karın kası nasıl yapılır
0 (0)

Vücudunuzun her bölümü için faydalı olmak için çalışmanız gerekiyor. Ancak çoğu insanın özellikle dikkat ettiği alan, Karın Kası. Dayanıklı, kaslı bir vücut sahibi olmak tamamen sizin elinizde. Karın kası yapmak için gerekenleri anlamak çok önemli. Öyleyse bu yazının konusu, karın kası nasıl yapılır?
karın kası nasıl yapılır

1. Kas Yapma Dehşeti: Karın Kasını Nasıl Yapabilirsiniz?

Çalışmak için ideal bir karın kası sahip olmak veya daha güçlü karın kaslarına sahip olmak hakkında hayalleriniz var mı? Güzel haber, odaklanabilmeniz ve genellikle birkaç temel teknik uygulayabilmeniz yeterli.

Karın Kasını Dehşetli Yapan 4 Teknik:

 • Mekik Yere kapalı pozisyonda oturarak, dizleriniz iki kenarınıza uzatılarak, gövdeyi kaldırarak mekik çalışmalarını başlatın.
 • Ayakta YükseltlmeTayfun tekniği konumunda ayakta tarzında karın kaslarınız üzerinde çalıştıracak, modifiye yükseltilmeler yapın.
 • Fare SüzülmesiAçık bir pozisyonda, elleri arkaya koyarak fare süzülmesi egzersizleri yapmaya çalışın.
 • Dağ SürüklenmesiOldukça etkili olan sura egzersizlerden birisi de Dağ Sürüklenmesi. Plank pozisyonunda bir konuma gelip, ellerinizi çabuk vücudunuzu hareket ettirerek, vücudun üzerinde sürüklenme çalışmalarını başlatabilirsiniz.

Yukarıdaki dört tekniği pratik ettiğinizde ve karın kaslarınızın çalışmasını garanti ettiğinizden emin olduğunuz zaman, aynı zamanda egzersizin öğrendiğiniz diğer egzersizleri de dehşetli bir karın kası formuna alabilirsiniz. İdeal karın kası için düzenli olarak çalışmak ve kalori alımının kontrolünün güvence altına alınması kilit konulardır.

1. Kas Yapma Dehşeti: Karın Kasını Nasıl Yapabilirsiniz?

2. Temel Egzersizler ile Karın Kaslarınızı Güçlendirin

Bir: Temel egzersizler, üst ve alt karın kas gelişiminizi teşvik ederken, baskın kas grup gelişimini de destekler. Bunun için, karın kas gelişiminizi sağlamlaştırmak için karın egzersizlerinde zaman harcamalısınız. Bu egzersizlerin tamamı karın kaslarınızın tüm bölümlerini kapsayacak şekilde planlanmıştır:

 • Butterfly Sit-up
 • Single Leg Bridge
 • Ardışık Yürüyüş
 • Fitran
 • V-Up

İki: Her egzersiz ayrı bir çalışma alanını vurgular ve hedefler; böylece tüm karın kaslarının çalışmasını sağlayabilirsiniz. Üst ve alt karın kaslarının çalışmasının da dahil olduğu temel egzersizleri normal işlerinizin arasına ekleyin ve güç ve kas tonu kazanmak için asıl karın egzersizlerine geçmeye çalışın; bu şekilde her bir üst ve alt karın kasının gelişimini önleyebilirsiniz.
2. Temel Egzersizler ile Karın Kaslarınızı Güçlendirin

3. Uygulamalarla Karın Kasınızı Zayıflatın

1. Boşluk Sıçratmaları: Boşluk sıçratmaları, karnınızı zayıflatmak için harika bir egzersizdir. Ayağa kalkmak ve yere yan dönerek yana kaymak, vücudunuzda kasları aktive ederek karın kaslarınızı güçlendirir. İlk başlangıçta her çifti 15-20 kez ve karın kaslarınız için 3-4 çifti yapmalısınız:

 • Yan İskele Yapın.
 • Kıvrık Sehpa Pozisyonuna Geçin.
 • Kollu Kıvrılmalar Yapın.

2. Yatak Önü Egzersizleri: Yatak önü egzersizleri mükemmel bir şekilde beliniz ve karnınızı zayıflatmak için tamamlanmış olmalarını sağlar. Çömelme ve evde yürüyüşler yapmak kalbinizi atışını arttırır ve karın kaslarının üst kısmını çalıştırır. Basit düşük hareketli egzersizleri haftada 3 gün kademeli olarak başlayarak düzenli olarak yapın:

 • Pull Up’lar.
 • Yüzme.
 • Tacizler.

4. Sonuç Olarak: En Yüksek Kalitede Karın Kası İçin Ne Yapmalısınız?

Yüksek kalitede karın kası için yapılması gerekenler oldukça basittir. Ancak bunu başarabilmek için ne kadar istekli olduğunuz, ne kadar sabırlı olduğunuz ve ne kadar disiplinli olduğunuz çok önemlidir. Şu güzel sayılabilecek birkaç adımla karın kaslarınızı geliştirebilir ve istediğiniz yüksek kalitede kas yapısına kavuşabilirsiniz:

 • Hafif ve orta ağırlıklı egzersizler ile başlayın. Bu günlük egzersizleri her gün yapmanız önerilmektedir. Ağırlıkları sabahları veya geceleri artırarak, karın kaslarını en etkili şekilde çalıştırabilirsiniz.
 • Kardiyo egzersizleri ile kalori yakımını artırın. Attığınız her adım sayesinde kemik densitesini geliştirebilir, kondisyonu arttırabilir ve karın kaslarınını kasılmasını sağlayabilirsiniz.
 • Takviye edici besinler kullanın. Günlük protein gereksinimi için takviye edici besinler kullanarak karın kaslarınızı güçlü tutabilirsiniz. Bu gibi besinlerin haftalık alımı vücudunuz için önemli bir şeydir.

Düzenli duş alarak ve her gün aynı saatlerde uyumaya özen göstererek pun üstü karın kaslarına sahip olacaksınız. Yeterli miktarda uyku kaslarınız için temel yaşam besinlerinden biri olacaktır. Kısacası, en yüksek kalitede karın kasları elde etmek için disiplinli, sabırlı ve istekli olmak gereklidir.

Konu Özeti

Karın kaslarını güçlendirmek için isteyen herkesin kendi fiziki gücüne odaklanması ve motivasyonu ayakta tutması gerekiyor. İnsanların tüm güçlerini kullanmasını tavsiye ediyoruz. Karın kaslarınızı, günlük aktivitenizi ince ayarlamak için gözden geçirmelisiniz. Güçlü karın kaslarınıza sahip olarak sağlıklı bir yaşamın keyfini çıkarın!

Konuyu Oylamak İçin Tıklayın.
[Toplam Oy: 0 Ortalama Oy: 0]

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir