Sirkeli Suyun Faydaları
0 (0)

Sirkeli su, çok eski zamanlardan beri hayatımızda olduğu gibi, tıbbın yaşamımızdaki önemli bir yere sahiptir. Her ne kadar pek çok faydasından faydalanılmaktadır, sirkeli suyun sağlık açısından sunduğu faydalar aralıksız olarak hala yeni keşiflerin yapıldığı alanlar arasındadır. Bu çalışmada, sirkeli suyun nelerden oluştuğu ve ne tür faydaları olduğu tartışılmaktadır.
Sirkeli Suyun Faydaları

1. “Sirkeli Suyu İçmek Sağlığınıza Faydaları Var”

Sirkeli suyun sağlık üzerindeki faydaları:

Sirkeli suyun sağlık üzerindeki faydaları oldukça fazladır. İlk olarak, sirkeli su kandaki ph değerini dengeler. Bu da, vücudun karbonhidratların ve yağların düzgün kullanımını destekler. Bunun yanı sıra, sirkeli su potasyum ve magnezyum içerir, bunlar da kalp ve kasların iyi çalışmasını sağlar. İki minerallerin yanı sıra, sirkeli su, vücutta bulunan phyto kimyasalların daha iyi emilmesini de sağlar.

Ayrıca, sirkeli su aynı zamanda saf suda bulunmayan mikro elementleri de sağlık üzerinde olumlu bir etkide bulunur. İçerdiği mikro elementler sayesinde;

 • Zayıflamayı teşvik eder
 • İmmun sistemi üzerinde olumlu etkide bulunur
 • Gut hastalıklarına iyi gelir
 • Vücutta yükselen toksik miktarların indirilmesine yardımcı olur

Bu etkilerini yaparken, cildi parlatan ve nemlendiren tüm bitkisel özlerin içerisindedir. Sirkeli su genel olarak vücudun sağlığını korumada, genel bakımdan kişiyi sağlıklı ve güzel göstermek için de kullanılan oldukça yararlı bir şeydir.
1.

2. “Sirkeli Suyun Neleri Nasıl İyileştirebildiği”

Sirkeli su, artan tıbbi faydaları uzun süredir fark edilmektedir. her bireye farklı özellikleriyle, neredeyse her ruh halinin ve her durumun tedavisine katkıda bulunabilir. Sirkeli su, sağlıklı olarak iyileşmeyi sağlamak için güçlü bir tercih olabilir. Bu makalede, Sirkeli Suyun neleri nasıl iyileştirebildiğini inceleyeceğiz.

 • İçerisindeki Asitler: Sirkeli Su, %5-6 oranında asit içerir ve pH değerleri 3,5-4,5 aralığındadır. Bu, cildin pH dengesini sağla ve doğal PH dengesini tamir etme potansiyeline sahiptir. Sirkeli su, cilt tonuna kadar derinlemesine temizlik yapmak için kullanılabilir.
 • Mutsuzluk: Sirkeli su, çift taraflı stres ve depresif duruma karşı etkili bir çare olabilir. Bir çalışmada, sirkeli su kullanımıyla depresyon ve anksiyete arasındaki ilişkiyi incelemiştir. Araştırmalar gösteriyor ki, sirkeli su kullanımı depresyonu azaltıyor ve anksiyete düzeyini düşürüyor. Bu, sirkeli suyun günlük olarak kullanımının depresif bozuklukları önlemek için faydalı olacağını göstermektedir.

Sirkeli su, cilt ve sağlığın iyileşmesine katkıda bulunmak için güçlü bir tercih olabilir. Sirkeli suyun içerisinde bulunan asidik sıvı, cildin temizlenmesi, pH denge ayarı ve sağlıklı bir sağlık durumu ve çevresi için mutlu olma arzusu oluşturma bölgesindeki etkisi söz konusu olabilir.

2.

3. “Sirkeli Suyun Hangi Gıdaları Zararlı Kılıyor”

Sirkeli suyun neredeyse tüm gıdalar üzerinde zararlı etkileri vardır. Bunu düşünerek, vücudu zararlı etkilerden korumanın en hızlı ve etkili yolu bu tür besinleri uzak tutmaktır. Kapların içine tutulan yaklaşık olarak 5 dakikadan uzun sürelerde kalan gıdaların aşağıdaki durumda olması yararlı olmaz:

 • Kurutulmuş ya da kızartılmış et/dana eti, balık, kırmızı et veya herhangi bir hayvansal gıda.
 • Taze sebze ya da meyve.
 • Sebze ve meyvelerin yapıldığı salata.
 • Konserveler,reçeller ve marmelatlar.

Sirkeli suda bekletilen ya da içerisine koyulan bu durumlardaki gıdalar, kimyasal reaksiyonların sonucunda zarar gören glikoz ve amino asitler özelliği taşır. Bu arızalı moleküllerin hayvansal vücutta kullanılacak formda olmaması sonucunda, kan değerleri dengesizleştiği gibi, vücudun direncinin de düşmesi ile sonuçlanır.

4. “Nasıl Sirkeli Su Hazırlanıyor?”

Sirkeli Su Hazırlamanın Adımları

 • İlk adımda, 1 litre suya bir limonun sıkılmış suyu eklenir.
 • Birkaç tatlı kaşığı sıvı tatlı şurubu/bal/eczaneden alınan aspir olarak ta kullanılan ongak veya toz şeker eklenebilir.
 • Sirkenin yoğunluğu, şeker miktarına göre ayarlanabilir.
 • Sirkeli suya farklı aromalar eklenebilir. Bu aralar çok revaçta olan vejetal stevialar, meyveler ve bitkiler.
 • Sirkeli su karışımının karışması için bir kaşık kullanılmalıdır.

Sirkeli su birkaç dakika bekletmeye iyi olur. Bu sırada, limon suyu çok iyi ortamda karışır. Çözünür şekerde, karışım koyu renk almaya başlar.

Karışımın son haline gelmesi için, ocak üzerinde ılık durumda haşlanması tavsiye edilir. İçindeki reçeteden miktar çok olan sirkeli su biriki alarak, sulu bitkilerin beden seviyesi üstünde bir limon suyu koynwığının Üzerine soğuk olarak gelir. Sirkeli su tam olarak hazırlandı.

Konu Özeti

Sirkeli Suyun Yasaları, herkes için başta sağlık olmak üzere pek çok yarar sağlamaya devam edecek. İnsanlara daha sağlıklı canlılar olarak yaşayabilmelerine yardımcı olan bu elişi türünün her geçen gün daha fazla faydası olduğunu göz önünde bulundurmak için bunu tüm gözleriyle izliyoruz. Umarız ki Sirkeli Suyun Faydaları her zaman artarak devam edecek.

Konuyu Oylamak İçin Tıklayın.
[Toplam Oy: 0 Ortalama Oy: 0]

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir