Manisa Gölmarmara Gezilecek Yerler
0 (0)

Manisa Gölmarmara, her mevsimin keyfini çıkaracağınız bir şehir olarak dikkatleri çekiyor. İçinde barındırdığı yaşam kültürleri, doğa güzellikleri ve tarihi mekanları sizleri ağırlıyor. Bu yazımızda Manisa Gölmarmara’da ziyaret edeceğiniz yerleri ve bunları keşfe çıkmak için dikkat etmeniz gerekenleri ele alıyoruz. Göreceğiniz güzellikleri hayal edin ve çok beklemeden Manisa Gölmarmara’ya doğru yola çıkın!
Manisa Gölmarmara Gezilecek Yerler

1. Gölmarmara’da Keşfedilecek Harikalar

 • Torbalı Köyü Mağaraları
 • Gölmarmara taraflarında küçük bir köy olan Torbalı Köyü, doğayla büyülenmek isteyenlerin favori durağı haline gelmiş. Çevresinde bulunan meşhur taş mağaralar, bu sıcak anıların yaratılmasının etkili bir şekilde katkıda bulunuyor. Mağaraların karizmatik görüntüsü, Gölmarmara’yı usulca kuşatan muhteşem güzelliğine tam da rağmen farklı bir çizgiye sahip. Bu bembeyaz mağaralar, hareketsizliklerine rağmen herkesin şu an içinde bulunduğu andan koparak kendilerine geçmesini bekleyen macera dolu bir yolculuğa çıkaracak.

 • Kuyucak Kanyonu
 • Gölmarmara’nın şahane manzarası, bu alanın cazibesini arttırıyor. Kuyucak Kanyonu, buradaki hazindir. Gölmarmara’nın çevresindeki berrak suların güzelliği ve manzarası, bu kanyonu çok ihtişamlı hale getiriyor. Kanyon, balık avlamaya, kayak yapmaya veya fotoğraf çekmeye adayların hayali olan aradıkları doğallık ile vadiler arası sürükleyici bir ortama sahip. Hem tekne güvertesinde yapacağınız gezintiler, hem manzaranın tam olarak tatmadığı serinlemeler, hem de sinir sistemini uyaran zarifliğiyle, bu kanyon sonsuza kadar kaliteli anıları kalıcı hale getirmenize olanak sağlıyor.

1. Gölmarmara'da Keşfedilecek Harikalar

2. Güneşin Doğuştan Batışına Gölmarmara’da

Gölmarmara, ikiz kardeşi Gölhisar’dan daha çok güneş ışığına sahip olan doğal bir kasaba kırıntısıdır. Gölmarmara’nın 12 kilometre uzunlukta ve 1 kilometre genişliğindeki meşin kara toprağı, sakin bir gün güneşin doğuştan batışını izlemek için ideal bir yerdir.

Güneşin doğuşundan batışına Gölmarmara, çoğu tatil yerinin tadını çıkaramayacak kadar sakin bir atmosfere sahiptir. En g zel zamanlar, g n batmadan nce kurulan hafif bir r zgarda avlu duvar ndan s zen g ne bikini veya denim shortların içinde suna ateşinin ard ndan ç kan şafak vakti girecek olan g neş. O kadar yakında, o kadar g zel bir manzara, ölümsüz bir yakalamaydı.

 • Gölmarmara’nın meşin kara toprağı sakin bir gün güneşin doğuştan batışını izlemek için ideal bir yerdir.
 • Avlu duvarından süzülen güneş tatil yerlerinin tadını çıkaramayacağı kadar sakin bir atmosfere sahiptir.
 • Güneşin çıkardığı şafak vakti o kadar yakın, o kadar güzel bir manzara olur ki, ölümsüz bir yakalama halini alır.

2. Güneşin Doğuştan Batışına Gölmarmara'da

3. Doğanın Şenliği Gölmarmara’da

Gölmarmara’nın, güzel anılarla kendinizi sürükleyen toprağı için dünyadaki turistlerin arasında en çok aranan yerlerden biridir. Turlar, balık avından doğa yürüyüşlerine, muhteşem manzara gören yürüyüşlerden, iskelelerden ve plajlara hükmeden gezilerin hepsi uzun bir listeye sahip.

Doğanın şenliğini tadın ve yeşil yaylalarda kendinizi unutun. Her şeyin yumuşak kümesinin sonsuzluğunda sakince küçük parkurları takip edin. Gökkuşağının kıyısında meydanda şenlikler görün. Tarihi anıtları ve geçmişini anlaşılmayacak şekilde keşfedin. Eşsiz doğal güzellikleri inceleyin ve bu sakin ve büyüleyici atmosferi hissedin.

 • Balık avı ile canlı okyanusun kıyısına gidin
 • Şelaleler arasında canlandırıcı bir patika izleyin
 • Kayalıkların arasındaki sahillerden güneş gökyüzünü izleyin
 • Garip su kayağı ile heyecanlı bir gezi yapın

4. Gezilecek Yerlerden Hiç Eksik Olmayan Gölmarmara

Gölmarmara tarihi yapıları ve doğa harikası manzaraları ile günümüzde ziyaretçilerinin seçkin hedefidir. İlçede ziyaret edilmesi gereken güzellikler, vadiler, mağaralar, kayalıklar, şelaleler ve tarihi mekanlarla bir çoktur.

Gölmarmara’da bulunan önemli ve gezilecek yerlerden bazıları şunlardır:

 • Kerastos Şelalesi: Gezginlere Keşan yöresinin kendine özgü dokusunda güzelliğini sunan Kerastos Şelalesi, bu şirin yuvalar arasında mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir yerdir.
 • Karaören Köyü: Gölmarmara İlçesi’nin en yaşanılası köylerinden biri olarak dikkati çeken Karaören Köyü, Ege ve Marmara bölgesini barındıran zengin doğa mirası ile mükemmel manzaralar sunuyor.
 • Süleymancık Su akışı: Gölmarmara sınırları içerisinde bulunan tabiat harikası Süleymancık Su Akışı, ahenkli suları ve çam ormanlarıyla olağanüstü bir destinasyon olarak karşımıza çıkıyor.
 • Aryort Mağarası: Burada doğanın kültür, tarih ve tabiat mirasının korunduğu Aryort Mağarası, bölge turizminin en önemli merkezlerinden biridir.

Gölmarmara gezilecek yerleri arasında her şeyi bulmak mümkün. Bu nedenle, Gölmarmara ilçesindeki keyifli bir tatile çıkarken, bu bölgedeki ziyaret etmekten keyif alacağınızız çok sayıda unutulmaz yeri ziyaret edebilirsiniz.

Konu Özeti

Gölmarmara, gezilecek bir çok yer içeren güzel bir bölge. Arkadaşlarınız, aileniz veya keyif sürücü tek başınıza mutlaka “Manisa Gölmarmara Gezilecek Yerler”i ziyaret edin ve bu muhteşem şehirde baş döndürücü manzaralardan keyif cantalayın!

Konuyu Oylamak İçin Tıklayın.
[Toplam Oy: 0 Ortalama Oy: 0]

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir