Sakarya Arifiye Gezilecek Yerler
0 (0)

Sakarya’nın Arifiye ilçesinde,binlerce yıllık tarihe sahip olan mekanlarıyla turizm potansiyelle dolu bir çevreye sahibiz. Burada birçok zengin kültürel mirası inceleyebilir, bilinmeyen yerleri keşfedebilir, çevredeki doğa güzelliklerini görebilir ve harika bir tatil geçirebiliriz. Sakarya Arifiye Gezilecek Yerleri sizi bekliyor.
Sakarya Arifiye Gezilecek Yerler

1. Sakarya’da Görülmesi Gereken Yerler

Sakarya’ya adeta bir yolculuk olarak bakılmalıdır. Sınırsız doğal güzellikleri ve tarihi eserleri ile seyahat severleri doyurmaktadır. Şehrin görülmesi gereken her noktasında, eşsiz izlerine bulmak mümkündür. Şehrin güzelliklerini keşfetmek için SLDK Kalası, Suadiye İskelesi, Sazova Tüneli ve Sakin Park gibi cazibeli mekanların listesine eklenebilir.

 • SLDK Kalası: Sakarya’nın sakin parkının ortasında güzel bir şekilde yer alan SLDK Kalası, tarihi korunmuş bir mekan. Köşkleri, çeşmeleri ve duvarları ile etkileyici görünümü ile ziyaretçileri tesiri altına almaktadır.
 • Suadiye İskelesi: Sapanca Gölünün kenarında, sessiz ve gösterişli bir mekan arayışında olanlar için Suadiye İskelesi çok uygundur. Daha kalabalık bir tatil arıyor olanlar için balık restoranları ve kahve evleri olduğu, çeşitli aktivite alanlarının da çevresinde bulunduğu Suadiye İskelesi listeye eklenmesi gereken mekandır.
 • Sazova Tüneli: Geçmişte görülen ve halen durumda olan Sazova Tüneli sistemi, Sakarya’yı çok özel kılmaktadır. Tarihi alt yapısının keşfedilebilmesi için, ziyaretçilerin bu tünelleri dolaşmalarını önerilmektedir.
 • Sakin Park: Sakarya’nın merkezinde yer alan bu park, şehrin sakinliğini hissettirmektedir. Yeşil alanlar güneşin altında eşsiz bir güzelliğin olmasını sağlarken, manzara oldukça güzellik arzediyor. Eğlenceli alanlar insanların dinlenmeyi tercih etmelerini kolaylaştırıyor. Park, çok sayıda mekan ile her yaştan kişiye hitap ediyor.

Sakarya’da görülmesi gereken yerler arasında herkesin zevkine hitap edecek bir yer olduğu açık. Meyveli çay bahçeleri ve sıcak sofraları ile muazzam ferah ortam sunan bu mekanlar, Sakarya’da gerçekten tatile çıkmak isteyen herkesin sabırsızlıkla ziyaret etmesi gereken mekanlardandır.

1. Sakarya’da Görülmesi Gereken Yerler

2. Arifiye’nin Sırlı Güzellikleri

Doğal Güzellikler

Arifiye ve yakın çevresinde, görenleri şaşırtacak kadar doğal güzellikler mevcut. Ova ve tepelerin canlı renkleri, sazlarla kaplı ormanlar, kuş sesleriyle çevrelenmiş dere kenarları, nefes kesici nehir ve göller, bu bölgenin karakterini özümseyen adanmış doğa severlerin dileyenleri. Özellikle çamlık, bozulmadan korunmuş andız yaylalarına ev sahipliği yapan Arifiye, doğal kokusu ve tatlı rüzgarıyla her sezon misafirlerini ağırlıyor.

Tarih İçin Bir İksir

Yaz sıcağından kaçmak için ya da bir tatil için her zaman Arifiye’yi düşünebilirsiniz. İnanılmaz mitolojik yapıları, antik tapınakları ve eski yörede tekrar canlanan tarzları, bölgede gezmek isteyen herkes için ciddi bir ihtiyaç olarak geltiriyor. Hafta sonlarının sabahının sıcak rüzgârı, verimli tarlaların ve göz kamaştırıcı çiçeklerin vurguladığı bu harabada; Arifiye’nin sahip olduğu tarihsel gücü,İstanbul’a yaklaşık 100 km uzaklıkta ziyaretçilere sunuluyor.

 • Doğal güzelliklerinin keyfini çıkarın
 • Tarihi anıtlardan beslenin
 • Sıcak rüzgârı ve çiçekleri hissedin

2. Arifiye’nin Sırlı Güzellikleri

3. Arifiye’de Tatil Yapanlara Öneriler

Arifiye’de tatil yapmak için ideal bir rota, hem doğal güzelliği hem de tarihi mevcutluğu ile sahil şeridi. Şehir, huzur ve sakinliği ile oldukça sevimli bir atmosfere sahiptir. Arifiye çevresindeki tenha sahiller, koylar ve yeni keşfedilmeyi bekleyen cennet güzellikleriyle tanışmak için tam bir cennet!

Tatilinizde Arifiye’de yapacağınız etkinliklere başlamadan önce, deniz tatiliyle ilgili temel deneyimleri kesinlikle kaçırmayın:

 • Kumsalın gün batımı manzarasını izlemek
 • Sonbahar aylarında denizi taramak
 • Deniz üzerinde yelken yapmak
 • Tatlısu kaymaklarına yelken açmak
 • Turkuaz masmavi denizlerden parasailing yapmak

Tatilinizi zenginleştirmek için, Arifiye’nin arkeolojik ve tarihi zenginliklerinden de faydalanabilirsiniz. Şehir etrafında onlarca popüler tarihi kilometre taşıyla kapış kapış bulunmakta. Bunlardan bazıları; Arifiye Camisi, Nasuh Paşa Camisi, Fındıklı Yalısı ve Aksungur Türbesidir.

4. Arifiye’nin Serin Sularından Tadını Çıkarın

Arifiye, İstanbul’un batısındaki bir kasabanın tadından hazzetmemize sebep oluyor. Serin sularından tadını çıkarmanın en iyi yolları kısaca nelerdir?

 • Demirhindi Yürüyüşü: Arifiye’de Atlantik Denizi’nin dokusuyla kaplı olan kusursuz güzergâh, adıyla uyumlu olarak manzara ağacı gibi ayrıcalıklarını korur. Yürüyüşe çıkmayı biraz taze hava almaya dönüştürün.
 • Demirhindi Keyfi: Arifiye’de, demirhindinin serin sularıyla yüzmek hem muhteşem hem de dinlendirici bir deneyimdir. Himalayalar’dan gelen berrak suların tadını çıkarmak keyifli bir başladı sağlayacaktır.
 • Su İçme Terapisi: Arifiye’deki tatlı kaynak sularının tadını çıkarmak kayıtsız şartsız harika bir iştir. Huzur bulmanın kolay bir yolu olacaktır -sadece bir bardak su için ve ferahlık, dinlenme ve doğal güzelliği ele alarak kendinize zaman ayırın.

Ayrıca, Demirhindi Parkı’nda gezinip uzun bir sıcak hava yürüyüşüne çıkabilir, keyifli seçimler yapabilir ya da köşklerinde sakin bir su sesi terapisi alabilirsiniz. Demirhindi Parkı’nda alacağınız ya da tatlı sularla dolduracağınız Baraj Gölü ile Arifiye, hayallerinizdeki doğal manzaraya sahiptir.

Konu Özeti

Yayla ve ormanları, kıyıları ve çamurlu taraflarıyla, Sakarya Arifiye Sizi kendinizi bambaşka bir dünyaya götürecek. Ziyaret etmeyi düşündüğünüzde, burayı en kapsamlı biçimde keşfetmek için iyi bir başlangıç noktası olacaktır. Sakarya Arifiye; doğanın zarafeti, kültürü ve coşkusu ile benzersiz bir atmosfere sahip. Keyifli bir tatil dileriz!

Konuyu Oylamak İçin Tıklayın.
[Toplam Oy: 0 Ortalama Oy: 0]

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir