mhrs randevu
0 (0)

Her gün binlerce kişi, Mersis Hizmetleri ve Randevu sistemi aracılığıyla hastane, ilaç, kontrol talepleri ve diğer sağlık hizmetlerinden faydalanmak amacıyla sağlık yönetim sistemlerine başvuruda bulunurlar. Mhrs Randevu sistemi kolayca ve pratik bir şekilde taleplerinizi üzerinden giderebileceğiniz bir zaman aralığı oluşturmanıza ve isteklerinizi göndermenize izin verir. Bu yazıda, Mhrs Randevu hakkında daha fazla bilgi edinecek ve ne yaptığını ve nasıl kullanılabileceğini anlayacaksınız.
mhrs randevu

1.Mhrs Nasıl Randevu Alınır?

Eğer sağlık hizmetlerinden yararlanmak istiyorsanız merkezi hastane randevu sistemi kullanarak rahatlıkla ve güvenle randevu alabilirsiniz. İşlemler basit ve kolaydır.

Randevu almak için aşağıdaki adımları takip etmeniz gerekir:

 • İnternet sitemiz üzerinden randevu oluşturun: İnternet sitemize giriş yaparak sağlık hizmetlerinden yararlanmak istediğiniz hizmet ile ilgili bilgilerinize ulaşabilirsiniz.
 • Sisteme kaydolun: Gerekli bilgilerinizi girin ve kayıt işlemini tamamlayın.
 • Randevu oluşturun: Randevu talebinizi oluşturun. Daha sonra doktor tarafınızdan onaylanacak bir saat belirleyin.

Tüm bu adımlardan sonra randevunuz alınmış olacaktır. Randevu almak için sadece kolayca birkaç adım yeterlidir. Siz de artık kendinizi sağlıklı hissetmeye başlayabilirsiniz.

1.Mhrs Nasıl Randevu Alınır?

2.Mhrs Randevusu Nasıl İptal Edilir?

Randevu İptal Etmek İçin:
İlk olarak, kendinizi online ya da telefonla arz etmek için sağlanan İŞKUR Sağlık Uzmanından randevucu iptal etme talebinizi sunmalısınız.

İşlem için gönderilecek bilgiye sahip olmanız gerekir. Öncelikle size özel oida oluşturulmuş randevu kodunu, hayati bilgilerinizi, kayıt sürecinde kullandığınız e-posta adresinizi, varsa muhtemel referanslarınızı ve cep telefonunuzun numarasını içeren detayların listesi içeren bir e-posta ile randevu İptal Talebini gönderin.

Petekalama Süreci Nasıl İşlemektedir?
Sağlık Uzmanınız tarafından onaylanan iptal talebinizin ardından, İŞKUR Sağlık Uzmanı tarafından size bir onay e-postası gönderilecektir. Bundan sonra aşağıdaki adımları izleyerek randevu iptal sürecinizi başarılı bir şekilde tamamlamanız gereklidir:

 • İŞKUR Sağlık Uzmanı ile iletişime geçin.
 • İşlemi onaylamanız durumunda randevu kodunuzu kullanarak petekala sisteminden randevu iptalini yapın.
 • İşlem başarılı olduktan sonra İŞKUR Sağlık Uzmanına İptal Onayınızı iletin.
 • Son olarak petekalama için dokümanlarınızı inceleyip onaylamaları için İŞKUR Sağlık Uzmanına Mhrs sisteminde “Onayla” butonuna tıklamanız gerekmektedir.

2.Mhrs Randevusu Nasıl İptal Edilir?

3.Mhrs Randevu Sistemi Avantajları

Kolay randevu alma: Randevu almak neredeyse hiçbir insan için kolay değildir. Bu duruma manevi ve fiziksel olarak bağlı olarak, Mhrs Randevu Sistemi bu aksiyonu oldukça kolaylaştırır. Randevu sistemine kayıt olmanız durumunda yalnızca birkaç tıklama ile randevu almanız mümkün oluyor.

Gidilecek randevuları planlama: İnternet tabanlı randevu alma sistemi sayesinde, herhangi bir zamanda herhangi bir işlemi gerçekleştirmek için gideceğinizi planlamanız çok kolaylaşıyor. Böylece kaliteli, planlı ve kontrollü vakit yönetimi sağlayabilirsiniz.

 • Mhrs Randevu Sistemi, randevuyu alırken vakit kaybı yaşamayacak veya kalabalık ya da gecikmeyle uğraşmazsınız.
 • Randevuları alırken tercih ettiğiniz tarihi seçebilir ve günün en uygun saatinde randevulaşabilirsiniz.
 • Randevu sistemi kullanılması halinde, randevularınızı herhangi bir zamanda ve herhangi bir noktadan izleyebilirsiniz.

4.Mhrs Randevusu Nasıl Yok Edilir?

Randevuların alınması istediğiniz doktora kadar, neden randevunuzu iptal etmek istediğinizi gösterecek ilginç bir süreç var. Böylece, doktorunuzu daha kolay ikna edebileceksiniz.

Randevularınızı iptal etmek için şu adımları takip edebilirsiniz:

 • Sağlık hizmetlerinin sunduğu uygun alternatifleri araştırın. Sağlık problemlerinizi çözmek için diğer seçenekleri inceleyin. Acil muayene, cep sağlığı gibi bilgi ve hizmetleri sağlayan sağlık kuruluşlarını araştırın.
 • Doğru kişiye ve kuruma ulaşın. Randevunuzu iptal etmek istediğinizi belirttiğiniz kişi veya kuruma ulaşın.
 • Nedeni açıklayın. Randevunuzu iptal etmenizde size yardımci olabilecek nedenler belirtin. Sağlık hizmetlerinden yararlanmak istediğiniz kullanılabilir alternatiflere işaret edebilirsiniz.
 • Sonuçları eşitleyin. Uygun alternatifleri kullanma konusunda doktorunuzla konuşup, bir sonuç üretmeye çalışın.

Konu Özeti

Milyonlarca insan her gün MHRS üzerinden randevu almaktadır. Türkiye’de yeni ve kolay ulaşılabilir sağlık hizmetleri de sağlamak, hastalar için zamandan tasarruf etmek ve hastalıkları tedavi etmek için bu platform bize fayda sağlamaktadır. MHRS randevu alarak sağlık için kolay bir adım atın ve sağlıklı yaşayın!

Konuyu Oylamak İçin Tıklayın.
[Toplam Oy: 0 Ortalama Oy: 0]

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir