Kahramanmaraş Pazarcık Gezilecek Yerler
0 (0)

Kahramanmaraş Pazarcık, deniz kıyısındaki yeşil vadilerin arasında uzanan bir tesise sahip. Ormanların arasında yayılıp birbirinden güzel manzaraları görebileceğiniz bu bölge, çevresindeki tarihi ve kültürel güzelliklerin bir araya geldiği yerlerden biridir. Burada gezilecek çok sayıda mükemmel yerler mevcut. Kahramanmaraş Pazarcık ile ilgili bu makalemizde, sizler için hazırladığımız gezilecek yerleri paylaşıyor olacağız.
Kahramanmaraş Pazarcık Gezilecek Yerler

1. Kahramanmaraş’ta Tanınan Pazarcık Gezilecek Yerleri

Kahramanmaraş, Türkiye’nin her dönem ziyaretçileri tarafından ünlü Pazarcık semtiyle ünlü bir şehirdir. Bu semt, sokaklardaki heybetli gökdelenlerin arkasındaki kır yollarında bir gezintiye çıkmanızı arzu ediyor.

Pazarcık, tarihin derinliklerine ait eğlenceli müzeler, baştan çıkarıcı kültür ve sanat etkinlikleri ile sizi büyüleyecek. Özellikle, Hatuniye Cami ile Ayasofya Müzesi, kültür ve tarih meraklılarının Kahramanmaraş’ta ziyaret etmeyi unutmaması gereken en önemli noktalardır.

Kahramanmaraş’taki meşhur gezilecek yerler arasında anıtsal anıtları ve konutlarıyla tüm ziyaretçileri memnun edecek olan Memduh Paşa Konağı da bulunmaktadır. Aynı zamanda, şehrin merkezinde bulunan Köse Turizm Merkezi, adrenalin tutkunlarına göre canlı macera ve ziyafet etkinlikleri sunmaktadır.

 • Hatuniye Cami
 • Ayasofya Müzesi
 • Memduh Paşa Konağı
 • Köse Turizm Merkezi

1. Kahramanmaraş'ta Tanınan Pazarcık Gezilecek Yerleri

2. Gizli Bahçeler, Sanat ve Kültür Güzergahı

Kültür ve sanatı arasında eşsiz bir bağ oluşturan gizli bahçeler ile Türkiye’nin çeşitli şehirleri için uçsuz bucaksız bir güzergah açılıyor. Bu nitelikli güzergah, sanatseverlerin ülkedeki sanat etkinliklerinden tümleriyle faydalanmasını sağlıyor.

Bu güzergahın en görkemli örneklerinden biri İstanbul’da bulunan Topkapı Sarayı’nın büyüleyici Bahçesi. Bahçe tarih ile dokunduğu her an tarihsel anıların güzelliğini hissettiriyor. Sarayın her yanına yerleştirilmiş havuzları ve çok çeşitli ağaçları ile ağırbaşlı bir ilham veriyor. Ayrıca burada bulunan şaheserler de, tarihsel canlılığını daha da zenginleştiriyor.

 • Kutsal kadınlar bahçesi: Sultan II. Selim’in kadınlarından alınan isimlerden oluşan bitkisel renkli bahçe.
 • Şal Dairesi: Sultan’dan saray halkına kadar herkesin hakkı olan bir ilham kaynağı.
 • Hürrem Sultan Çeşmesi: İstanbul’da hikayesinden kopamayacağınız böyle bir çeşmenin keyfinden mahrum bırakmayın.

2. Gizli Bahçeler, Sanat ve Kültür Güzergahı

3. Pazarcık’ta Müthiş Deneyimler Yaşayın

Eşsiz tabiatı ve doğal güzellikleri ile Pazarcık her gezginin hayalini süsleyen ideal bir yerdir. Mekân, yüksek dağları, vadileri, kayaları ve her daim yeşille çevrili güzel manzaraları ile her yer tarifsiz bir cazibe kazanmaktadır.

Burada müthiş deneyimler yaşayabilirsiniz;

 • Doğa Yürüyüşü: Dağları,manzaraları ve vadileri ile Pazarcık muhteşem bir yürüyüş rotası sunar.
 • Dalış ve Su Sporları: Sığ ve berrak suları ile bölgeden sadece zevk almak değil,su sporlarını ve dalışı da gerçekleştirebilirsiniz.
 • Kamp: Güzel Pazarcık arazileri sıra dışı kamp deneyimleri yaşamak için idealdir.

Burada güneşin tadını çıkarabilirsiniz,keyifli orman yürüyüşleri yapabilirsiniz ve tabii ki çevreye olan saygınızı paylaşabilirsiniz. Tüm bunları kabaran serin rüzgarları eşliğinde yaşayabilirsiniz. Mükemmel manzaraların arasında gerçek rahatlama ile ünlü Pazarcık’ta siz de müthiş bir deneyim yaşayın.

4. Marşlı Şehir Kahramanmaraş’a Hoşgeldiniz!

Kahramanmaraş her geçen gün marşların eşliğinde büyüyen bir şehirdir. Gittiğiniz her yerde marşın hikayesini göreceksiniz. Buralarda, doğru yerde, doğru zamanda ve doğru insanlarla tanışacaksınız. Kahramanmaraş, özlemle karşılanan bir şehirdir. Burayı daha iyi anlamanız için Yunan kökenli palmiye ağaçları, mavi gökyüzü, çeşme mahalleleri ve taş üstünde top oynayan çocuklar tarih kısmını okuyacaksınız.

Yıllar boyunca, marşın temsil ettiği kahramanlık, bağlılık ve tek vücut olma ideali her şeyi tekrarlamaktadır. Hiçbir zaman Kahramanmaraş’ın unutulmaması gereken anıları arasında kaybolmayacak. Burada, figürler, efsane ve gelenekler fon oluşturur. Tarihi sokaklar, meydanlar ve tesisler, farklı kültürel arka planlarla güzel bir harmanlanma oluşturmuştur.

 • Yunan Kökenli Palmiye Ağaçları
 • Mavi Gökyüzü
 • Çeşme Mahalleleri
 • Tek Vücut Olma İdeali

Konu Özeti

Kahramanmaraş Pazarcık’ta ziyaret edilecek tüm güzel yerleri tek tek turlayıp, enfes tatları tadınca, anılarınızın keyfini çıkarmak için her zaman hazır olun. Kahramanmaraş Pazarcık; doya doya yaşayacağınız, kendinizi mutlu hissedeceğiniz bir deneyim.

Konuyu Oylamak İçin Tıklayın.
[Toplam Oy: 0 Ortalama Oy: 0]

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir