kefken nerede
0 (0)

Kefken, düşük nüfuslu bir Kaş Körfezi kasabası olarak bilinmesine rağmen, yıllardır turizm cazibesi sayesinde Türkiye’nin kıyı şeritlerinde çekici bir konaklama ve aktivite noktası haline geliyor. Günümüzde daha da popüler oldu, bu yaz tatilcilerinin gündeminde Kefken nerede sorusu var. Bu makalede, Kefken’in nerede olduğu ve bölgeyi ziyaret edebileceğiniz popüler turizm yerleri hakkında ayrıntılı bilgi aktarılacak.
kefken nerede

1. Kefken: Doğal Görünümlü Bir Uydu Turizm Noktası

Kefken, Ege Denizi kıyısındaki Çanakkale ilinde bir uydu turizm noktasıdır. Tunç ve kumlu sahilleri, derin deniz suları, berrak gökyüzü ve uzun plajları olan bu bölge, doğal güzellikleri ile turizm için mükemmel bir doğal cennettir.

Kefken’in Doğal Güzellikleri

 • Uzun plajları ve etkileyici kumsalları
 • Muhteşem Ege Denizi Manzarası
 • Bu bölgede berrak deniz kenarında yürüyüş turları
 • Bölgenin rüya gibi, tertemiz koyları
 • Tarihi ve arkeolojik eserleri

Bölgenin eşsiz manzaraları, Ege Denizi’nde denize girme keyfi ve güzel kumsallarının yanı sıra, burada dalış, kaya tırmanışı, kültür turları, jeotermal rezerv ile spa merkezleri, eşsiz kanyon doğa yürüyüşleri, su sporları ve hayvanat bahçesi gezisi gibi birçok aktivite yapması mümkündür. Kefken’deki doğal cennet herzaman güvenilir ve doğa ile uyumlu değerlerin arayışında olan konuklarına hitap edecek şekilde düzenlendi.
1. Kefken: Doğal Görünümlü Bir Uydu Turizm Noktası

2. Kefken: Kültürlerin ve Doğanın Büyüleyici Karışımı

Kefken, izole bir Türk kasabasıdır. Turistlerin tüm yıl sık sık ziyaret ettiği bu harika yer, dolce vita yaşam tarzıyla baş başadır. Kabaran dalgaların çevresinde kurulmuş ve meşhur kumlu plajlarıyla ünlü olan Kefken;

 • Güzelliği ve otantikliği ile
 • Doğasındaki büyüleyici karışımı

ile cazibe alanıdır. Tarihi kalıntılardan, manzaranın muhteşemliğine kadar Kefken’de ne ararsanız var. Ziyaretçiler, renkli sahil kasımlarından keyif alarak Akdeniz’deki en güzel muhteşem manzaralardan birine sahip olabilirler. Tarihleri arasına kadar uzanan kültürel mirasa sahip küçük Türk kasabasına, manastırlara, kiliselere ve eski tarihi alanlara sahip olan bu alan, ziyaretçilerini mest edecek. Ziyaretçileri, kültürlerin ve doğanın büyüleyici karışımına hayran edecek.
2. Kefken: Kültürlerin ve Doğanın Büyüleyici Karışımı

3. Kefken’de Yapılacak Eğlenceli Aktiviteler

Kefken’deki Yelken Yürüyüşü

Kefken’in kumsalları, sıcak mevsimlerin harika akşamlarına güzel bir arka plan sunar. Yelken yürüyüşünün lezzetini çıkarmak için, denizin huzurlu sularına geçişin ve bunun tadını çıkarın. Açık denizin muhteşem manzaraları eşliğinde sakin hava için, her yürüyüşünüz kesinlikle bir maceraya çevrilecek.

Kefken Ressam Atölyesi

Kefken’e seyahat edenlerin, açık deniz manzaralarını gece ve gündüz farklı renk paleti tonlarına dönüştürçek konforlu bir çizim atölyesinde yararlanmasına olanak sunuyor. Kefken’in lezzetli Balıkçı Lokantalarından alacağınız lezzetlerle sınırsız fırsatlar için eşlik ederken, farklı konuları boyanmış kumaşlar, peri tualleri, dalgalar, deniz ürünleri ile oluşan ortam için müthiş bir fırsat.

 • Kefken’deki Yelken Yürüyüşü
 • Kefken Ressam Atölyesi

4. Kefken’in Tarihi Güzelliğine Hayran Kalacaksınız!

Kefken, koyunu ve deniz kıyısında her şeye sahip bir küçük şehre konumlanmıştır. Bu güzel ufukta öyle veya böyle her zevke hitap edecek çok şey vardır. Siz de bu yöreye hayran kalmayacaksınız.

Kefken’de mutlaka gezilmesi gereken güzellikler arasında;

 • Eski Surlar: Yörenin tarihinin izini taşıyan sürgün surlarını keşfedin.
 • Süluk Yürüyüşü: İncelikleri ölçüsüz Akdeniz manzaralı sülukleri keşfetmek her zaman keyifli.
 • Rüzgâr Kuleleri: İyi akustiği olan ve birbirinden güzel tüm manzaralarını yansıtan bu kulelerin etrafında dolaşın.

Küçük Kefken’e gelir geçerlerin en güzel sürprizini yaşamak için gelin. Etrafınızdaki denizin maviliği, sayısız güzellikler sergileyen eski yerler ve göz alıcı güzellikteki yerli dokuma yazılarıyla Kefken tam bir tarih güzelliği kılığına bürünecek.

Konu Özeti

İletişim şehri Kefken, Doğu Karadeniz’in en özel köşelerinden biridir. Gittiğiniz zaman, bodur ormanları, yemyeşil tepeleri ve derinliklerinde saklı olan unutulmaz anılar allığıyla her zaman sizi karşılayacak. İstanbul’u arkanızda bırakmanız, “Kefken Nerede” sorusunun cevabını aramamak için geldiğinizi anlamanızı düşündürüyor. Her ne kadar bu cevabı çözsek de, Kefken’in sunduğu eşsiz ziyaret deneyimini aratmayacak.

Konuyu Oylamak İçin Tıklayın.
[Toplam Oy: 0 Ortalama Oy: 0]

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir