Niğde Çamardı Gezilecek Yerler
0 (0)

Niğde Çamardi bölgesi her gezginin uğrak yerlerinden biri olmalı. Her sene uğrayanları, doğanın sesinde yankılanan Keyifli tatil fırsatlarıyla etkileyen Niğde Çamardı tek kelimeyle muhteşem. Güzelliği ile her daim farklı ve özel olan Niğde Çamardi’nin sınırsız gezilecek yerleri, size eşsiz maceralar sunacak. Bu makalede, Niğde Çamardi’nin sizin için harika bir tatil deneyimi yaşamanız için sizi bekleyen güzel gezilecek yerleri ele alacağız.
Niğde Çamardı Gezilecek Yerler

1. Niğde’de Seyre Değer Yerler: Çamardı Özel

Çamardı Özel, Niğde’nin en popüler ve seyahat edilmeye değer yerlerinden biridir. Rahat ve zahmetsiz bir ortamda birkaç gününü geçirmek isteyenler için mükemmel bir seçenek. Doğal çevresi ile akşamların tadını çıkarabileceğiniz uygun bir doğa odadır.

Gezmek isteyenler için bolca rehberli gezi ile harika bir gün geçirebilirsiniz. Tesis üzerinde Öncelikle, otomobille kişi başına 8 dakikada tırmanış yarışı ve seyir deneyimiyle maceraya başlayabilirsiniz. Ardından paragliden düşüş, dalış, bisiklet turu, eğlenceli atışlar ve rafting gibi farklı aktiviteler ile kendinizi uçurabilirsiniz.

 • Tırmanış Yarışı: Tesis üzerindeki 100 metre kalenin tepesine kadar çıkabilecek ve ödül alabilecek olanların tırmanış yarışı.
 • Paragliden Düşüş: Aslında uçmak! Paragliden düşüşün tadını çıkarmak için uygun bir mekan.
 • Dalış: Tesis içerisindeki havuzlarda eğitimli personel tarafından dalış eğitimi ve deneme seansı sunulmaktadır.
 • Bisiklet Turu: Orman içerisindeki 8 farklı noktaya ulaşabilecek ve saatte 40 km hız yapabilecek bisiklet turu.
 • Rafting: Orman içerisindeki 30 dere dolu suların kayarak geçilmesi, heyecan dolu bir rafting seyahati.

1. Niğde'de Seyre Değer Yerler: Çamardı Özel

2. Doğanın Sonsuz Güzelliğiyle Doyacak Gibi Bir Manzara: Çamardı

Çamardı’taki doğal güzellikler, her köşesinde sürekli yüceleni çağrıştırıyor.

Yörenin küçük, sıcak sokakları, dağlar arasında etrafa egemen olan yeşilliğiyle, her kesim için mükemmel bir tuval oluşturuyor. Bizi sürekli olarak teslim alıyor.
Bu manzaranın her detayına hayran kalmak, doğanın sonsuz güzelliğini keşfe çıkmak için bir adım at. Taştan kuşağın köy evlerinin içinden geçerek Tocat Çayının kıyısından tünellerden başlayın. Burada doyasıya meyveler toplayarak ve doğanın sevincini hissederek herkes için oldukça etkileyiciyi sunuluyor.

 • Sıcak Sokaklar: Çamardının ünlü sıcak sokakları, ferah, yeşillikli, güzel bir bölgeye davet ediyor.
 • Taştan Kuşak: Ormanda gezerken, yaklaşık 2000 yıllık taştan küleklerin köy evlerini keşfedebilmeniz mümkün.
 • Tocat Çayı: Tocat Çayı çevresinde, eğlenceli yürüyüşler yapıp manzaraların tadına varabilirsiniz.
 • Meyveler: Doğal orman meyveleri ve çam fıstıklarının tadı, Çamardı’yı tüm mevsimler boyunca anımsatacak.

2. Doğanın Sonsuz Güzelliğiyle Doyacak Gibi Bir Manzara: Çamardı

3. Heyecanlı Çamardı Yürüyüşleri

Muazzam Doğallık Değerleriyle Çamardı’yı Keşfedin

Çamardı ağaçlarının arasında kendinizi kaybettiğiniz heyecanlı bir yürüyüşle doğanın sırlı güzelliklerini kucaklamaya hazır olun. Milli Park, muhteşem güzellikleriyle bal kabağı gölü, dereleri, şelaleleri ve tekintüsü ikonik manzaralar arasında adım adım enginliklere yürüyerek çılgınca eğlenin.

 • Engebeli tepelerin üzerinde macera yaşayıp, kayayı süren tehlikeli zirveler arasında yürüyüş yapın.
 • Bulut gibi şelaleler arkasında fotoğraflar çekin.
 • Çevre rehberleriniz sizi köyler, göller ve ırmaklara yönlendirebilir.

Kendinizi olağanüstü manzaranın tecellisine bırakın, ve çevrenize nazikçe dokunduğunuzda, denize birkaç yürüyüş mesafesinde bir orman kökünden çıkmış cennetin içindeymiş gibi hissedin.

4. Çamardı’daki Ünlü Tarihi Yerler

Çamardı birçok tarihi mekanların barındırdığı bir kasabadır. Yerli halk başta olmak üzere, yabancı turistler için bir cazibe merkezi halini almış. Bu yazıda Çamardı’daki öne çıkan tarihi yerleri size tanıtacağız.

Çamardı’nın Eski Köprüsü

 • Feton çayının üzerinde bir köprüye ev sahipliği yapmaktadır. Köprünün birçok özelliği vardır ve bunlar içinde Fransız mimarisinin mükemmel örnekleriyle çevrili olması çok güzel bir görüntü oluşturur.
 • Köprü, tarihsel bir önemi olan bir köprüdür. XIV. Yüzyılda, Şehzade Köprüsü olarak inşa edilmiş ve günümüze kadar Çamardı’daki tarihi mekanların en önemlilerinden biri olarak kalmıştır.

Çamardı Kalesi

 • Kale, tarihte çok özel bir yere sahiptir.
 • İçerisinde birçok bölme ve etkinlik merkezleri barındırmaktadır. Bu etkinlikleri, günümüzde de ziyaretçilerin eğlencesi için kullanılmaktadır.
 • Çamardı Kalesi, XIV. Yüzyılda Osmanlı Devleti tarafından inşa edilmiş bir kale olarak tarihteki ünlü yapılar arasındadır.

Konu Özeti

Niğde Çamardı’daki çoğu gezilecek yerler, doğanın o şirin sesi, lezzetli yemekleri ve samimi insanları ile ziyaretçilerini karşılıyor. Güneşli günleri bu bölgede geçirin ve tüm bu harika manzaraları ve Niğde Çamardı’nın keyifli ortamını yaşayın!

Konuyu Oylamak İçin Tıklayın.
[Toplam Oy: 0 Ortalama Oy: 0]

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir