Laptop Klavye Çalışmıyor Sorunu Nasıl Çözülür?
0 (0)

Teknolojik cihazların artık hayatımızın bir parçası olmasıyla birlikte, modern hayatta laptop kullanımı giderek artmaktadır. Ne yazık ki, laptopların kullanımı ile birlikte, hasarlanma ve çalışmama sorunları da gittikçe artmaktadır. Laptop Klavye Çalışmıyor Sorunu da bu sorunlar arasındadır. Bu makale, laptop kullanıcılarının bu sorunu nasıl çözebileceklerini açıklamak üzere hazırlanmıştır. Sıkça karşılaşılan bu sorunun üstesinden gelmek için çeşitli işlemleri kullanacağız.
Laptop Klavye Çalışmıyor Sorunu Nasıl Çözülür?

1. Laptop Klavyesi Bozulunca Ne Yapmalı ?

Klavyenizin arızalanması dikkat çekici bir olaydır ve sanırız hiçbir bilgisayar kullanıcısı bunu yaşamak istemez. Fakat üzülmemeniz gerekiyor, çünkü düzensiz klavyeler çözülebilir. Aşağıdaki adımları sırasıyla siz de uygulayabilirsiniz:

 • Temizleme: Klavyeniz her bir tuş için 2000’e yakın basmaya kadar sürebilir. Dolayısıyla, klavyeniz arızalı olmaya başlar ve işlevini kaybedebilir. İlk olarak, dustproof bir kablosu ile klavyeyi iyice temizleyin. Temizlenen klavye daha mantıklı davransa bile, tuşlar arıza yapıyor olabilir.
 • Manuel bir Azaltma Testi: Tüm tuşları tek tek basın. Eğer bir tuş arızalandı ise, klavyeden kopartın ve yeni bir tane alabilirsiniz.
 • İndirme ve Kurulum: Yeni temiz klavyenizi kurarken, yazılımınızın yeniden derlenmesini başlatmak için bilgisayarı yeniden başlatın. Bu, klavyenin işlevsel olması için gerekli olan sürücüleri yüklemesi için kullanılır.

Klavyenin hala arıza yapıyorsa veya herhangi bir şey yoksa, servise götürmek daha iyi bir seçim olacaktır. Bu, arızanın kaynaklanıp kaynaklanmadığını anlamanın en iyi yoludur.

1. Laptop Klavyesi Bozulunca Ne Yapmalı ?

2. Şimdiye Kadar Yaptıklarımız ve Çözüm Bulma Yolları

Şimdiye kadarki çalışmalarımızın başında birkaç çok önemli proje var. Aktif şekilde üzerinde çalıştıklarımız arasında, küresel ısınma, büyük şehirlerin çevresel çöküşü, sıfır atıklar ve su kirliliği çalışmaları sayılabilir. Biz, bu sorunların çözümüne gerçekçi çözümlerin popülist yaklaşımlardan daha üstün olduğunu anladık. Aşağıdakileri çözmek için bir dizi konuşma, eğitim, geniş kapsamlı araştırma ve diğer eylemler uyguladık:

 • Akıllı kalkınma: Küresel ısınma, iklim değişikliği ve çevresel etkileri azaltmak için akıllı ve sürdürülebilir kalkınma planları ve politikaları oluşturmayı destekleyen çalışmalar.
 • Çevresel koruma: Enerji ve sıfır atık yönetimine yönelik çalışmalar aracılığıyla doğaya ve insan sağlığına zarar veren etkenleri azaltma.
 • Ortaklarla çalışma: Büyük şehirlerin çevre koşullarını geliştirmek için kamu, özel sektör, sivil toplum ve diğer alanlar arasındaki ortak çabayı arttırmak.

Ayrıca, çözüm bulmaya çalışırken çok geniş kapsamlı ve kapsayıcı olmayı amaçladık. Yerkürenin çeşitli bölgelerinde farklı kültürler, mevzuat ve teknolojiler arasındaki farklılıkları göz önünde bulundurduk. Böylelikle tüm küresel ülkelerin kapsamlı ve sürdürülebilir çözümler bulmak için yeni kültürel, teknolojik veya bilimsel yaklaşımlar ortaya koyabilecekleri getirdiğimiz çabalar sağlamış olduk.

2. Şimdiye Kadar Yaptıklarımız ve Çözüm Bulma Yolları

3. Laptop Klavyesi Arızası Nasıl Tanımlanır?

Bir dizüstü bilgisayarda klavye arızasının belirli belirtileri olacaktır. Aşağıdaki liste, bu kişinin aradığı arızaları tanımlamak için kullanılabilecek bazı basit ipuçlarını kapsamaktadır:

 • Takılan tuşların tamamen çalışmaması
 • Arayüzde eksik tuşlar
 • Bazı değiştirilemez tuşların arka arkaya çalışması
 • Klavyenin boğuk ses ve ritimli tıkırdamalar çıkarması

Kısa devre klavyesi arızaları da bazı kullanıcılar tarafından hissedilebilir. Bu durumda, herhangi bir tuşa bastığınızda arka arkaya tüm tuşların aynı anda çalıştığı görülebilir veya herhangi bir tuşa basıldığında çoğu tuşun aynı anda çalışması olabilir. Bu, bataryanın doğru şekilde takılı olduğundan emin olmakla kontrol edilebilir ve gerekirse, arızanın tamir edilmesi gerektiği anlamına gelebilir.

4. Artık Klavyemi Hatasız Kullanıyorum: Ne Yapmalıyım?

Klavye hatasız bir şekilde kullanabildiğinize hayırlar olsun! Artık ne yapmalısınız? Elbette öncelikle emeklerinizi korumanız gerekiyor.

 • Basit güncellemeler: Klavyenizin ve bilgisayar yazılımının en son sürümünü, aralıklarla güncellemeniz gerektiğini unutmayın. Ayrıca şimdi klavyenizi daha hızlı ve hatasız kullanabiliyorsanız, onu da daha verimli kullanma şeklinde güncelleyebilirsiniz.
 • Klavyeyi çalışmaya ayarla: Klavye için deneme etmeyi unutma! Sorun varsa, klavyeyi test ederek kontrol etmeniz ve çalışmaya ayarlamanız gerekebilir. Klavyenizin farklı özelliklerini ve düğmelerini inceleyerek kullanımımızı nasıl optimize edebileceğini öğrenebilirsiniz.

Daha sonra endişelenmeniz gereken bir şey var; güvenliğinizi koruma. Klavye kullanabiliyorsanız, üstünde bulunduğunuz bilgisayarı koruma yöntemlerini araştırmalı ve son güncellemeleri kurmalısınız. Bir antivirüs yazılımının kurulmasını tavsiye ederiz. Elbette, başka önlemlerde almak isteyebilirsiniz. Güvenlik görevlerinizi öğrendikten sonra, rahatlamanız ve bu konuda endişelenmemeniz gereken güzel bir şey olacak.

Konu Özeti

Bu sorunu çözmek için doğru adımlar atmak oldukça kritik ve bu yazımızda sizler için çözüm yollarını sıraladık. Maceranızın yeniden güzel olsun ve laptopunuza geri dönecek keyfini çıkarmaktan çekinmeyin!

Konuyu Oylamak İçin Tıklayın.
[Toplam Oy: 0 Ortalama Oy: 0]

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir