Saç Boyası Yüzden Nasıl Çıkacağına Dair 3 Etkili Evde Çözüm
0 (0)

Doğal saç renginizi değiştirmeyi hayal ediyorsanız, çok sevinmelisiniz! Saç boyası oldukça hafif bir süreçtir ve evde kendiniz de uygulayabilirsiniz. Ancak saç boyasından oluşturduğunuz büyüleyici looku artık beğenmiyorsanız, yüzünüzde artık kalan lekelerden kurtulmak için biraz çaba göstermelisiniz! Biz size evde 3 etkili çözüm sunmaya hazırız, tıpkı saç boyası uygulamasındaki saçlara tıpkı özenle yaklaşmamız gibi. Sizin de yüzünüz taze temiz bir görünüme kavuşmadan önce afiyetle biraz çalışmanız gerekecek. Umarız ki bu makalemiz size yol gösterici olur!
Saç Boyası Yüzden Nasıl Çıkacağına Dair 3 Etkili Evde Çözüm

1. Saç Boyasından Kurtulma İçin Etkili Yöntemler

Koyu saç renkleri harika görünüyor olabilir, ancak kalıcı saç boyasından ve yıpranan saçlardan kurtulmak için doğru yöntemleri seçmek zor olabilir. Saçı korurken ve sağlıklı açık saçlara geri dönerken etkili sonuçlar almanıza yardımcı olacak birkaç etkili yöntem bulunmaktadır:

 • Bal Seviyesi: Saçını normal şampuan ve bakım ürünleri kullanarak açılmaya başlamak ve koyu renkli saç kalıplarını tümden silmek için bir bal seviyesi denemelisiniz.
 • Çözücü: Çözücü içeren bir ürün kullanarak saç renklerinden arındırılmış açık saçlara geri dönebilir.
 • Bikarbonat ve sirke: Sirke ve bikarbonat ile deniz tuzu pişirme suyu oluşturarak saçın renk sökülmesi için bir maske oluşturabilirsiniz.

İdeal olarak, herhangi bir saç bakımından önce bir profesyonel saç uzmanına danışılması önerilir. Saç derininin, vücudun diğer bölgeleri gibi sağlığını korumaya yardımcı olmak için en iyi yöntemleri kullanmanıza yardımcı olacak etkili öneriler vermesini sağlayacaktır.

1. Saç Boyasından Kurtulma İçin Etkili Yöntemler

2. Saç Boyasından Daha Hızlı ve Kolay Nasıl Çıkacağını Öğrenin

Çok fazla paralar değil, biraz sabır ve arkadaşınız telasf gerektirecek saç boyasından çıkmak için bunlara ihtiyacınız var:

 • Suyun etkisi – Saç boyasını temizleyebilmek için mümkün olduğunca sıcak ve sürekli damlalayarak sürekli duran su kullanmaya özen gösterin. Bu sıcak su saç tohumlarına nüfuz etmesi açısından çok yardımcı olacaktır.
 • Köpük – Bir şampuan köpüklemeye büyük ölçüde yardımcı olacaktır. Eğer saçlarınız normalden daha kuruysa, takviye etmek için mümkün olduğunca hafif bir köpük kullanmanız gerekir. Köpük saç renginin tohumlarından uzaklaşmasına yardımcı olacaktır.
 • Bakım ürünleri – Birçok arındırıcı ve nemlendirici olan bakım ürünleri vardır. Saçlarınızın iyileşmesi için özenle ve hazır saç ürünlerinden seçin.

Ardından, alabilirsiniz iki parmak arasına bir saç bakım ürünü vb. çıkarma aracı. Bu, saçın renginden kurtulabilmek için kesinlikle gereklidir. Ardından, saçınızı köpücük lerve yavaş bir şekilde kafa üzerinde winch set ve hamam jam peşinden. Son olarak, hafifçe kurulanır ve biter, saç boyasından çıkmıştır. İyi göz kırpması!

2. Saç Boyasından Daha Hızlı ve Kolay Nasıl Çıkacağını Öğrenin

3. Saçınızı Evde Rahatlıkla Temizleyin

Saç bakımı diş bakımı gibi önemli bir konudur ve herkes tarafından kullanılmalıdır. Evde temiz saç istemek bu nedenle herkesin temel ilkeleri arasında bulunmalıdır. İşte size temiz saç için tavsiye edebileceğimiz üç yöntem.

 • Şampuanla yıkanın: Size uygun şampuanı seçerek, her yıkamanızda önmüşçesine saçınızı yıkayabilirsiniz. Yıkama sırasında saçınızı masaj yaparak temiz tutun.
 • Karışım ile ovun: Cildinizin yağ seviyesi ve türüne göre, saçınızın türüne uygun bir karışım yapın. Karışımın içerisinde ılık suda eriyen bir deterjan, şampuan ve bazı bitkisel yağlar olabileceğini unutmayın.
 • Safta kaldırın: Çıkan her güzel saç kesiminin altında, sağlam ve düz bir saç kökünün olması gerekir. Safta kaldırmak bunu sağlar. Seyreltici kullanarak safta kaldırma işlemini tamamlayın.

Uzun vadede iyi saç bakımı saçınızın görünümünü, sağlığını ve parlaklığını arttırır. Bu konuya dikkat edin ve yaklaşımınızı, sizin için en uygun olanları kullanarak düzene sokun.

4. Saçınızı Saç Boyasından Uzak Tutmaya Yardım Etme Yöntemleri

1. Bileşimleri Analiz Etme

Saç boyasının sizin saçınız için en uygun olanını bulmak için, saç boyalarındaki içerikleri iyice incelemeye özen gösterin. Çoğu saç boyası kimyasallar, pigmentler ve yağ katkı maddeleri içerir. Bu içerikleri tümüyle anlamanız, istenmeyen cildi hassasiyeti veya yan etkilere bağlı olarak saçınızda reaksiyon yaratabilecek bileşimleri önlemek için çok önemli.

2. Doğal Alternatifleri Kullanın

Pek çok doğal malzeme saç boyamak ve renklendirmek için kullanılabilir. Rujlu türk kahve, kına gibi yöntemler, hafif saç renklendirmesi için sık tercih edilen alternatiflerdir. Aynı zamanda kimyon, mürekkep balığı tüyleri, henna ve çamur gibi doğal seçenekler de saçınızın rengini uzun süre korumanız ve Doğanın yardımıyla daha güzel saçlara sahip olmanız için uygun seçeneklerdendir.

 • Rujlu Türk Kahvesi
 • Kına
 • Kimyon
 • Mürekkep Balığı Tüyleri
 • Henna
 • Çamur

Konu Özeti

Birinci adım uygulayın, ikinci adım uygulayın, üçüncü adımda saçınız doğal güzelliğini, canlılığını ve parlaklığını tamamen geri kazanacak. Artık saç boyasından arınmış, doğal güzelliğinizi sunmak için hazırsınız!

Konuyu Oylamak İçin Tıklayın.
[Toplam Oy: 0 Ortalama Oy: 0]

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir