Isparta Gelendost Gezilecek Yerler
0 (0)

Isparta’nın gelendost ilçesi, her yıl yüzlerce ziyaretçiye ev sahipliği yaparak size unutulmaz bir tatil yaşatmak için her zaman açık kapılarını kucaklamaktadır. Muazzam ormanları, eşsiz jeotermal kaynakları ve doğa harikası alanları bulunan Gelendost, sizin için lezzet dolu, ormanlarla dolu, sağlık köyleri ile donatılmış çok sayıda gezilecek yeri ile sizi şaşırtacak. İşte size bu harika bölgenin birkaç değerli gezilecek yerinden bahsetmeye hazırız.
Isparta Gelendost Gezilecek Yerler

1. Gelendost’ta Eşsiz Güzellik: Gezilecek Yerler

Gelendost’ta yaşıyorsanız ya da seyahat ediyorsanız kesinlikle bu bölgenin güzelliğini kaçırmamalısınız. Sınırlarının sınırlı sakinliği ve eşsiz yerleri, gelenleri kendine hayran bırakmaktadır. Mutlaka gezilecek yerlerin haritasına bakmalısınız:

 • Gelendost Ormanı: Orman krajobrazı ile şirin manzaraları, dal ve taşlarıyla orman öyle bir yer ki, orada vakit geçirmenin tadı hemen hemen vazgeçilmez olacak. Yeşillikler içinde tüm stresinizi üzerinizden atın ve arınma hissini yaşayın.
 • Kızılcahamam Şelalesi: Kızılcahamam’ın bir güzelliği daha, Şelale. Şelalenin çevresini teşrif edebilmek için mekânın doğal belirginliliğini hissetmelisiniz. Günbatımında ise çok daha özel oluyor.
 • Hevsel Bahçeleri: Süs bitkilerinden şık tasarlanmış peyzaj bitkilerine, Hevsel Bahçeleri’nde her şey mevcut. Zengin bitki cennetinde serinleyip çevresinin tadını çıkarın. Orada uzun süre kaybolup kendinizi yeniden keşfedebilirsiniz!

Gelendost’ta çok gezilecek yerler mevcut. Her yerin kendine has doğal güzelliği ve tarihi sıcaklığı, yerli ya da yabancı herkesi cezbediyor. Bu bölgede gitmek herkese güzel hatıralar bırakacak!

1. Gelendost'ta Eşsiz Güzellik: Gezilecek Yerler

2. Harika Fotoğraf Çekebileceğiniz Mekanlar

Göz alıcı manzaralar ve eşsiz yerler arayanlar için oldukça ilginç mekanlar var. Çektiğiniz fotoğrafların her zamankinden daha iyi olmasını garanti eden bu mekanlar arasında;

 • Bozkır ve çöller: Doğadan olabildiğince uzak kayalıklar, sessiz çöller ve gökyüzüne yakın bozkırlar, bu güzel alanların keşfedildiği anın karelerinin çok özel olduğu doğru. Bozkırın rahatlığını yaşayarak manzara fotoğrafı çekmek olağanüstü!
 • Ormanlar: Gölgedeyken alışılagelen renklerin çoğunu yakalayacaksınız ve her zamankinden daha canlı geçitler yapmak çok keyifli olacak. Birkaç saat kaybolduktan sonra çektiğiniz fotoğraflar ormandaki gizleri keşfetmekten çok daha somut olabilir.
 • Göller ve Göller: Sessiz ve deniz mavisi suya sahip olan göller, sonsuz faruklu denizler ve yüksek dağların arka planında göllere yakın fotoğraf çekmek çok keyifli olacaktır. Bu fotoğrafları dinlenmek için en iyi yerlerden biridir ve bir olağanüstü manzara arayanlara çok hitap ediyor.
 • Şehir Manzaraları: Sizi çevreleyen tarihi yapılar ve her yerde her şeyi görebileceğiniz deniz seviyesindeki yerler, şehir manzaralarının anısına bir şey bırakmak için aradığınız güzel mekandır.

Bu mekanların her biri farklı olduğu için, her birinde olağanüstü fotoğraflar çekme şansınız var. Dünyada herhangi bir yerde olmanın güzelliğini yakalayacak olan bu mekanlar, harika bir fotoğraf portföyüne sahip olmanız için en iyi seçeneklerden birisidir.

2. Harika Fotoğraf Çekebileceğiniz Mekanlar

3. Birbirinden Güzel Manzaralar

Türkiye, her sahiliyle, her doğal güzelliğiyle, her manzarasıyla muhteşem bir ülke. Ankara ile İstanbul arasında, Ege’den Doğu Anadolu’ya, Marmara’dan Karadeniz’e, doğal muhteşemlikler ve verbiden verbisi manzaralar karşılaştırmak imkansız.

Şöyle ki, Akdeniz’in mavisinde yüzen Datça, Ege’nin turkuazında tatilden tatil yapan Bodrum, Karadeniz’in kayalıkları arasında yer alan Ayder, doğanın sizi yanında hissetmeyi sağlayan Uzungöl, sizi bin yıldır eskiye donduran Ani, kalabalık havasına rağmen dingin ve sakin Antalya Kaleiçi… Birbirinden muhteşem ve çarpıcı bu kumsalların sunduğu seenekler sınırız.

 • Datça: Akdeniz’in mavi açıklarıyla örtülü.
 • Bodrum: Ege’nin turkuazının sonsuzluk hissi.
 • Ayder: Karadeniz’in tepeleri arasındaki sakin yaşantı.
 • Uzungöl: Doğayla iç içe olmak isterseniz ideal.
 • Ani: Doğruyu ile yanlışını paylaşan eski kent.
 • Antalya Kaleiçi: Boğaz dolu kalabalık meydanların manzarası.

4. KEYİF: Isparta Gezisinin Tadını Çıkarın!

Isparta, 83 km uzunlukta kristal berraklıkta Birküçuk ve Acısu Çayı arasında kurulmuş muhteşem bir şehirdir. Elinde Türkiye’nin doğal güzellikleri ile zengin bir kültür harmanlaması olan Isparta, keyifle gezinin sizi kendine çeken bir hazine arayışına çıkarmak için doğru yer!

Eski bir şehir olan Isparta; zaten kapsamlı bir kültür mirası bırakmış, sizi sarar sizi her yerde! Sizi bu güzel şehrin kültür gezisine davet ediyoruz. Öncelikle, kentin en görkemli eserlerinden olan Isparta Ulu Camii’ni ziyaret edin. Ardından, ala baytar havuzu etrafında güzel yürüyüşler yaparak eşsiz sokakları keşfedin. Sizin için önerdiğimiz diğer deneyimler şunlar:

 • Dut Ağacı Plajı – Mükemmel iznik Kalıntıları arayışı için harika bir yer!
 • Navruz Şelalesi -Buz gibi suyu ile lezzetli yiyecekleri ile canlı bir havayla dolu!
 • GölcükMağarası – Eşsiz göl manzarası ile sıradan bir mağara deneyimini kaçırmayın!

Isparta Gezisi, sizin keyfini en üst seviyeye çıkarmaya hazır! Harika kültür, görkemli mekanlar ve zengin doğal güzellikler; bu harika şehrin özgün tesirini çıkarın ve tadını çıkarın!

Konu Özeti

Isparta’nın gelendost sehri doğanın korusu olarak tarihin unutulmaz bir parçası. Gezilecek yerler, festivalleri, mutfak lezzetleri ve geleneksel törenleriyle, Isparta’yı ziyaret etmek brüt bir mutluluktur. Dolu dolu mevsimleri, yeşillikleri, havası ve yeme-içme keyfini sunarak Isparta inanılmaz doyumlu anılarla dolu. Isparta’ya hoşgeldiniz, bir daha hiç ayrılmadan tekrar gelin.

Konuyu Oylamak İçin Tıklayın.
[Toplam Oy: 0 Ortalama Oy: 0]
25 Temmuz 2023

instreet
0 (0)

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir