Kelebek Dövmesi Anlamı
0 (0)

Kelebek Dövmesi Anlamı” konusunda çok özel bir anlama sahiptir. Bir kelebek yüzünden simgeleştirilen yaşam sürecinin, özgürlüğün, tabuların aşılmasının, bayram ya da yeni başlangıçların simgesi olan dövme modası, izleyenler üzerinde etkisi giderek artmaktadır. Kelebek Dövmesi Anlamını keşfetmek, özgürlük ve bayram havasında bir anlam yüklemek isteyenlerin çekim merkezi olmuştur.
Kelebek Dövmesi Anlamı

1.Kelebek Dövmesinin Derin Anlamı

Kelebek Dövmesi, sayısız anlamı olan bir tasarım. Bu tasarımı gören kimselerin çoğu, onun dititiği kurtuluşu ve simgeleştirdiği kimliği anlarlar.

Kelebeklerin yaşadığı dönüşümü hatırlatan dövme, yaşamın sadakati ve kurtuluşunu çağrıştırmaktadır:

 • Kelebekli dövmeler özgürlük ve uçabilmeyi simgeleyebilir.
 • Kendini keşfetmeyi kolaylaştıran bir kurtuluşa göz kırpma.
 • Kelebek dövmeleri başarıyı, sezgiyi ve iyimserlik simgeler.

, kişinin kendi dönüşümüne uyandırmayı amaçlayabilir. İnsanlar bu dövmeyi, belirleyici düşüncelerini aşmak ve yeni fikirler kazanmak isteyebilirler. Böylece, fırsatlar arasında seçim yapabildikleri bir yaşamın kontrolünü almalarını da sağlayabilir.

1.Kelebek Dövmesinin Derin Anlamı

2.Kelebek Dövmesinin Simgesel KarşılığıKelebek dövmesi kendine has özellik ve anlamlar barındırır. İnsan hayatının değişmesi ya da hareketliliği olarak algılanabilecek bir konudur. Ayrıca kadınlık gücüne atıfta bulunulabilir. Anne meleği simgesi de olarak algılanır.

Kelebek dövmesi birçok olası anlamlarla bağdaştırılır. Şöyle ki:

 • İyimserlik
 • Ruhsal ve duygusal yenilenme
 • Aydınlanma
 • Hayatın değişiminin, taşıyıcısı olarak taşınabilir
 • Kulaklar çıpması için simge olarak anılabilir

Kelebek dövmesinin gücünün daha da ilerisinde, babacılık ve anne-oğul ya da baba-kız arasındaki derin bağlılığı da sembolize eder. Çoğu zaman kalpten kelebekler de hayatın ebedi sevgiyle ve aşkla dolu döngüsünü hatırlatabilir.
2.Kelebek Dövmesinin Simgesel Karşılığı

3.Kelebek Dövmesi ve Büyülü Gücü

Kadim anlatılar ve mitolojilerin içerisinde, kelebek dövmesine çok özel bir güç atfedilir. Hermafrodit olarak tanımlanabilen bu böcek, farklı anlara ve hareket etmeye her an hazır olan kişiyi temsil eder. Gücü ile her türlü doğaüstü kötülükten korunulabilen kelebek, herhangi bir cinsel ya da kültürel özellik taşımaz.

Bu hayat arkadaşı denildiğinde, sevinç, mutluluk ve pozitif düşüncelerle bağlantılı olduğunu düşünüyoruz. Bir dövmenin sahibi olarak, hayatın dengesinin korunacağını biliyoruz. Kelebek dövmesi, hayatın değerini korur ve yaşamla vakit geçirmeye teşvik eder. Böcek, energimi artırıp bize pozitif enerji ve istekler verebilir. Bunların yanında, bizi her zaman sıkıntılı durumlardan kurtarabilir ve her zaman kısa sürmeyen geçici kötülüklerin tehdidinden koruyan güç veren bir arkadaş.

4.Kelebek Dövmesinin Ömür Boyu Özdeşlikleri

Kelebek dövmesi aynı zamanda ömür boyu bir bağla
serpilir. Kelebeğin anlamı dünyanın her yerinde, hatta farklı kültürlerde, çoğu insan tarafından, hafıza, aşk, dönüşüm, renklerle dolu yaşam felsefesi ve özgürlük olarak algılanebilir. Bu nedenle, ömür boyu özdeşlikleri olan kelebek dövmesi, insanların sürekli olarak yeni deneyimleri denemede her zaman destek vermesinden kaynaklanıyor.

Kelebek dövmesi kolektif manası nedeniyle, çoğu kişi onu üzerlerinde taşımaktan gurur duyarlar. Bu dövme onlar için kendilerine belirledikleri hedefine ulaşmak için ömür boyu zorluklarla ve paranoyaklıkla bağlı bir erdem gösteren bir özelliğe sahiptir. Dövme sahibi ömür boyu onların ruh sağlığını sürekli olarak mercek altına almanın ve bu süre içerisinde ufkunu genişletmenin bir özelliğine sahiptir.

Ömür boyu özdeşlikleri olması nedeniyle, kelebek dövmesi çoğu kişi için yaşamlarında anlamına sahip bir dövmedir. O, yaşamın esnekliğini ve sınırları çekmek yerine titreyişi göstermekle onları yaşamlarının her noktasına uygun bir bağlarının olduğu anlamına gelir. Bu yüzden, ömür boyu bir adaletçilik ve derecelerde özgürlük getirerek onların hayatlarında yeni ufuklar keşfetmesinin önünü açar.

 • Hafıza
 • Aşk
 • Dönüşüm
 • Renklerle Dolu Yaşam Felsefesi
 • Özgürlük

Konu Özeti

Tüm bunlar, Kelebek Dövmesi’nin fazlasıyla taşıdığı gizem ve anlamının bir sorumlusu. Bu karmaşık, dinamik hediye güzel bir mesaj vermek için Kadim Çağlardan beri değerlendirilmeyi bekliyor. Ve şimdi artık bize de sahip olduğu anlamların farkında olmaya devam edeceğize.

Konuyu Oylamak İçin Tıklayın.
[Toplam Oy: 0 Ortalama Oy: 0]

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir