iPhone’unuz çok mu ısınıyor? İşte onu soğutmanın en iyi ve en kötü yolları…
0 (0)

Günümüzde, ortalama kullanıcının, kişisel bilgisayar, dizüstü bilgisayar, akıllı telefon ve tabletler arasında bolca zaman harcadığı bilinmektedir. Bu çağda, iPhone kullanıcıları da aynı yakınmaların ışığı altında yaşıyor: iPhone’unuz çok mu ısınıyor? İşte onu soğutmanın en iyi ve en kötü yolları…
iPhone’unuz çok mu ısınıyor? İşte onu soğutmanın en iyi ve en kötü yolları...

1. Isınan iPhone’unuzdan Kurtulun!

Çözüm: Sıcak iPhone’unuzu Hemen Soğutun!

iPhone’unuz yağmurlu bir hafta sonu akşamı ya da sıcak bir plaj günü haftasonu boyunca sizinle birlikte taşınmış olabileceğinden sıcak bir yuva olmuş olabilir. Bu kavurucu soğuktan kurtulmak için aşağıdaki ip uçlarını takip edin:

 • Sıcak olan iPhone’unuzu Soğutacak Sabit Konular Bulun: Telefonunuzu soğutmak için çeşitli yöntemler vardır; bunlardan biri, sabit bir noktaya koymaktır. Örneğin, bir yemek masası üzerine koymak, marangoz tezgahına veya temiz bir tahtaya koymak iPhone’u kavurucu sıcaklıktan uzak tutacağından dolayı yardımcı olacaktır.
 • Kapatın: Bir iPhone’u ısıtmak için kullanımınıza devam etmeye devam etmek büyük olasılıkla sorunu daha da kötü hale getirecektir. İPhone’u kullanmayı bırakın ve birkaç saniye sonra kapatın.
 • Soğutucunun Yolunu Açın: iPhone’u emniyetli bir şekilde, güç kaynağından uzak ve iyi havalandırılmış bir alana koymak sizing için olumlu olabilir. Bu, dışarıya bir klima ya da bir soğurucu ile temas kurmak gibidir ve iyi çalışabilir.
 • Bir Gömme ceplik kullanın: iç kısımlarındaki ısıyı dağıtmak için bir gömme cep telefon kılıfı kullanmak da etkili olabilir. iPhone’u kılıfa yerleştirin ve birkaç saniye sonra kılıfı çıkartın.
 • Mümkün Olan En Kısa Sürede Şarj Etmeyin: iPhone’u en kısa sürede şarj etmeyi reddeden pek çok kişi var. iPhone’u şarj etmenin ısıyı arttırması olasılığı olduğundan, muhtemelen en iyi seçenek, telefonunuzu herhangi bir güce bağlamaktan kaçınmak olacaktır. Telefonunuzun genellikle çok zorladığından emin olun.

Yukarıda listelenen bu ipuçları, sıcak olan iPhone’unuzu kullanılabilir sıcaklığa getirmek için yardımcı olacaktır. Böyle bir durumda, her gün işlemlerini kusursuzca yerine getiren olağandışı bir cihaz kullanmaya devam edin!
1. Isınan iPhone'unuzdan Kurtulun!

2. İyi ve Kötü Yollardan Rankoşmanın Nerede?

Rangoşman Ne Tip Durumlarda Kullanılır?
Rangoşmanın iki temel kullanım şekli vardır.

 • Kötü durumlar için – karışıklıkları veya geçici çatışmaları çözmek için çözüm geliştirme yardımı
 • İyi durumlar için – etkili karar alma, fırsatları geliştirme ve önerilen çözümleri takip etme

Rangoşmanlar, taraflar arasındaki toplumsal çatışmaları çözmek için ve insanları yeniden bir araya getirmek için kullanılır. İyi durumlarda bile, insanlar arasındaki çatışmalar genellikle ortaya çıkar. Rangoşmanların amaçları, bu çatışmaları çözmek ve bir araya gelerek kazan-kazan işleri üretmektir.

Rangoşmanlar ayrıca, taraflar arasında ekonomik çatışmaları ve siyasi çatışmaları çözmek için kullanılır. Böyle durumlarda, taraflardan her biri arasındaki çözüm arama sürecini düzenlemek ve kontrol etmek için rangoşman kullanılır.

Günlük yaşamda da, rangoşmanlar arsa kiralama anlaşmalarında veya çalışanlar arası çatışmalarda yardım almak için kullanılır. Bazen, çocukların anlaşmazlıklarındaki yetişkinler “Rangoşman” olabilir ve iki taraf arasındaki tartışmayı iyileştirmek için kullanılır.

Rangoşmanlar Nerede Bulunabilir?
Rangoşmanlar, yerinden uzaktan veya başka bir ortamda sunulabilir. Rangoşmanlar, sıklıkla lokal bölgelardaki “yönetim kurumları”nda olduğu gibi yerel hükümetler tarafından desteklenen örgütlerde, barış vakıflarında veya akademik çevrelerde rangoşmanlar bulunabilir.

Bir üniversite veya başka bir üst düzey eğitim kurumundan mezun olanlar, rangoşman olarak çalışan kişiler bile bulabilir. Bazı ülkelerde, kötü durumlarda çalışacak rangoşmanlar için hükümetler tarafından ödüller dağıtılmaktadır.

Ayrıca, rangoşmanlar şirketler tarafından, karşılıklı anlaşmazlıklarda, ekonomik ve siyasi çatışmalarda veya barış sürecinde hizmet veren şirketlerden de satın alınabilir. Bazı durumlarda, rangoşmanlar, bir araya gelebilecekleri başka bir ülkeye de seyahat etmek zorundadır.

Rangoşmanlar, internet üzerinden de alınabilir. Günümüzde, çoğu güvenilir rangoşmanın kendi internet siteleri veya rangoşman arama sitelerinde listelenmektedir.
2. İyi ve Kötü Yollardan Rankoşmanın Nerede?

3. İsınan Telefona Sahip Olmak Artık Daha Kolay

Günümüzün modern hayatı, işleri nispeten kolaylaştırmak için artan sayıda cihazın kullanımını mümkün kılıyor. Bunların birisi de isınan telefonlar.

Kablosuz Şarj ile Isınan Telefona Sahip Olmak İstiyorsanız:

 • Öncelikle kablosuz şarj özelliği olan bir telefon seçmelisiniz.
 • En iyi kablosuz şarj destekleyen telefonu seçin ve aradığınız özellikleri kontrol edin.
 • Kablosuz şarj teknolojisi hakkında daha fazla araştırma yapın, karşılaştırma ve okuma yapın.
 • Aradığınız telefonu satın alın.
 • Kablosuz şarj için gerekli olan cihazları ve aksesuarları satın alın.

Kablosuz şarjlı bir telefona sahip olarak artık destek sebebiyle parçaları için rahatsız edilmemiş olacaksınız. Ek olarak, bu tür telefonlara istediğiniz her yerde kablosuz bir şekilde şarj olmak mümkün.

Kablosuz şarjlı telefonlar genellikle daha yüksek maliyetlere sahip olsa da, daha önce kablolar kullanılmayınca çoğu zaman kablolarla şarj etmeyi ihmal ediyoruz. Kablosuz şarja sahip telefonlar artık her zaman ve her yerde telefonu kolayca şarj edebilirsiniz.

Kablosuz şarj özelliğine sahip bir telefon, muazzam kullanım kolaylığı ve güvenlik sağlar. Şarj özelliğindeki kabloların olmaması, zamanla hasara neden olabilecek potansiyelini ortadan kaldırıyor.

3. İsınan Telefona Sahip Olmak Artık Daha Kolay

4. Isınmaya Son! iPhone’unuzu Soğutma Rehberi

Çoğu cihazın belki kullanıcılarına yaşattığı bir sorun olarak bilinirken, iphone kullanıcılarının sıkça karşılaştıkları bir sorun soğuk olmayan ve hatta çok sıcak olan cihazlarıdır. Isınma, cihazın çevre ile nefes alamamanın bir sonucu olarak, giderilmesi gereken önemli bir sorundur.

iPhone kullanıcılarının soğutmanın en iyi yolunu keşfetmesi gerekiyor. İyi haberleri burada, kolay bir şeymiş gibidir. Her şeyden önce. kapağınızı açmalısınız. Kapak güvenli bir şekilde takıldığında yüksek termal direnç nedeniyle cihazı sıcak tutabilir. Açık kapak kullanın ve doğal hava akışını mümkün kılın.

 • Görüntü iletişim kullanmaktan kaçının.
 • Araç, indirme ve yüklemeyi sınırlandırın.
 • Ön plan uygulamaları kapatın.
 • Geri plan uygulamaları gizlemek için İphone’dan özelleştirin.

Ayrıca, cihazı istemediğiniz kadar sıcaklaşmamak için şarjı uzun süreli kullanmaktan kaçınmalısınız. Böylelikle akıllı cihazlarınız daha uzun süre değerinde kalacak ve siz de daha rahat kullanım sağlayabileceksiniz.

Güç tasarruf özelliği ile iPhone’unuzu daha düşük sıcaklıklara soğutmak ve istediğiniz performansı elde etmek de mümkün. Özelliği açmak veya kapatmak için Ayarlar> Genel> Ergonomik> Güç Tasarrufu sekmesine girebilirsiniz.

Ardından, hiçbir şey çalışmadıysa, hafif bir silikon kılıf kullanın. Bu tür kılıflar çoğu durumda cihazınızı parlak ve soğuk tutar. Silikon kılıf arayan herkes birçok çeşit ve seçenek arasından tercihini yapabilecektir.

Son olarak, iPhone’unuzu soğutmak için yapabileceklerinize odaklanın ve bunları uygulamaya başlayın. Özellikle, sıcaklık izin verilen sınırları aşan cihazlarınızı gözlemliyorsanız, biraz daha gözlemle ve uygulamaya devam edin. Yapabildiğiniz en iyi şeyleri takip ederseniz, iphone’nuzun sıcaklık dengesini kontrol altına almak için yavaş ama emin adımlar atarsınız.

Merak Edilen Sorular

Q: Mümkün olan en iyi yol nedir, iPhone’umu hızlı bir şekilde soğutmak için?

A: iPhone’unuzu çabuk soğutmak için, ekranınızı kapatıp cihazınızı kapalı duruma getirerek arka tarafını hava üfleyin. Ayrıca, cihazınızın ön taraftaki deliklerinden hava üfleyerek cihazın içini soğutmanız da mümkündür.

Şimdi bilgi edindiğiniz iPhone’unuzda ısınmanın kötü etkilerini azaltacak ve cihazınızı daha rahat kullanmasını sağlayacak yolları bilmenizin verdiği rahatlıkla en kötü durumlarda dahi şu ana kadar öğrendiklerinizi kullanabilirsiniz. Umarız bu makalemiz sizin için yararlı ve kullanışlı olmuştur.

Güle güle,
Havalı Teknoloji

Konuyu Oylamak İçin Tıklayın.
[Toplam Oy: 0 Ortalama Oy: 0]

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir