İstanbul Bakırköy Gezilecek Yerler
0 (0)

Günümüzün küresel dünyasındaki koşuşturmada, İstanbul’daki Bakırköy Gezilecek Yerler ile şehir turunda sizi rahatlatacak fitne berrak bir manzaraya sahip. İstanbul’da en güzel tatil anlarını yaşamak için, sizi unutulmaz gezilerle buluşturacak Bakırköy’e gitmeye ne dersiniz?
İstanbul Bakırköy Gezilecek Yerler

1. Bakırköy Gezilecek Yerlerinin Gizemi

İstanbul’un İlçesi Bakırköy kültürlerin harmanlandığı, tarihin izlerinin süslediği bir cennet gibi. Bakırköy tarihi, kültürel ve eğlenceli yerleri keşfe çıkma cesaretini göstermek isteyenlerin vazgeçilmez adresi.

Bakırköy tarihiyle dolu gezilecek yerleri ile bambaşka bir deneyim oluşturmaktadır. Dikkat çeken ve ziyaret edilebilecek bu eşsiz yerler örneğin;

 • Altınköy Cami
 • Kendi Kalesi
 • Sahilboyu Parkı
 • Atatürk Anıtı

Bir şehirde sıkça adını duyduğumuz Bakırköy’e sıkça ziyaret ediliyor. Yüzyılların izlerini taşıyan bu yerleri ziyaret ederken birbirinden güzel manzaralar ile karşılaşacak ve bölgenin gizemini keşfedebileceksiniz. Bakırköy’ün kalbine doğru yürüyerek keyifli bir gününüz olacak.

1. Bakırköy Gezilecek Yerlerinin Gizemi

2. Bakırköy’deki Göz Alıcı Güzellik

İstanbul’un silueti, Bakırköy’de ayağınızın altından uzanıyor. Anadolu Yakası’nın deniz kenarı yerleşimlerinden biri olan bu yer, nefes kesici liman görüntüleri ve tarihi alanlarla ünlüdür. Kompakt, renkli ve zengin kültürel dokunuşlarla çevrili, Bakırköy her ziyaret toplarının alacakları neşelenmiş.

Gezginler, buradaki meşhur Büyük Çamlıca Tepesi’nin manzaralarının tadını çıkaracak. Sahilden kalenin güneye bakan kenarından geçerek, önündeki Tarihi Bakırköy Pazarı’nın hayranı kalacak. Yürüme mesafesindeki Bakırköy İskelesi, keyifli bir yürüyüş üzerinden birçok denizci masal gemilerine armağan edilmişlerdir.

 • Büyük Çamlıca Tepesi’nin panoramik manzarası: Bakırköy’ün en ünlü manzarası olan Büyük Çamlıca Tepesi, ışıklı gündüzlerinde bir tatil gününe davetiye oluşturur.
 • Tarihi Bakırköy Pazarı: Bölge çevresindeki modern gelişmelerden etkilenmemiş, tarihi yerleşim alanı olan Bakırköy Pazarı, deniz mahsülünün devamlı pazarlanması nedeniyle meşhur.
 • Bakırköy İskelesi: İskele halka açık bir yürüyüş parkı olarak dikilmiş, tarihi teknelerinden özel gemilere kadar çeşitli gemilerin durması nedeniyle şehrin teknelikleri.

2. Bakırköy'deki Göz Alıcı Güzellik

3. Keşfetmek İstediğiniz Bakırköy

Turizmin En Merak Edilen Yörelerinden Biri!

Bakırköy, İstanbul’un en merak edilen turistik yörelerinden biridir. Yöre kendine has güzelliğiyle turistlere ilk anda hayran oluşturmaktadır. İstanbul’un Anadolu yakasından aşina olmak isteyenler için Bahçeköy Plajı ve Marmara Denizi, mahalle sakinleri için ise Bolvadin Parkı, Sarıyer Kültür Merkezi gibi çevresinde yer alan yerler Bakırköy’ün çekim merkezi olarak görülmektedir.

Bakırköy’ü tatil yapmak isteyenler için düşündüren bir yer olmakla beraber etkinliklerin de yoğun olduğu tarihi bir belde. Özellikle Kadıköy ile günübirlik turlar yapılan yerlerden biri. İstanbul Boğazını görmek isteyenler için en doğru adres olan Bakırköy boğaza çok yakın olmasıyla, Coffeeentrepreneur, Kullanım Garden, Yıldız Parkı gibi mekanları ile çok özel alanlara da sahiptir.

 • Bahçeköy Plajı
 • Marmara Denizi
 • Bolvadin Parkı
 • Sarıyer Kültür Merkezi
 • Coffeeentrepreneur
 • Kullanım Garden
 • Yıldız Parkı

Tatil için güzel tarihi mekanlarla, verimli vakit geçirmek isteyenler için sembolik yerlerin oluşturduğu çok şeyler barındıran Bakırköy, özellikle denizin tam ortasında kurulmuştur. Deniz kıyısındaki köşkleri, seyyar satıcılar ve özgün kültürü ile Bakırköy bir gün gezmek için düşünülebilecek harika bir yerdir. Bakırköy’e planlanan ve düzenlenen etkinlikleri de kaçırmamak gerekir. Bu tip organizasyonlar ile güzel günler geçirebilirsiniz.

4. İstanbul Bakırköy’de İnanılmaz Turistik Mekanlar

Bakırköy İstanbul’da çok sayıda turistik mekanlarla dolu. Şehrin eşsiz kültürel mirasının ve geçmişinin izlerini hala görebileceğiniz yerler, her aradığınızın fazlasını sizlere sunmaktan mutluluk duyacak. Ekose Park, bu harika mekanların başında geliyor ve bahçede harika barınaklar, sanat eserleri ve kaykay ve go-kart pistleri gibi eğlenceli aktiviteler bulabiliyorsunuz. Yine İstanbul’da kuş gözlemi için önemli bir mekan olan Kuş Cenneti, bahçenin yakınında bulunuyor. Enfes doğa manzarasına ve Bakırköy’ün cömert kuşlarına tanık olmak için de kesinlikle bu yerin görülmesi gereken yerlerden biri.

Bakırköy yakınlarında, turistlerde büyük i̇lgi uyandıran turistik mekanlar arasında İstanbul Rumelihisarı ve İstanbul Karesi bulunuyor. 15. yüzyılda Bizans İmparatoru Orhan Gazi tarafından inşa edilen Rumelihisarı’nı ziyaret etmek için her gün rüya gibi manzaralarla karşılaşabiliyorsunuz. Uluslararası olimpiyatların, kongrelerin, sergilerin ve festivalin evi olan İstanbul Karesi, geniş alanlarının yanı sıra, kütüphaneleri, yüzme havuzları ve çok sayıda aktivite için de ideal bir nokta.

Konu Özeti

Kayıp cennet İstanbul’un merkezi yerine çok uzak olmayan Bakırköy’ün çoğu zaman gözden kaçırılan ama çoğu zamanda unutulmaz zenginliği vardır. Köprülerin, meydanların ve tarihin gözden geçirilebildiği Bakırköy’e anılayarak, bu zenginlikten ve doğanın güzelliğinden çıkarken, insanlar Bokböy’de ömürlerinin en özel anılarını paylaşabilecek.

Konuyu Oylamak İçin Tıklayın.
[Toplam Oy: 0 Ortalama Oy: 0]

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir