Samsung Yeşil Ekran Sorunu Nasıl Çözülür?
0 (0)

Samsung, müşterilerine yenilikçi ürünler sunmak için her zaman üstüne düşen görevlerini yerine getiriyor. Ancak, bazı ürünlerinde bulunan “Yeşil Ekran” sorunu, herkesin hayatını zorlaştırıyor. Bu yazı, bu sorundan etkilenen kişileri ve Samsung’un müşterilerinin hayatını kolaylaştırmak adına ne yaptığını gösterecek. Yani, ekranınızın yeşil olmasından kurtulmak için ne yapmanız gerektiğini bulmak çok kolay – bu yazıda size kapsamlı çözümler sunacağız.
Samsung Yeşil Ekran Sorunu Nasıl Çözülür?

1. Neden Yeşil Ekran Sıkıntısı Ortaya Çıkıyor?

Yeşil ekran sıkıntısı düzensiz ve hızlı bir görüntü ekranından kaynaklanmaktadır. En sık olduğu zamanda, bilgisayarlar yeni bir güncellemeden sonra ya da büyük bir şey değiştirirken bazı durumlarda ortaya çıkar. Bu sıkıntının ortaya çıkması nedeniyle ortaya birkaç sebep çıkabilmektedir:

 • İşlemci soğutuculu sistem yetersiz – İşlemcinin birden fazla görev üstlenmesi oldukça fazla vakit alabilir ve standart çözünürlüğü takip edemez. İşlemci soğutuculu sistemin yeteri kadar ısıyı emebilmesi için güçlü ve rahatlaması için her zaman yeterli soğutma olması gerekir.
 • Kötü bir tarayıcı arama – Tarayıcıların ve üçüncü taraf veritabanı kurulumlarının tam olarak açıklamadan sürümler genellikle çalışmak için uygun değildir. Güncellemeler arasındaki bu boşluklar bir dizi problem oluşturabilir.

Yeşil ekran sıkıntısını çözmek için, öncelikle kişisel bilgisayarlarınıza yüklediğiniz tüm güncelleme ve bir tarayıcı arama kontrol etmek gerekebilir. Bu, işlemci soğutuculu sistemin güncelleniyor olması ve her zaman ihtiyaç duyulan veri tabanı ile ilgili güncellemelerin önemsenmesi olmayabilir.

1. Neden Yeşil Ekran Sıkıntısı Ortaya Çıkıyor?

2. Samsung Cihazlardaki Yeşil Ekran Sorununu Nasıl Çözülür?

Çözüm 1:
Bir önceki Samsung cihaz sahiplerinin fark etmiş olduğu çoğu durumda, bu sorun, cihazın kendisine ait bir kilitleyiciyi etkinleştirmesiyle ortaya çıkıyor. Bu nedenle, bu sorunu çözmek için, öncelikle cihazınızın Ayarlar bölümündeki ‘Kilitleyiciler’ seçeneğini engellediğinizden emin olmalısınız:

 • Ayarlar bölümüne gidin.
 • Sonra “Kilitleyiciler” seçeneğini bulun.
 • Son olarak, etkin kilitleyicileri deaktifleştirme kutucuğunu temizleyin.

Çözüm 2:
Çoğu durumda, Samsung cihazlarında yeşil ekran sorununu gidermek için, doğru şarj aleti kullanılması gerekiyor. Eğer, orjinal Samsung şarj aletini kullanmıyorsanız, Samsung marka şarj aletleri kullanmanız öneriliyor. Mevcut şarj aletini değiştirmek, cihazınızda yeşil ekran sorununun çözülüp çözülmeyeceğini anlamanızı sağlayacaktır.
2. Samsung Cihazlardaki Yeşil Ekran Sorununu Nasıl Çözülür?

3. Neler Yeşil Ekran Sorunu Gidermek İçin Yapılabilir?

Teknik bir sorunun ortaya çıkması, her zaman çok sinir bozucu olabiliyor. Özellikle bilgisayar kullanıcıları için bu, her zaman ciddi bir sorun olmaya devam ediyor. Özellikle de, Yeşil Ekran sorunu, kişinin gün içinde en büyük arzularından olan ütünün rahatça çalışmasını engelliyor.
“Yeşil Ekran” sorunu yaşayanlar için çözüm bulma olasılığı oldukça yüksek. Aşağıdaki adımları takip ederek sorunu giderebileceksiniz:

 • Bilgisayarınızı yeniden başlatın. Yeşil Ekran hatasının, çoğu zaman yeni bir başlangıç ​​ile halledildiğini unutmayın.
 • Ekran kartı sürücülerinizi güncelleyin. Güncel sürücüler, en son sürümleriyle çalışmalarına izin verir. Ekran kartınızın üreticisinin web sitesine bakın ve kontrol edin.
 • Ekran kartınızı Resetleyin. Bunu yapmak için, ekran kartınızın üreticisinin web sitesine, kullanım kılavuzuna veya makalelere göz atın.
 • En son çözüm olarak, ağ kartınızı seçin. Ağ kartınızın sürücülerini güncelleyebilir veya tamamen sıfırlayabilirsiniz.

Bilgisayarınızda Yeşil Ekran tablosu görünüyorsa, sorunu tek başınıza çözmeye çalışmayın. Yardım almak için bir uzmanı arayın ve sorunu halledelim. Uygun çözüm ortaya çıktığı zaman, bilgisayarınızdaki Yeşil Ekran sorunu artık ortadan kalkacaktır.

4. Yeşil Ekran Sorunuyla Yaşayanların Görmesi Gerekenler

Ekran Tasarımı vs Ekran Parlaklığı
Birçok birey yaşadıkları gün içerisinde ekranın soluk rengini, ya da parlaklığının az olduğunu ya da beyaz ışık bozuklukları yaşadıklarını görebiliyor. Bu durum için Ekran tasarımı ile Ekran Parlaklığı arasındaki ilişkiye bakmak gerekiyor. Öncelikle, ekran parlaklığını olumlu ya da olumsuz şekillerde etkileyebilmek için, ekranın düzgün bir şekilde Tune edilerek tercih edilen seviyeye getirilmesi gerekir.

Arka Planı Değiştirme
Bazen de arka plan ve ekran çözünürlükleri de bu problemle uğraşan kullanıcıların ortaya çıktığını görebilir. Bu durumda ekranın solukluğu, arka planın kapatılması ile çözülebilir. Kişilerin yaşadıkları sorunu çözmek için, bilgisayarların çözünürlüklerini düşürmek ve arka planın daha az parlayan seçeneklere döndürmek gerekebilir:

 • Bilgisayar ayarlarında arka plan rengini değiştirin.
 • Görev çubuğundaki ikon denetimlerini saklamak için daha hafif bir arka plan kullanın.
 • Ekranın çözünürlüğünü artırmak veya düşürmek için, ayarlarda ekran parlaklığını değiştirmek.

Konu Özeti

Samsung’un Yeşil Ekran Sorunu için her zamankinden çok daha fazla çözüm ve onarım seçeneği var. Hedefiniz herhangi bir cihazınızın kalitesini iyileştirmek olun ya da sadece başlamadan önce bilgi edinmek olun, artık Samsung Yeşil Ekran Sorunu için kapsamlı bilgiye sahipsiniz. Çözüm arayan herkes için Samsung’un Yeşil Ekran Sorunu artık bir zorluk değil, süreci kolaylaştıracak iletişim araçlarından yararlanarak artık daha kolay çözebilirsiniz.

Konuyu Oylamak İçin Tıklayın.
[Toplam Oy: 0 Ortalama Oy: 0]

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir