Msvcp100.dll Hatası Çözümü Detaylı Anlatım.
5 (13)

Msvcp100.dll hatası, msvcp100 dll dosyası silindiğinde veya kendi fonksiyonunu uygulayamayınca meydana gelir. Bildiğimiz üzere msvcp100 dll hatası Windows işletim sitemlerinde karşımıza çıkıyor. Msvcp100.dll hatası bilgisayarınızı açık kapadığınızda, yeni oyun veya program indirdiğinizde ve Windows sürümünüzü yenisiyle değiştirdiğinizde ortaya çıka biliyor. DLL dosyaları Windows’ un programları ve oyunları çalıştırması için gereken en önemli yardım kaynağıdır. Bu dosyalar herhangi bir nedenden silindiğinde artık bilgisayarınızda olan programlar ve oyunlar çalışmamaya başlar. Çünkü dll dosyaları bilgisayarda herhangi bir program açtığınızda arka planda kendi işlemini yapıyor ve sizin kullandığınız programın fonksiyonlarını hızlandırıp doğru şekilde çalışmasını sağlıyor. Günümüzde artık her şeyi internet üzerinden indiriyoruz ve bazan bu programlar tam yüklenmediği için bazan ise internetten yüklediğiniz için bilgisayarınıza zararlı virüsler yükleniyor, bununla da dll fonksiyonlarının çalışmasını engelliyor. Msvcp100.dll hatası neden kaynaklanır sorusunun cevabını bulmak için ilk önce Windows’un en önemli programlama dili olan “Microsoft Visual C++” ın dll dosyaları ile alakasını bilmek gerekir. Microsoft Visual C++ programlama dili Visual C++ Redistributable uygulaması yaratır ve Visual C++ Redistributable içinde kütüphane denilen dll dosyalarının da olduğu dosyalara sahiptir. Visual C++ Redistributable oyunların ve programların çalışması için gereklidir ve hatta bilgisayarınız da bulunmasa da indirdiğiniz oyunlarla birlikte bilgisayarınıza kurulur.

abcm6pc
Msvcp100 DLL Hatası

Msvcp100.dll hatası çözümü nelerdir?

Msvcp100.dll hatası çözümü için bazı yöntemler vardır ki siz kolayca programlar ve oyunlarınıza erişim sağlaya bilirsiniz. Aşağıdaki yöntemleri eksiksizce tamamlamanız gerekir, aksi takdirde msvcp100.dll hatası çözümü uygulanamaz.

1. Visual C++ Redistributable indir

Belirdiğimiz gibi bilgisayarınızdaki tüm dll dosyaları Visual C++ Redistributable uygulamasındaki kütüphanede bulunur. Eğer Visual C++ Redistributable uygulamasını silip yeni sürümünü yüklersek msvcp100.dll hatası çözümü başarıyla sonuçlanır. İşlemi uygulamak için ilk önce bilgisayarınızda kontrol paneline gidip uygulamalar kısmına girin.

6yqsjsk
Vizual C++ Msvcp100.dll Hatası

Burada bir sürü Visual C++ Redistributable sürümlerini göreceksiniz ki bunlar genellikle bilgisayarınıza yüklediğiniz diğer oyunlarla birlikte kurulmuştur. Bunların hepsini işaretleyerek silin. Ardından Internet’ternette Microsoft Visual C++ 2015 Yeniden Dağıtılabilir Update 3 indir diye aratıp ilk çıkan siteye gidin.

ajb4px0
msvcp100.dll hatası

indire tıkladıktan sonra karşınıza yine x64 ve x86 seçimi çıkacaktır. x64- 64 Bit, x86- 32 Bit anlamına gelir. Eğer işletim sisteminizin 64 Bit veya 32 Bit olduğunu bilmiyorsanız bilgisayarınızın arama çubuğuna “dxdiag” yazarak girin. İngilizce operating system, Türkçe ise işletim sitemi olan verinin karşısında bilgisayarınızın 64 Bit veya 32 Bit olduğunu göreceksiniz. Bundan sonra size uygun dosyanı rahatlıkla indire bilirsiniz.

fkbxwri
msvcp100.dll hatası çözümü

2.Msvcp100.dll indir
İlk adımda bilgisayarınızda bulunan hatalı msvcp100.dll dosyanızı bulup siliniz. Bunu arama çubuğunuzda msvcp100.dll yazıp kolaylıkla sile bilirsiniz. Sonraki adımda arama motorunuzu açıp msvcp100.dll indir yazın. Karşınıza çıkacak www.oyunhaber.com.tr ye tıklayınız. Siteye girdikten sonra karşınıza aşağıdaki seçimler çıkacak. Size uygun işletim sistemini bulun ve indir kısmına tıklayıp dosyanızı kurun.

f2qd7ib
msvcp100.dll Dosyası İndir

Dosyanı indirip açıktan sonra msvcp100.dll hatası çözümü için dosyayı program veya oyun kurulum klasörüne atın.

3. Malware attack ve Virüslere karşı sisteminizi taratın

İnternetten indirdiğiniz bazı uygulama ve oyunlar sizin bilgisayarınızın çalışmasını engeller. Visual C++ Redistributable bu tür Virüslere karşı hassastırr ve bazı zamanlarda bu nedenden dolayı çalışmaya bilir. Genellikle size lisanslı bir antivirüs programı kullanmanızı tavsiye ederiz. Bunun nedeni bu tür programlar bilgisayarınızda bulunan herhangi bir Malware attack dediğimiz kötü yazılım ve Virüsler zamanı anında size bildiri gönderir. Sadece ücretsiz deneme ile bilgisayarınıza yüklediğiniz antivirüsler size tam sistem taraması şansı tanımaz. Tam donanımlı bir sistem taraması size bu gibi durumlarda destek sağlar ve bunun için de paralı antivirüsler kullanmanız gerekir. Eğer lisanslı bir program kullanmıyorsanız Windows Defender sizin için en optimal versiyondur ki bununla da bilgisayarınız Virüs‘lerden koruya bilir ve sistem taraması yaparak msvcp100.dll hatası çözümü bula bilirsiniz.

4. Msvcp100.dll dosyasını kopyalayın

Bir değer yöntem ise çok basit olan kopyalama yöntemidir.Bunu duyduktan sonra neden bunu hiç denemedim dediğinizi duyar gibiyim. Çünkü akla gelmeyecek lakin çok kolay bir yöntemdir. Eğer başka bir bilgisayarınız varsa veya bir arkadaşınız bilgisayarı varsa bunun vasıtasıyla msvcp100.dll dosyasına diğer bilgisayarınızdan kendinize kopyalaya bilirsiniz. Tabii ki bu işlemi yapmadan önce eski msvcp100.dll dosyasını silmeyi unutmayın.

5. Sorunlu uygulamayı yeniden indirmek

Bu tür sorunlardan insanların en çok denediği yollardan biri de msvcp100.dll hatası veren oyun veya programı kontrol panelinde bulunan uygulamalar kısmından silerek yeniden yüklemektir. Bu yöntem bazen işe yarar ama büyük ihtimalle uygulama msvcp100.dll hatasını yeniden verecektir.

6. Wikidll  uygulaması

İşe yaraya bilecek yöntemlerden biri de online olarak msvcp100.dll dosyasını https://www.oyunhaber.com.tr  üzerinden indirmektir. Bu site sizin sadece uygun msvcp100.dll dosyasını indirmenize yardımcı olmaz aynı zamanda bilgisayarınızda kaynaklanan msvcp100.dll hatası çözümü zamanı sorunların da aradan kaldırılmasında yardımcı olur. Uygulamanı indirdikten sonra WikiDll tarafından sağlanan “otomatik bir araç alın” a tıklayarak basit kurulum talimatlarını izleyip yardımcı programı kurun. Bundan sonra msvcp100.dll hatası çözümü ve diğer sorunlarınızı gidermek için programı başlatın.

7. Sistem Geri Yükleme

Sistem Geri Yükleme Windows’un yarattığı ve bilgisayar sistemlerindeki yazılımı koruyarak msvcp100.dll gibi hatalarda sistemi yeniden çalışacak duruma getirir. Bunun için bilgisayarımızda belli Sistem Geri Yükleme noktaları vardır ki bunlar bir tür kayıt defteri gibi bazı sistem dosyalarını kendinde kayıt eder. Belli tarihlerde depolanan bu sistem dosyaları ancak siz kaydettiğiniz zaman geri yükleme noktasına geri döndürür. Bilgisayarınızda bir Sistem Geri Yükleme noktası yoksa geri döne bilecek dosyalarınız yoktur. Bilgisayarınızda msvcp100.dll hatası almaya başlamadan önce oluşturulmuş Sistem Geri Yükleme noktalarınız varsa, Sistem Geri Yükleme yaparak sorunu çözebilirsiniz. Sisteminizi geri yüklemek için Çalıştır’ı başlatın. Başlatmak için Windows Tuşu + R’ye basın ve “rstrui.exe” yazın. Çalıştır iletişim kutusunda, Enter’a basın veya “Tamam” ı tıklayın.

Yukarıda gösterdiğimiz yöntemler msvcp100.dll hatası zamanı denenmesi gereken 7 en iyi yöntemdir. Bunları kullanarak msvcp100.dll hatası çözümü buluna bilir.

Konuyu Oylamak İçin Tıklayın.
[Toplam Oy: 13 Ortalama Oy: 5]

YORUMLAR

  1. Çok teşekkür ederim. İse yaradı

    35
    0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.