Kütahya Hisarcık Gezilecek Yerler
0 (0)

Kütahya ile bağdaşmayan tarihi Hisarcık köyü, yüzyıllar öncesinden beri gezginleri büyüleyen bir yer. Güzel doğası, bozkırlardan küçük göllere kadar her tür görsellikle donatılmış, tarihi dokulara sahip bu köyde bütün turistlerin sevecekleri güzellikleri bulacaksınız. Aşağıda sizin için derlediğimiz en çok ziyaret edilen güzellikleri sizin için deneyimleyin; “Kütahya Hisarcık Gezilecek Yerler”.
Kütahya Hisarcık Gezilecek Yerler

1. Hisarcık, Kütahya’da Bir Güzellik

Türkiye’nin hisar ovasında kütahya’da yer alan Hisarcık, nefes kesici bir güzelliğe sahiptir. Çok sayıda tarihi yapısı, günümüzde daha iddialı özellikler sunmaktadır.

Sakinleri olan Hisarcıklılar, bu küçük şehrin güzelliğinin en iyi şekilde korunmasını arzulamaktadır. Tarihi mahallelerinde yaşayan sakinler her yıl o küçük köyün değerini korumanın başlıca unsurlarından biri olmaktadır.

Hisarcık da görülmesi gereken yerler:

 • Ferdi Özsoy Müzesi
 • Cincioglu Türbesi
 • ATİK MİNARELİ
 • ÇARK MAĞARALARI
 • MERHEM ÇEŞMESİ

Hisarcık, kütahya’daki tarihi güzelliklerin başını çekmektedir. Yerli halkın ne kadar özenli bir çok şey ürettiğini görmekte, Osmanlı mimarisinin göz alıcı özelliklerine şahit olmaktadır. Bu şehrin geçmişin izlerini takip etmek, nefes kesici bir manzaraya şahit olmak için gidilmesi gereken tek yer Hisarcıktır.
1. Hisarcık, Kütahya'da Bir Güzellik

2. Hisarcık’taki Gezilecek Yerler

Ahlatlı Köyü
Ahlatlı Köyü, Hisarcık ilçesinde bulunan doğal bir güzelliğe sahip ve huzurlu bir mekan. Köyde bulunan dolaylı oldukça eski hisarlar, manastırlar, mezarlıklar ve ahşap evler ile Ahlatlı Köyü’nün tarihten şimdiye kadar kendini korumuş güzelliğini izleyebilirsiniz:

 • Keşkekkaya Hisarı
 • Hisarcık Manastırı
 • Fatma Hatun Mescidi
 • Kelekçi Cami

Ahlatlı Köyü göz alıcı doğal yemyeşil güzellikleri ve Ahlatlı Köyü’ne özgü yerel tatları ile de oldukça ilgi çekici. Doğa yürüyüşü tutkunları için keşkekkaya Hisarı ve çevresi muhteşem manzaralar ile dolu. Ayrıca köyde yer alan ahşap evlerinin Restorasyon Müzesi de çok farklı bir şeyler görmek için eğlenceli bir etkinlik olarak seyahat etmek için uğrayabileceğiniz harika bir yer.
2. Hisarcık'taki Gezilecek Yerler

3. Doğaya Eşsiz Bir Görünüm

Doğa çok farklı bitkiler, ağaçlar ve hayvanlarla doludur. Yapılan özelleştirmeler doğaya harika bir görünüş kazandırıyor. Eşsiz görünümü mümkün kılmak için şunları yapabilirsiniz:

 • Yaprak desenlerinde değişiklik yapın: Bazı ağaçlar ve bitkiler, aynı türde olmalarına rağmen dört mevsim boyunca çeşitli yaprak desenleri kullanır. Yaprakları varyasyona uğratmak, doğayı eşsiz kılmanın en kolay yollarından bir tanesidir.
 • Su, hava ve ışık kaynaklarını ayarlayın: Çevrenizdeki doğa için, doğa açısından önemli olan bu kaynakları optimum seviyelere ayarlayarak doğaya aydınlatıcı güzelliklerin eklenmesine yardımcı olun.
 • Değişik ekolojik alanlar oluşturun: Farklı alanlar oluşturmak ve bunları birbirinden ayırmak için çalışın. Buradan gelen çeşitli çeşitlilikler, doğanın eşsiz görüntüsünü kaydedebilir.

Olağanüstü bir görüntü elde etmek için çaba harcayın! Bunun tam anlamıyla mümkün olacağını görmek, iyi planlamanın neler yapabileceğini bize gösterecektir.

4. Hisarcık’ta Gezilecek Yerlerden Öneriler

Hisarcık çevresinde ziyaret edilecek birçok güzel mekan bulunmaktadır. Günübirlik gezilikler için ideal olan bu yerler, tarihin bağrına yerleşen beğenilere de sahiptir. Özellikle kültür gezginleri ve tarih sevenlerin keyifli vakit geçirmeleri adına önerilen gezilecek yerler beş işaret edilebilir.

 • Kemerköy Mağarası: Hisarcık’da tarihin kendine özgü izleri görmek isteyenlerin uğrak yeri olacak olan Kemerköy Mağarası, bölgenin bilinmeyen yüzünden bir kesit sunmaktadır.
 • Kuzuluk Şelalesi: Doğanın kalbinin attığı Kuzuluk Şelalesi, turkuaz sularıyla Türkiye’nin önde gelen tabiat güzelliklerinden biridir.
 • Değirmeni Zindan: Bitki ve hayvan dünyasından oluşan Değirmeni Zindan, bölgenin dikkat çekici nehirleri, dereleri ve göletleri arasında Doğal Vadisi ile gezilebilir.
 • Kodalore Kalesi: Antik çehreler taşıyan tarih kokan Kodalore Kalesi, tarih meraklılarını büyülemektedir.
 • Kılıçkaya Köyü: Hisarcık çevresinin tepelerinde muhteşem bir manzaraya sahip olan Kılıçkaya Köyü, rüzgar külahları ile doludur.

Müzelerden köylere, manastırları ziyaret etmek isteyenlere kadar herkesin ilgisini çekebilecek farklı gezilecek yerleri mevcuttur. Manastırdan Bizans eserlerinin gezilmesi dahil olmak üzere tarihle ilgili pek çok mekan, Hisarcık’ta ziyaret edilebilir. Ayrıca Osmanlı tarzı muhteşem camiler, kültür ve sanatın harikası olan Hisarcık Müzesi, Osmanlı konakları ve çeşitli kale sarnıçları da gezilebilir.

Konu Özeti

Kütahya Hisarcık Gezilecek Yerler antik çağlardan günümüze gelen geçmişi, limanı, marina ve plajlarıyla özgün doğal güzellikleriyle çok çeşitli turizm potansiyeline sahiptir. Kiraz ağaçlarıyla ve şirin çay bahçeleriyle sizi büyüleyici ve unutulmaz manzaralar eşliğinde maceralı bir tatil keyfi sizleri bekliyor. Tam olarak bu nedenle gidilebilecek en güzel ve keyifli yer olduğu kesin. O halde siz de, bu güzel ve kültürlü yerde, başka bir dünyaya adım atacağınızı unutmayın. Ne duruyorsunuz? Hisarcık sizi bekliyor!

Konuyu Oylamak İçin Tıklayın.
[Toplam Oy: 0 Ortalama Oy: 0]

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir