Muğla Ortaca Gezilecek Yerler
0 (0)

Muğla’nın Ortaca ilçesi, her tip seyahatçiye hitap eden zengin bir doğa ve tarih sahibi. Yemyeşil doğa ve berrak denizi olan bu çarşı ve pazarlardan oluşan şirin çevre, ziyaretçileri her zaman tatmin ediyor. Karayolu ve denizyolu ile adeta bir üçgen oluşturan Ortaca, eşsiz bir manzara sunuyor. Bizim Muğla Ortaca Gezilecek Yerler rehberimiz, bu eşsiz güzelliğin tadını çıkarmaktan başka bir şey değil. Tarihsel mekanlar, piknik alanları ve muhteşem doğa manzaralarıyla bu rehbere bakın ve en iyi gezi deneyimini alın.
Muğla Ortaca Gezilecek Yerler

1. Muğla Ortaca’da Görülmesi Gerekenler

Muğla’nın tarihle dolu Ortaca ilçesinde seyahat etmekten son derece keyif alabileceğiniz birçok mekan ve nokta vardır.İşte Ortaca’da görülmesi gerekenlerden sadece birkaçı:

 • Tlos Antik Kenti: Akdeniz havasının ve muhteşem güzelliğin tadını çıkarmak için Tlos Antik Kenti’ne uğramalısınız. Güneşin sıcak ışınlarının üstüne çıkarıp bu tarihi rotayı keyifle gezmek, biçilmiş kaftan gibi güzel bir tecrübe olacaktır.
 • Rhodiapolis Antik Kenti: Rhodiapolis, deniz tarafından çevrilmiş, sürekli sakin ve tarihsel anıtlara sahip güneyi ziyaret etmek için muhteşem bir yerdir. Geçmiş günlerde kavuşacağınız ve unutamayacağınız bir mavilik sizi bekliyor olacak.
 • Bakirye Kalesi: Ortaca’ya özgü kültürel değerlere de sahip olan Bakirye Kalesi olağanüstü güzirti manzaraları ile göz alacak. Büyüleyici köprüleri, kale kapıları ve duvarları arasında gezinmek muhteşem hisler uyandıracak.

Ortaca’daki bu mekanların yanı sıra Muğla’nın en iyi şaraplarını tadabileceğiniz kaplıcaları, su sporları, yürüme parkurları, nehir yakınları ve Bisos Mağarası’na da taşınabilirsiniz. Bu tüm güzelliğin kendisini Ortaca’da yaşamaya çekenleri olduğu gibi, sadece ziyaretçileri de çok etkileyebilir!

1. Muğla Ortaca'da Görülmesi Gerekenler

2. Ortaca’daki Eşsiz Doğal Güzellikler

Ortaca, Ege Bölgesi’nin buz gibi suları ile anılıyor. Kumsalları, lezzet durakları ve doğanın sonsuz dokusu ile burada özel bir güzelliğe sahip. İçinde kaybolmak için harika bir tercih.

Güzel Bozburun Limanı ile Ortaca, bölgenin ikonik manzarasının ana odak noktalarından biridir. Karadere Kanyon Manşonu, Ortaca Körfezi ve Karaca Simidi ise sadece bu bölgenin değil, tüm Ege Bölgesi’nin tarihi mimarisi ve lezzetinin en önemli özellikleridir. Ortaca’da dolaşıp şöyle birkaç yer görmek iyi bir fikir:

 • Çam Agacı Lüks Tatil Köyü, çevresinde ağaçlarla çevrili olağanüstü bir havuzu var.
 • Altınoluk, bir deniz köyü olduğu için sadece uzaktan değil, yakından da denizi görmek mümkün.
 • Paradise Beach, bölgeye özgü plajı; bu plajda sizi dalgalar ile denizin köpürtmekte.
 • Türkbükü Limanı, güzel kumsalları ile denize girmeyi ve yüzmeyi çok seveceksiniz.

Ege Bölgesi Ortaca’da yer alan eşsiz doğal güzellikleri keşfedin. Her tarafı anılarınız ile dolu, sonsuz manzarası olan bir yer.
2. Ortaca'daki Eşsiz Doğal Güzellikler

3. Ortaca’da Tarih ve Kültürü Keşfet

Ortaca, güney batı Ege’de yer alan coğrafik inanılmaz zenginliğe sahip antik Menteşe Krallığı’nın merkezi olarak vazgeçilmez bir turizm kentidir. Ortaca’da sizler için çok sayıda tarih, kültür ve tabiat içerikli güzelliği yle keyifli bir ziyaret sunmaktadır.

Bu bölgede, tarihi kalıntıların yaşadığı antik Mezopotamya’nın çok eski kalıntıları bulunmaktadır. Tarihi eserlerin yanı sıra, tarihi mekanlar, çok sayıda kilise, çeşme ve hamam da Ortaaca’da sizleri beklemektedir. Bununla birlikte, Ortaca da, tarihi evler, mezarlıklar, kaleler, donanma üsleri ve başka kültürel mekanlar da vardır. Karadeniz’in güzel, masmavi suları, Avrupa’nın en yüksek bloke ile örülmüş Ortaaca körfezi, kayalıkları ve Yunan adalarının sevinçle doldurulmuş atmosferi, farklı bir etki haznedarı olarak sizlere tarihk ve kültürü keşfetme şansı vermektedir:

 • Zengin Jeolojik özellikleri ile Menteşe Kalesi
 • Küçükbaşlı ve Büyükbaşlı hayvanlarıyla Menteşe Milli Parkı
 • Zeytin ve Meşe ağaçlarıyla süslenmiş Ortaca Şehir Ormanı
 • Eşsiz Ortaaca Kumplakları arasında gezecek doğal güzelliği

4. Ortaca’da Unutulmaz Anlar Yarat

Mükemmel Ortaca, Bodrum’dan sonra en fazla ziyaret edilen koyların en gözde olanıdır. Güney Ege’deki bu güzel köy mak için harika bir mekan!

Müstesna anlar için Ortaca’ya uğrayın! Burası sizlere olağan dışı bir havuz, Bozburun Kayalıkları, Cleopatra Adası, Ekincik Koyu, Sedir Adası ve Kaunos AntikKenti gibi harika müstesna mekanları sunuyor. Buranın sakin ve huzurlu ortamı keyiflerinizi arttıracak. O bakımlı plajların yanı sıra bodrumdaki en önemli tatil mekanlarından biri olan Teos Marina’ya giderken dumanları ve buna benzer seyirlerin eşsiz panoramalarını seyredeceksiniz.

 • Müstesna anlar için Ortaca’ya uğrayın!
 • Harika müstesna mekanlarla keyfinizi arttırın.
 • Tatilinizin tadını çıkarın ve eşsiz panoramaları keşfedin.

Konu Özeti

Tatil sezonu yaklaştıkça Muğla Ortaca’nın göz kamaştırıcı tarihi mekanları, yeşil doğal güzelliği ve her zaman fazlasıyla keyifli atmosferi daha da iyi anlaşılmakla kalmayacak, ziyaretçilerinin gönlüne kazınacak. Ortaca gezisi, sizi her zaman harika anılar ile dolu keyifli günler beklerken, herkes için benzersiz güzellikleri sunan, mükemmel bir tatil için harika bir seçim olmalı!

Konuyu Oylamak İçin Tıklayın.
[Toplam Oy: 0 Ortalama Oy: 0]

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir