Kırılan cam masa nasıl tamir edilir
0 (0)

Kırılan cam masalar gerçekten çok güzel gözükebiliyor. Bir evde veya ofiste bu masaların küçük, huzurlu bir etkisi vardır. Ne yazık ki kırılan cam masalar da olabilir. Hiçbir şey çok geç olmadan tamir edilemezse, bu etkiyi kaybedersiniz. Şanslısınız, bu makalede size görece kolay bir şekilde kırılan cam masanızı tamir etmenin yollarını öğreteceğiz.
Kırılan cam masa nasıl tamir edilir

1. Kırılan Cam Masa İçin Tamir Yöntemi Açıklanıyor

Kırılan cam masa tamir etmenin en iyi yolu, masanın kırık parçalarını bağlamak ve yeniden toparlayacak gereçleri satın almak olur. Bunlar gittikçe ekonomik ve öğrenilmesi kolay hale geliyor, bu nedenle herkes masanızı kendiniz tamir edebilir.

 • Cam Yapıştırıcı: Bu yapıştırıcı, çoğu zaman takviye epoksi olarak da adlandırılır ve kapalı kalıplar arasında kırık cam parçalarını bağlama ve kilitlenme amacıyla kullanılır. Bizim önerimiz, cam yapıştırıcı almanızdır.
 • Cam Katkı Maddesi: Bu madde, cam parçalarını kirlenmeye karşı koruyacak şekilde takviye etmek ve kimyasal bağlantıyı sağlamak amacıyla kullanılır. Bu madde, cam parçalarını birbirine tam oturana kadar biraraya getirebilir.

Ek olarak, kırık cam parçalarını, bir sepetle dünyanın herhangi bir yerinde toplanan cam parçalarının etrafına koyabilirsiniz. Cam parçalarınıy rengi ve dokusu her zaman korunacaktır ve kesinlikle daha güçlü olacaktır.

Kısaca, kırılmış cam masanızı şahane olacak şekilde tamir etmek için, cam yapıştırıcı ve cam katkı maddesinin kullanılması tavsiye edilir. Böylece, eskisi kadar sağlam olacak ve güvenli bir şekilde kullanılabilir.
1. Kırılan Cam Masa İçin Tamir Yöntemi Açıklanıyor

2. Kırılan Cam Masanın Tamiri İçin Nelere İhtiyacınız Var?

Tamir etmek için malzeme ve araçların temin edilmesi gerekiyor. Cam masanın kırılmasından sonra, onun için gerekli malzemelerin alınması ve araçların hazırlanması önemlidir. Kırık cam masanın tamir edilmesi için bu malzemelere ihtiyacınız olacak:

 • Sıvı yapıştırıcı
 • X-acto bıçağı
 • Kuru temizleyici
 • Fırça ve bezler
 • Plastik cam kırıkları
 • Kabuklu cam parçaları

Kabuklu cam parçaları, büyük bir cam parçasının, kırılan bir cam masanın parçasını olduğundan, özel bir teknik kullanma konusunda dikkatli olmalısınız. X-acto bıçağı, her kabuklu parçanın kesilmesinde kullanılması gereken özel bir araçtır. Kuru temizleyici, cama yapışmış kir ve lekeyi çıkarmak ve cama pürüzsüz bir hale getirmek için kullanılır. Fırça ve bezler, kurumasına izin vermeden sıvı yapıştırıcıyı kabuklu cam parçalarına nazikçe uygulamak amacıyla kullanılır. Son olarak, plastik cam kırıkları, masanın her kısmına uygun boyutta kullanılmak için kullanılmalıdır.

2. Kırılan Cam Masanın Tamiri İçin Nelere İhtiyacınız Var?

3. Cam Masanın Onarımında Nasıl Adımlar Atılmalı?

Öncelikle Cam Masasının Özellikleri Takip Edilir: Öncelikle tüm donanımların bilinmesi ve ona göre işlem planı oluşturulmalıdır. Donanım kontrolü, gerekli güncellemeler, parçaların çokluğu, kullanılan malzemenin durumu ve tüm bunlar göz önünde bulundurularak, cam masanın onarımı için en uygun adımlar atılabilir.

Onarım İşlemleri Yapılır: Cam masanın onarımında çok çeşitli adımlar uygulanabilir. Bunlardan bazıları şöyle sıralanabilir:

 • Hasarlı cam parçalarının çıkarılması veya değiştirilmesi
 • Döşenecek cam parçaların ölçüleri temin edilip, elle ya da makinaya göre boyanıp yerini alması
 • Vidaların ya da diğer bağlantı parçalarının temin edilmesi
 • Rötuş işlemlerinin tamamlanması
 • Son kontrolde hasarlı bir parça olup olmadığının kontrol edilmesi

4. Kırılan Cam Masanın Tamiri Sonrası Uyulması Gereken Kurallar

Kırılan cam masanın tamiriyle ortaya çıkan yeni güvenlik ihtiyacını göz ardı etmemek gerekir. Tamir edilen masa, kullanımı gerçekte emin oluyormuş gibi davranılmadan önce doğru bir şekilde kullanmayı öğrenmek gerekir.

 • Güvenlik önlemleri açısından dikkatli olun. Cam masa her zaman sabit bir şekilde oturmalı ve köşelerde hizalı olmalıdır. Yürüyerek üzerinde kaymamaya özen gösterilmeli ve yan kaymaktan kaçınılmalıdır.
 • Düzenli olarak temiz tutulmalıdır. Düzenli olarak cam masanın üzerindeki damarları ve parçaları temiz tutmak çok önemlidir. Kirli veya yağlı maddeler cam masada toz tutabilir ve zamanla hasara yol açabilir.
 • Çocukların erişimi engellenmelidir. Kırık cam parçalarının, çocukların erişimine kolay olma ihtimaline karşı, çocuk tamiratından önce masanın etrafına güvenlik önlemleri alınmalıdır.

Ayrıca, tamir edilen cam masanın çevresinde gezinen hayvanlar için gerekli önlemler alınmalıdır. Hayvanların üzerine yürümesi veya Cam masa üzerinde oturması gibi durumların önüne geçmek amacıyla hayvanların tamirat yapan bölgeden uzak tutulması gerekir.

Konu Özeti

Kırılan cam masa tamiri, uzmanlık gerektiren bir iş olsa da, doğru teknikleri kullanarak kendi başınıza yapabileceğiniz ufak işler olarak düşünülebilir. Siz de kendinizi denemeye, keyifle işe koyun ve tapuş kapakları, masaüstü üzerinde güzel bir fark yaratın!

Konuyu Oylamak İçin Tıklayın.
[Toplam Oy: 0 Ortalama Oy: 0]

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir