çabuk kavrayabiliyor olması gerekir. Diğer özellikler arasında, girişkinlik ve iletişim yeteneklerinin yanı sıra, kişinin kendini ifade etme kabiliyetinin de olması gerekir.

 • Kendini ifade etme kabiliyeti
 • İnsanlar arası ilişkilerde art niyet olmaksızın girişkinlik
 • Konuyu çok iyi anlamalı
 • Konuşması tutarlı ve etkileyici olmalı

2. İnfluencer Şiarı Olacak Kimdir?

3. Instagram’da İnfluencer Olmanın Doğru Yolları

Bir Instagram influenceri olma sürecinde nicelik ve nitelik önemli kıstaslar arasındadır. En önemlisi, hedef kitle hakkında danışmanlık ve yönlendiri almanızdır. İnfluencer olmaktan kastettiğiniz şey herkesin hayal ettiği çeşitli taktiklerin temelinde yatan tabanlardır. Aşağıdakileri uygulacak olursanız Instagramda etkili bir influencer olma yolunda emin adımlarla ilerleyebilirsiniz:

 • Marketinq Planı Oluşturun: Arzuladığınız hedef pazara ve bir müşteri tabanı yaratma stratejisine uygun bir marka stratejisi oluşturun. Hedeflerinizi belirleyin, kültürünüzü belirleyin ve marka imajınızı ortaya koyun.
 • Hedef Kitleyi Tanımlayın: İzleyicinizi, fenomeninizin doğru bireylere ulaşmasına izin verecek şekilde detaylı bir şekilde belirleyin. Aralarında hangi özellikler bulunur, yaş ve topolojik sınıflandırma da dahil olmak üzere hangi konularda ilgileniyorlar, izlemek için subscribe olmak isteyebilecekleri ve çekilmesi gereken fotoğraf çeşitliliklerinin erişilebilirliği gibi konularda önem verin.
 • Aktif Olun: Reddit, Twitter ve Facebook gibi platformlar üzerinde takip etme ve izleyince sorunlarınızı çözmeyi amaçlayın. Başka fenomenlerle aranızdaki ilişkileri canlandırmak ve desteklemek için onları takip edin.

Ayrıca, ürettiğiniz içerikleri de kalmak ve içeriklerinizin kalitesine odaklanmak çok önemlidir. Trendi ve modayı takip ederek içeriğinizi (resim, video) güncel tutun ve mevcut içeriklerinizi güncelleyin. Yaptığınız içeriklerin daima markanızı güçlendirecek bir şeyler taşımasını sağlayın ve gündelik olarak etkileşiminizi arttırıcı sosyal platformlarla özdeşleşin.

4. İnfluencer Olmak İçin Hazır Olun!

Bir İnfluencer Olmanın Ekibinde Ol
Bir İnfluencer olmak istiyorsanız, büyük bir destek grubu edinmek önemlidir. İnfluencerlık güçlü bir takım çalışması arkadaşlarınızla kol kola girmenizi gerektirir. Neye ve kimlere yatırım yaptığınıza ve kimin desteklediğine karar vermek özellikle önemlidir. Öz örnekleme, etkileşim yaratmak ve dijital içerik üretmek sizin için önemli olan diğer önemli ekip üyeleri.

İkonik İçerikyle Büyüyün
Bir İnfluencer olmak için, potansiyel takipçilerin çekici ve ikonik içerik elde etmeleri önemlidir. Bu içerik, takipçilerinize derin anlamlar ve geçerli bir mesaj iletimine dayalı olmalıdır. Bir İnfluencer olmak için, potansiyel takipçilerin izlemeye ve sizi takip etmeye teşvik etmek için kendinize benzersiz ton ve tarz sahibi olmalısınız. Özellikle dijital araçlarla katmanlarla özelliklere sahip bir imaj oluşturabilirseniz, potansiyel bir İnfluencer olmaya yaklaşırsınız:

 • Bilgisayarınızda Fotoğraf Düzenleme Programları
 • Görselleri Hayal Çalıştır
 • Kahve Müzesi Görüntüleri Oluşturun
 • En Güncel İçeriklerinizi Sunun

Konu Özeti

Tüm engelleri geride bıraktınız ve Instagram’ta influencer olmaya başladınız! Artık potansiyelinizin ne kadar büyük olduğunu siz bilerek takipçi sayısını ve sosyal medya üzerindeki üne arttırarak, işinizi marka işbirlikleri ve paralı çalışmalara doğru geliştirebilirsiniz. Zamanı dikkatli kullanarak ve doğru çabalarla yolunuza devam edin; kaybettiklerinize, kazançlarınıza ve başarınıza güvenerek. Instagram’da basarılı influencer olarak sonsuza dek sürükleyici kariyersinize ilerleyebilirsiniz.

Konuyu Oylamak İçin Tıklayın.
[Toplam Oy: 0 Ortalama Oy: 0]

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir