ormanya nerede
0 (0)

Güneydoğunun gizemli ve büyüleyici dokusu, Ormanya’nın harika tarihi kentlerinin doğasından çekip çekmeyecek kalmayışının bir parçasıdır. Ormanya, Doğu Karadeniz’in muhteşem Doğu Akdeniz ve Makedonya kıyılarının birbirine bağlanmasıyla oluşan bir güzellik sunmaktadır. Peki Ormanya nerededir? Bu mükemmel kent, mistik ve etkinliğiyle göz kamaştırıcı Doğu Akdeniz’de, Bugünün Gürcistan sınırlarında bulunmaktadır!
ormanya nerede

1. Ortaya Çıkmış Olan Ormanya: İngiliz Bölgesi

Ormanya kuzey İngiltere’nin gizemli bir bölgesi olarak, ‘İngiliz Bölgesi’ olarak anılıyor. Bu bölgedeki köy, kasaba ve şehirler eski ve köklü bir şekilde etrafına alınmış durumdalar. Bölgede, meşhur fable kahramanlarıyla anılan bir sürü mitolojik mekanlar da bulunmaktadır.

Yörelerdeki kültürel ve sosyal faaliyetler her zaman yoğun olmuştur. Bölgenin geleneksel haberciliği, halk tiyatrosu ve halk hocası gibi köklü sanat faaliyetleri en verimli yerel faaliyetlerden bazılarıdır. Geçmişin izlerini taşıyan yerel mimari stilleri, Ormanya’nın muhteşem manzaralarının tadını çıkararak unutulmaz bir seyahat keyfini elde edebileceksiniz. Ormanya’da mevcut olan doğal güzelliklerin çokluğu ve keşfedilecek alanların çeşitliliği, epik bir seyahat deneyimi sunar.

 • Eski ve köklü etrafına alınmış köy, kasaba ve şehirler
 • Mitolojik mekanlar ve fable kahramanları
 • Geleneksel haberciliği, halk tiyatrosu ve halk hocası
 • Geçmişin izlerini taşıyan yerel mimari stilleri
 • Doğal güzelliklerin çokluğu ve keşfedilecek alanların çeşitliliği

1. Ortaya Çıkmış Olan Ormanya: İngiliz Bölgesi

2. Ormanya’nın Bitki Çeşitliliği

Konya’nın Ormanya coğrafyası muhteşem bitki çeşitlerine sahiptir. Peyzajın bütün bölgeleri çevrenin yerel bitki çeşitlerinden meydana gelmektedir. Ormanya’nın bitki çeşitliliği çok etkileyicidir. Bir başka öne çıkan özelliği ise doğal güzelliğiyle da herkesi kendine hayran bırakmasıdır.

Ormanya’nın bitki çeşitliliği, çevresini tüm cazibesiyle sarmasıyla her turist için eşsiz bir cazibe merkezi konumunda. Ormanya’nın tropik çevreler, çok katmanlı ormanlar, algın kümeler, otantik ağaçlar ile beslenen güzellikleri tüm güzelliğiyle sergiliyor. Küçük çiçekler ve yabani çalıların ağılıklı olarak bulunduğu güzelliği ile ormanya coğrafyası, doğa meraklıları için büyüleyici bir mekan olmaktadır.

Dallarda bulunan çeşitlilik için, Konya Ormanya bitki çeşitliliği ise muhteşemdir.Yeşil alanlarda bulunan:

 • Yeşil ağaçlar
 • Çalılar
 • Güller
 • Kiraz ve çam ağaçları
 • Erikler

Sıcak bölgelerde yer alan çeşitlilik için de arasında, sub-tropikal Ormanya’nın bitki çeşitliliği ise tüm eşsizliğiyle dikkat çeker. Meyve ağaçlarından çiçek türlerine kadar bütün bitki türleriyle Ormanya, tüm sezonu boyunca nefes kesici doğal manzarasını çevresine yaymaktadır.

2. Ormanya'nın Bitki Çeşitliliği

3. Ormanya’nın Hayvan Hayatı

Ormanya bitkilerinden, doğal yaşamından ve hayvan hayatından oluşur. Bu fantastik ormanda hayvan hayatı çok zengin ve çeşitlidir. Aşağıdaki hayvanlar bu büyüleyici ormanın sakinleridir:

 • Vahşi canlılar: Tilki, geyik, tilki, ayı, sırtlan, kurt ve boz ayı gibi.
 • Kuşlar: Doğa yürüyüşlerinde, çevre, saklı yerlerde ya da ormandan aşağıya kıvrılan şarıl şarıl yollar boyunca size eşlik eden, laleler, tarla boncukları, kekikleri, baykuşları ve kıyı kuşları gibi kuşlar bulacaksınız.

Her yaşam formunda, balıklar ve memeliler dışında, kırkayaklar, böcekler ve şakaları da ormanın çeşitli hayvanları arasında bulacaksınız. Dolaşırken, geyikleri, kartalları, güvercinleri, kırlangıçları ve karıncaları arayabilirsiniz. Ormanda, çeşitli hayvanları keşfetmek her zaman mükemmeldir.

4. Ormanya ziyaretçileri İçin Fırsatlar

Ormanya’daki doğal güzelliklere göz atmaya geldiğinizde çok seçeneklere sahip olacaksınız. Ormanya’ya ziyarette bulunan herkes, rüya gibi bir deneyim yaşamak için farklı fırsatlara sahip olacaktır. Ormanya’ya ziyaret edenler için şunların yanı sıra farklı fırsatlar bulunmaktadır:

 • Doğal güzellikleri keşfetmek
 • Yürüyüşler yapmak
 • Çalı kamp etmek
 • Doğa yürüyüşleri
 • Yüzebilmek
 • Kaya tırmanışı

Bir keşif gezisine çıkıp Ormanya’nın farklı bölgelerini gezebilir, çınarlar, köknar ağaçlarını ve büyülü çayırlara eşlik edebilirsiniz. Bölgenin çeşitli tarihi rehberleri ile Ormanya’daki tarihi yerleri turlayabilirsiniz. Ormanya ziyaretçileri renkli bitki ve hayvan çeşitliliğini keşfedebilir, göl manzaralı irili ufaklı göllerinde yüzebilir, ören yerleri gezebilir ve kamp alanında akşam yemeğini yiyebilirler.

Konu Özeti

Ormanya her yıl daha fazla hayran bırakmakta ve her geçen gün daha çok aktiviteye ev sahipliği yapmaktadır. Bu nedenle ormanyaya inanılmaz güzellikler arayanlar için, Ormanya mükemmel bir destinasyon olmaya devam etmektedir. Bir gün Ormanya’daki kendinizi doyasıya çılgına çevirmenizi öneririz. Gördüğünüz gibi güzelliğiyle hayat akan Ormanya, hayranlarının yaşamını bir çılgınlık ve kültürel zenginliğe doyumsuz bir biçimde devamlı kaplayacaktır.

Konuyu Oylamak İçin Tıklayın.
[Toplam Oy: 0 Ortalama Oy: 0]

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir