Kulak Deldirme Güncel Fiyatı – Kulak Deldirme Sonrası
0 (0)

Kulak Deldirme, eskiden beri uzun süredir konuşlanan ve oldukça sık tercih edilen bir işlem. Birçok kişinin, dikkat çekmesi ve daha sağlıklı kulaklar elde etmek için bu işlemi seçtiğini görüyoruz. Sonuçta kulak deldirmenin güncel fiyatı ya da sonrasının özellikleri hakkında bilmek herkes için önemli. Okuyucularımıza Kulak Deldirme Güncel Fiyatı ve Kulak Deldirme Sonrası hakkında daha fazla bilgi sunmak için bu makaleyi yazdık.

1.Kulak Deldirmenin Avantajları ve Dezavantajları

Kulak deldirmesi hem kullanımı kolay bir işlem hem de baştan sona geniş ürün seçimi sunar. Bazı avantajları vardır, ama her şeyin bir dezavantajı olduğu gibi aşırı kulak deldirmesi de risk taşır.

Avantajlar:

 • Güvenlik – Kulak deldirmesi yapıldığında, riskli ortamlarda insanların dikkatini çekmek için kullanılan tekrarlanan seslerin etkisi azalır. Herhangi bir yaş ve cinsiyet için her ölçüde kulak deliği olabilir, böylelikle özel tercihlerinizi sağlayabilirsiniz.
 • Kolaylık – Bir kulak deldirmesi salonuna gitmek çok kolaydır. Kültürlü kişiler, dekorasyon için özel dizaynlar ve farklı desenler kullanabilir. Tercih ettiğiniz desenleri göz önüne alıp, size en uygun seçenekleri bularak tasarlanacaktır.
 • Varyasyon – Kulak deldirmesi kullanıcısı belli bir model, desen veya metal renk seçebilir. Tırnak ya da malzemeden oluşan birçok seçenek vardır. Kullanıcılar, kendi tarzlarına uygun kulak deldirmesi modelleri arasından seçim yapabilir.

Dezavantajlar:

 • İntihar riski – Kulak deldirmesi tehlikesi taşımaktadır. Aşırı derecede kulak deldirmesi, kulakların işitme kaybına ve ağrıya neden olabilir.
 • Hijyen – Kulak deldirmesi salonlarına gitmek, kulak deldiricilerin yüzeyel hijyen koşullarına uyduğundan emin olmak için önemlidir. Aksi halde bakteriyel enfeksiyonlar, inflamasyon ve deri tahrişleri, vücut boşluklarının infeksiyona kapılması gibi problemlere neden olabilir.
 • Kabarma Riski – Kulak deldirme işlemi, kulakta kabarma oluşumuna neden olabilir. Bu da kulak deldirmeden sonra ortaya çıkan furceladır.

2.Kulak Deldirme Güncel Fiyatları

Kulak Deldirme konusunda, güncel fiyatlar; genellikle kullanılan malzeme tipleri, kullanılan özellikler veya yapılan özel istekler doğrultusunda değişkenlik göstermektedir. En güncel kulak deldirme fiyatları;

 • Temel Kulak Deldirme Fiyatı: İlk seansta 60TL, tekrar seansta 50TL
 • Küpeler için Fiyat Sorgulaması: Basit kullanım veya özel olarak işlenmiş ise 60TL
 • Tahtakurular: Metal tahtakurular ve çiçek tahtakurular için özel fiyatlandırma yapılmaktadır.
 • Sonuçlandırıcı Materyal Fiyatı: Rengi seçilmiş olmakla birlikte kulak deldirme sonrası kulaklara kazanılan şekli sona erdirmek için kişisel öğeler ile sonuçlandırılabiliyor. Özel fiyatlandırmaya göre değişmektedir.

Kulaklara çoklu biçimler veya renkler ile çizim yapma da mümkündür. Bu durumda ise fiyatlandırma her kişiye özel olarak uyarlamalı olarak yapılmaktadır. Herhangi bir seansta yapılmış kulak deldirme fiyatı, tercih edilen ürünler veya özelliklerin fiyatına göre direk olarak belirlenir.

3.Kulak Deldirme Sonrası Dikkat Edilecekler

Kulak Deldirme Sonrası Dikkat Edilmesi Gereken Temel İlkeler

Kulak kanalında deldirme ameliyatı sonrası merak edilen konular arasında oldukça önemli bir yere sahiptir. Ameliyat sonrası kişiyi yönetecek kurallar bulunmakta ve bu kurallar, kişi için hem maddi hem de manevi anlamda yarar getirecek niteliktedir. Özellikle enfeksiyon riskinin azaltılması için bir çok girişim mevcuttur ve kulak deldirme ameliyatı sonrası da dikkatli ve uygun bir bakım ile hastanın sıhhati yeniden kazanılmaya çalışılmaktadır.

Kulak deldirme sonrası uygulanması gereken kurallar aşağıda sıralanmaktadır:

 • Temizleme işlemleri yaparken korumalı eldiven giyilmelidir.
 • Lokma temizliği yapılırken yalnızca su kullanılmalıdır.
 • Hem sert hem de yumuşak malzemelere dokunulmamalıdır.
 • Deldirme sonrası enfeksiyona karşı tetkikler yapılmalıdır.

Kulak deldirme sonrası günlük yaşantı ile ilgili olarak da hassasiyeti azaltmak için çok önemlidir. Banyo işlemi veya zorlu sporlar yapılmamalıdır. Kulak deldirmesi yaptırılan kişi de bu dikkat etmesi gereken kurallara nabzının ölçtüğü oranda dikkat etmelidir.

4.Kulak Deldirme Yapılmalı mı?

Kulak deldirmenin ciddi sağlık riskleri vardır ve uygulama kesinlikle çocuk ve yetişkinler için tavsiye edilmez. Çünkü, kulak deldirme, kulak içindeki tabakanın ortadan kaldırılmasına sebep olur. Kulak tabakası kulakta basınç dengelerinin korunmasına yardımcı olur ve ses dalgalarının işitmeyi sağlayan kıkırdak üzerinde engeller. Bu şekilde, kulak deldirmeden kaynaklanan hasarlar işitme kayıpları ya da enfeksiyonları tetikleyebilir.

Ancak, her durumu genellemek doğru değildir. Aynı şekilde, kulak deldirmeyi uygulamadan önce herhangi bir sağlık profesyoneline danışmak kesinlikle faydalı olacaktır. Çünkü, bazı çocuklar kulaklarını çok sık kulak tankıyla temizlemeye ihtiyaç duyabilir ve kulak deldirmesi gerekli bir uygulama olabilir. Onlar için kulak deldirme ciddi sağlık açısından bir sorun olmadan önce kulak tabakasının temizlenmesi mümkün olabilir.

 • Kulak deldirme, kulakta basınç dengelerini bozabilir ve seslerin işitmeyi sağlayan kockaya ulaşımını engelleyebilir.
 • Kulak deldirme, kulaklarda ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir ve öyle durumlarda, uzman tavsiyesi alınmalıdır.

Konu Özeti

Yaşam mücadelesini kazanmaya devam edenlerin, Kulak Deldirme Güncel Fiyatının ve Kulak Deldirme Sonrasının arasındaki köprünün mümkün olabileceğine inanıyoruz. Gelecekte de her iki tarafın eşit imkânlarla hayata tutunabilecekleri bir dünyada fikirlerimizi gerçekleştirecek kadar büyüğümüzü, huzurla kabulleniyoruz!

Konuyu Oylamak İçin Tıklayın.
[Toplam Oy: 0 Ortalama Oy: 0]

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir